bugün

bizim guzel gozlu yuzuk tasiyicimiz frodo'nun ta kendisidir (bkz: frodo baggins) 1981 dogumlu olan kardesimiz oyunculuga cocuk yasta baslamis olup, yuzuklerin efendisi disinda bircok onemli yapimda rol almistir. mel gibson'la oynadigi "forever young", "the faculty","oliver twist", "the eternal sunshine of the spotless mind", "sin city" bunlardan sadece bazilaridir.
eternal sunshine of the spotless mind'da son derece gıcık bi rolü başarılı bir şekilde üstlenmiştir...ayrıca sin city'de köpek mi kurt mu artık her neyse onun tarafından başarılı bir şekilde afiyetle mideye indirilmiştir...
çekimleri devam eden day zero adlı filmde bir çete üyesini canlandıran aktör. saçını kazıtmış, kafasınma dövme yaptırmıştır. bu gidişle üzerine yapışmış olan frodo imajını kökünden silecektir.
en son everything is illuminated adlı bağımsız bir filmde oynamıştır.
sin city'deki inanılmaz performansından sonra bir de everythin is illuminated'de döktürerek kalbimizi tamamen fetheden, boyu değil işlevi önemli özlüsözünün efendi yoda dan sonra en güzel örneği.
frododur kendisi. bu sene siyah beyaz benzeri okulumuzdan mezun olup, makine mühendisliğine adım atmıştır.
adı "elaycah" şeklinde telaffuz edilir.
türkçe'ye çevrildiğinde "ilyas odun" anlamına gelir.
aşırı derecede masum olması sebebi ile çok itici görünen kişidir. çok ibnemsi gördüm ben onu canım. *
yüzüklerin efendisi'nde beni gıcık eden, aynı zamanda favori karakterim sami bu kadar sevmemi sağlayan pek sevmediğim ama iyi bir oyuncudur. geçenlerde raflarda gözüme yeşil sokak holiganları adında bir filmi takılmıştır ayrıca.
the cranberriesin ridiculous thoughts şarkısının klibinde elinde telefon koşturup durur.
yeşil sokak holiganları adlı filmde, ingiltere' ye giden ve londra' da karşılaştığı west ham united holiganlarının peşinden sürüklenen amerikalıyı canlandıran amerikalı aktör. fakülte filminde canavarla, yüzüklerin efendisi filminde kötülükle boğuşmuştur.
clint eastwood' un sert cool kovboy rollerini unutup, kirli harry' i de kirlenmek güzeldir reklamlarında oynatmasından yıllar sonra dehası tartışmasız bir kalburüstü yönetmen olacağını nerden bilebilirdik. ilk filmiyle pek göze batmasa da dönemin gerçek starı kevin costner ve kendisinin başrolde oynadığı bir romantik suç yol filminde hünerini tartışmasız bir şekilde sergilediğinde, kaçak soyguncu costner ' in sonradan dostu olacak küçük rehinesi rolünde oynayan ufaklığında bir gün şehla gözlü yeniyetme bay frodo olacağını bilemezdik. eastwood' un hikayelerine bugün alışkın ve yeni filmlerinin yolunu gözleyen her sienam aşığı bilir ki, eastwood oyuncularının ifadelerine, yürüyüşlerine bir gerçeklik, bir ağlaklık, bir masumiyet ve çaresizlik harmanı yükler. 6 yaşındaki elijah wood' a bunu nasıl yaptı bilemiyorum ama hala o çilli yüzlü oğlan' ın market soyarken yüzündeki binbir inandırıcı ifade gözümün önünde.
bir ara kendinden 7 yaş büyük franka potente'yle çıkmış kişi.
harry potter'i daniel radcliffe oynamasaydı kesin bu oynardı dediğim oyuncu.
1989 yılında cekilmis olan gelecege donus filminin ikincisinde atari oynayan kucuk cocugu(!) canlandırmıstır ve tahminen ondan sonra tum kapılar yavas yavas acılmıstır kendilerine.
back to the future II de hafiften görünmüş, gelecek vaad eden aktör.
sevgilime bir ikizi kadar benzettiğim mavi gözlerine hasta olduğum oyuncu-idi.
yeni öğrendim ki gaymış ya! yok böyle bir olay . lost'un charlie'siyle işi pişirmiş.
allah sonunu benzetmesin ve lütfen bunu bana allah söyletmiş olmasın!
lost un charlie si tarafından feci tokmaklanan insan.
yanağından mıncık alınası bebek adam. en sakallı/saçlı halleriyle görseniz bile bildiğiniz on dört yaşındaki çocuktur;

http://buzznet-25.vo.llnw.../01/elijah-wood-spain.jpg
yaptigim arastirmalara gore, oynadigi her filmde itici olabilen tek canlidir.

(bkz: bu bilgi google da bile yok)
ayrıca robert rodrigezin sin city filminde rol almıştır.
benim çok sevdiğim anneminse "çok çiğ bakıyo bu çocuk boşver sen bunu" dediği başarılı genç oyunculardan.
http://www.unlulerkervani...32Elijah-Wood-Posters.jpg

gerçek misin ya?
daniel radcliffe ile bir akrabalığı olduğundan şüphelendiğim insan. tamam ikisi de yahudi ama, bu kadar mı benzer yahu?
happy feet ve happy feet 2 filmlerinde mumble isimli karakteri seslendiren sanatçı.
güncel Önemli Başlıklar