bugün

yabancıların galatasaray derken şive ve hızlı söylemelerinden cimbom ismiyle anılan, şans eseri uefa kupasını alan istanbul takımlarından biridir.
yaşama sebebim.
mustafa sarp + 1 milyon euro karşılığında engin baytar'ı kadrosuna dahil etmiş. ben böyle kakalama görmedim amk.
şike soruşturması kapsamında sergilediği duruşa devam eden kulübüm.

--spoiler--
galatasaray spor kulübü'nden açıklama

tff nin 15 ağustos 2011 tarihli bildirisi ile, kamuoyunun tff tarafından atılması beklenen adımları yargı sürecinin bazı aşamalarına endekslemesi ve ortaya çıkan yeni belirsizlik önümüzdeki günlerde telafisi daha ağır ve önemli uygulama zorluklarına yol açabilecek olup 12 temmuz 2011 de web sitemizden yapmış olduğumuz açıklamada belirttiğimiz kaygılarımızı teyit eder niteliktedir.

umarız bu gelişme kulüplerimizi taşıyamayacağı yeni yükler altına sokmaz.

galatasaray spor kulübü
yönetim kurulu

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/10842.php
--spoiler--

yani şunu demek istiyor; şike soruşturmasında böyle her şeyi sümen altı ediyorsunuz, kıvırıyorsunuz. hani olurda yarın öbür gün uefa bu konuya el atıp tüm türk takımlarını avrupa kupası maçlarından ihraç ederse bunun hesabını kim verecek?

ve devam ediyor...

topu mahkemeye attınız; mahkeme kulüpler hakkında aleyhte karar verirse o zaman ne yapacaksınız? küme düşürme kararı aldığınız zaman o kulüplerin iki yılı ziyan olmayacak mı?
Fatih Terim, Selçuk inan, Johan Elmander, Ceyhun Gülselam, Tomas Ujfalusi, Felipe Melo, Keita, Engin Baytar, Emmanuel Eboue muslera (ozz le granda sevgilerle) gibi isimleri kadrosuna katan ve bunlara ekleyeceği yabancı bir yıldız orta saha beyniyle bu sezon fırtınalar estirecek takımdır.
(#12810709).
fenerbahçe'nin küme düşmemesi ile şampiyonluk planları yine alt üst olmuş ağlak kulüp.
şampiyonluk planlarının suya düşmesinden kastedilenin 2011 - 2012 sezonu şampiyonluğu olduğunu anlamayan ilginç taraftara sahip kulüp. eksi 5 averajla bitiren takımın adı şampiyonlukla nasıl yan yana gelir melislere sormak lazım.
transfer sezonuna "flaş, flaş, flaş" diye giriş yapmış ve halen daha devam ettiren camia, ezeli rakip.
fatih terim'in işi tamamen zor. şimdiki kamp dönemine bakıp aldanmayın, bunu onun için söylemiyorum. ligler başlayınca asıl zor kısım. alınan adamlara bakın anlayacaksınız ne dediğimi.
buradan şu çıkarıma varıyorum ya tipik 3-5-2 oynayacak galatasaray ya da 4-3-3/3-4-3 versiyonlarından birini. ve demem şudur: bu takım gol sıkıntısı çekmez ama bir ton da gol yer. aslolan da geriye düştüğü maçları nasıl çevireceği. gelsin sezon seyredelim 3-4 maç sonra daha sağlıklı yorum yaparız.
bu sezon için muhteşem bir takım kurmuş olan takımdır. takımda çok köklü revizyonlar olacak.
bunların en başında fatih terim'in göreve gelmesini sayabiliriz.
kalede güven veren bir isim muslera var.
ujfalusi - servet ikilisi defansın ortasında oynayacak.
sağ bek eboue yine harika bir transfer. formda bir hakan balta da sol beki idare edecektir lakin takımın en zayıf halkası olacaktır.
orta sahada geçen yıl izlediğimiz mustafa sarp ve barış özbek'in gidişiyle transfer edilen felipe melo ve selçuk inan orta sahayı toparlarlar.
kazım, keita, engin, aydın, stancu, sabri altılısı da kanatlarda oynayabilen oyuncular.
forvette yine baros, elmander gibi iki usta isim var. sakatlık ve cezalara göre kazım ve stancu da o bölgede oynayabilirler.
umarım o eski ruh geri döner yine tatlı bir rekabet yaşarız.

not: beşiktaşlıyım.
son transferlerle oluşacak muhtemel 11'i şu şekildedir: http://i51.tinypic.com/32zonet.jpg
sol kanadı için mervan çelik i gözüne diken kulüp.
(bkz: futbolcu çöplüğü)sezon başlasın balonu söner merak etmeyin.
geçen senenin mart ayında küme adayı olan takımımız, gariptir 2 ayda yeni sezonun en önemli şampiyonluk adayı olmuştur. ki öyle de olmalıdır, avrupa yok bişey yok başka işleri ne?
başarılı olması için transfer değil adam göndermesi gereken kulübüm.servet,gökhan,hakan balta ve sabri nin olduğu bir defans ın başarılı olması imkansız.
ayhan ve mustafayı saymıyorum bile.gönderin arkadaş bu adamları.bu adamlarla ol-maz!
renkleri sarı kırmızı olan e yeşil sahaya da çıktımı, kürtlerin çok sevdiği, aponunda tuttuğu takım.
Maçı izledim. Mevki ve isimlere biraz değinelim bakalım. Oynayan - oynamayan bir göz atalım.

