bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  file transfer protocol'in kısa adıdır. Bir server'a dosya göndermek için kullanılan protokoldür.
  3 -1 ... zall
 2. 2.
  bir web sitesinde veya serverda yayınlamak istenilen bilgileri içeren dosyaların bilgisayar ve hosting sunucusu arasındaki transfer sürecidir. FTP dosyaların bilgisayardan bilgisayara transfer edilmesi ve paylaşılması görevini üstlenir kendileri.
  1 ... msn
 3. 3.
  (bkz: cuteftp)
  (bkz: filezilla)
  ... master
 4. 4.
  web dünyasına dosya upload etmek için kullanılan yollardan biridir.eskiden çok fazla tercih edilmesine karşın artık sql,mysql gibi databeseler kullanılarak 2.plana atılmış protokoldür. * * *
  1 ... saldirici
 5. 5.
  ks. feraye teyzenin pijamaları
  1 -1 ... muru4xi
 6. 6.
  21. portu kullanan protokoldür.

  (edit:uyaran eller sağolsun)
  ... uzaklarda
 7. 7.
  http varken ne hacet deninen protokol.
  edit: yok lan olmazsa olmaz şey.
  -1 ... armyy
 8. 8.
  dosya transfer protokolü.
  ... msd
 9. 9.
  mesela başlattan çalıştıra girip "ftp. akdeniz.edu.tr" yazın. bakın karşınıza neler çıkacak.
  ... the kene
 10. 10.
  internet ve diğer tcp\ip bilgisayar ağları üzerinde bir bilgisayardan diğerine dosya transferinde kullanılan yöntemlerden bir tanesi. ftp aynı zamanda dosya transfer protokol işlemlerini yerine getiren çeşitli bilgisayar programlarına verilen addır.

  Yabancı bir bilgisayara bağlandığınızda, ftp programı size kullanıcı adınızı ve şifrenizi sorar. Bağlandığınız bilgisayarda bir kaydınız/hesabınız yoksa kamuya açık dosyalara ulaşmak için anonymous/anonim ftp'leri kullanabilirsiniz. Bu durumda uygulanacak yol kullanıcı adı olarak anonymous girmek ve şifre için ayrılan yere de kendi e-posta adresini yazamaktır. Transfer ettiğiniz dosyalar basi ASCII metinlerinden farklıysa binary/ikilik komutunu kullanmanız gerekmektedir.

  Aynı zamanda mosaic gibi gopher programları ve web tarayıcıları kullanarak anonymus ftp transferleri de gerçekleştirebilirsiniz.
  1 ... black and white