Sabri, bildiğimiz sabri. Bilindik bir el bombası kendisi. El bombası olduğunu biliyoruz ama her an süprizlerle dolu. Rakibede patlayabiliyor, götümüzede patlayabiliyor. Eğer sabri satılsa ve eboue sağ bek oynasa pek problem olmazdı. Kaldıki orada ujfalusi de oynayabilir, bir sol bek ve stoper alınabilirdi. * Kaleci muslera iyi. Lakin böyle bir savunmaya getir barcelona kalecisi valdesi koy, olmaz. valdes zaten ortalama bir kaleci, bakmayın barcelonada oynadığına falan, o savunma ufukta olsa ufukta o kadar oynardı. Savunma iyi olacak. Melo yine iyi, yatmaya gelmemiş. Selçuk genel sezona yayarsak iyi olacak bundan eminim. Sol tarafta psikopat engin iş yapar. Fatih gazlar, engin oynar. Sağ tarafta kazım-keita olayını görebiliriz. Keitanın %50 si ile türkiye ve avrupa' da koparamayacağı maç sayısının çok az olduğunu düşünüyorum. Bu tip oyuncuların yaş sıkıntısı olmaz. Lukaku, keita, drogba, essien tarzı oyuncular 40 yaşına kadar üst düzey forma giyebilirler. Zenci oldukları için söylemiyorum, beyazlardanda farklı bir örnek olarak beckham verilebilir. 40 yaşındada dünyanın en iyi pasörü o olacaktır.

Baros iyi, elmander iyi. Stancu satılır/kiralanırsa milyon eurolara gerek yok, bizim işimizi 9-10 gol arasını atabilecek bir yerli forvet görür. Hatta mehmet batdal belki üzerinde durulsa iyi bir yedek olurdu. Yedeklerden ceyhuna çok güveniyorum. Aykut iyi bir görüntü çizmişti, ufukta fena gözükmüyordu, kaleci sorunu çekmeyeceğiz gibi ama bu savunmayla beyaz bize siyah görünecek, yine sallamaya başlayacağız. Sol bek transferi, ujfalusi, servet, eboue gibi bir savunma hattı bizi götürürdü. Bana hakan balta' da demeyin. Güvenemiyorum.

Eline verdiğimiz formata gelince, sarı kırmızılı renklere sahip takımdır.
3 senedir süre gelen sıkıntısı devam eden takımım.baroş dışında gol atan kimse yok.geçen senelerde de baroşun başına bir iş gelince ıkına sıkına 1 gol anca atıyorduk.bu seneki hazırlık maçlarında da aynı senaryo var. intere gol atılmadı olimpiakosa atılmadı tek liverpoola atıldı onun da 2si baroştan.buna çare bulunmadan lige başlanırsa çok sıkıntı çekilir.bunun da çaresi transfer gibi gözüküyor.bunu dışında defanstaki evlere şenliklik hala devam ediyor.servet gökhan zan hakan balta * patlamaya hazır bomba.her an takıma gol yedirebilirler.çağlar da güvenilecek biri olmadığına göre sol beke bi transfer ya da ebouenin orda oynatılması şart.defansa da ya semih monte edilmeli ya da bir transefer daha şart.yani liglerin başlamasına 15-20 gün kala hala çok büyük eksikleri var galatasarayın ve bu eksiklerle lig bitmez bunca harcamaya rağmen yine hüsran olur sonumuz.
keita ve engin baytar transferleriyle oluşturmakta oldukları takım olgusunun içine etmiş takımdır.
baors'u da zenith'e kaptırırsa iyiden iyiye kadro krizine girecek takımdır.
son zamanlarda fenerbahçe'den bile antipatik gelmeye başlayan takım..
baros' un gitmesine sevinmeye hazırlananların premier lig görmüş johan elmander ve geçen sene çıkış yapmış kazım kazım' ı unuttuğu takım. aman diyeyim.
tek kelimeyle, efsanedir.
kürt'lerin arasından galatasaray'lı olmayanlar da çıkabiliyormuş:

(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/18525758.asp)
http://www.galatasaray.org/kulup/haber/10867.php

yine harika bir açıklamaya imza atmıştır.