bugün

x files gibiydi. başlayıp da yarıda bıraktığım bir kaç diziden biri.
kanımca dünyada ki en iyi diziler arasında yerini almaktadır. bilim kurgu , gizem , aksiyon , polisiye oldukça fazla bulunmakta ve su gibi giden dizidir. her zamanki gibi bitmesi çok koyar adama. "bu dizi bitemez ulan" diye balkona çıkıp bağırdım. tabi kim sikine takar beni... bir gün boston'a gidip kendimi yakacağım bu dizi devam etsin diye.
walter adamın dibidir. çok zeki zirzop.
diziyi izlerken geğirdiğimde sanki içimden o sümüklü böceğe benzeyen asalak çıkacakmış gibi bir his yaşadım az önce. sanırım bayağı kaptırdım kendimi.
en iyi dizi jenerik müziğine sahip dizidir.

şu it elektro gitarı ile iyi çalmaktadır;

https://www.youtube.com/w...=1&list=RDfBfG4zvFWvE
the x files' de mulder ve scully' nin çabalarını bishoplar ve ajan dunham ile birkaç adım ileriye taşımış efsanevi dizi.
izlediğim en iyi dizidir.
O derece diyorsunuz. iyi bakalım bizde başlayalım. 2sezon izledim bıraktım izlettirememiş kendini demekki bir şans daha vereyim.
1.sezon 17.bölümüne geldiğim dizi. ilk bölümler daha sarmıştı durgunluk hakim şu ara. ana konu işlenmiyor uzun süredir.

walter'ı tanırsınız belki gondor kralın vekiliydi yüzüklerin efendisi'nde. bu bölümde pippin mi ne diyor 6.dakikada. gülmekten öldüm göndermeydi sanırım.
3. Sezonda biraktigim dizi. neden biraktigimi bilmiyorum guzel dizi. Sanirim tekrar basliyacagim.
1.sezon 19.bölümünde olduğum ve walter'ın ghostbuster göndermesine bayıldığım dizi. duraklamaya girmişti bi 12-15 bölüm civarı ama tekrar hareketleniyor. dayanmak lazım git gide iyileşecek sanırım.

--spoiler--
peter: eğer etrafta ilginç bir durum varsa?
walter: who you gonna call?
ben: ghostbusterrrs!!
--spoiler--
sadece walter bishop için bile izlemeye değecek, efsane bir dizi.
Yaz akşamları kendini özleten muhteşem dizi.
daha önce izlemeye başlasaydım dediğim dizi. bilim üzerine çok güzel bilgiler veriyor. diziyi izlerken adamlar orada ne ile uğraşmış nelere keşfetmiş, biz burada neler ile uğraşıyoruz dedirtiyor. kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.
john noble'un oynadığı walter karakterinin yemeğe olan düşkünlüğü nedeniyle gece yarıları yediğim yemekler yüzünden 8 kilo aldığım efsane keyifli dizidir.
sanırım tekrardan izlemeye başlayacağım dizi. bir süre sonra bağlanıp sizi içine çekiyor ve ard arda bütün bölümleri izleyip bitiriyorsunuz. sonrası büyük bir boşluk.

ayrıca her sezonda ve bazı bölümlerde farklı temalı girişlere sahiptir. spoilerımızı da verelim de sadece izlemiş olanlarla yeniden analım:

--spoiler--
https://www.youtube.com/watch?v=cKHc7pKZdj0
--spoiler--
Finaliyle hevesleri kursaklarda bırakmış, televizyon tarihinin en kral dizilerinden biri.
aradan geçen uzun süreye rağmen unutulmayan, bishoplara hayran olunan dizi.
Birinci bölümünü bugün izlediğim dizi. ilk izlenimlerime göre fena değil, izlenebilir.
Ufkumu açtı bu dizi , bırakamadım.
Kurgusu iyi olan dizilerdendir.
bilim kurgu, efsane, macera, gizem ve daha bir çok karışık duygulara kapılabileceğiniz'in garantisini veren dizidir. 1. bölümden sonra günde 5,6 bölüm izlemeye başladım. herkese tavsiye ederim.
Fena dizidir. Çok Fena.
(bkz: hangi magara)
tanim: 8/10 lik bir abd dizisi.
bitirilmesi gereken diziler listesinde az önce finalini izleyerek üstünü karaladığım dizi. her ne kadar anlatılan kadar voaa bir şey olmasada bitmesiyle beni üzdü, boşluğa düşmedim değil. bunun nedeni peter bishop. arkadaş bir insan bir role bu kadar mı yakışır, bu kadar mı içten oynar. ya sen ne mükemmel erkeksin. cidden bazı karakterler gerçekte yaşasa denir ya, ondan. ayrıca walter bishop karakterinin muazzam gerçekçiliğini es geçmeyelim, o duygulandığı ve sevindiği her an aynısını içimizde hissettik. başladığıma pişman mıyım? değilim. iyi oldu çokta güzel oldu.

düşünsel edit: ayrıca gözümden kaçmadı, 5 sezon boyunca peter'ın neden dizinin başında babasından nefret ettiğini neler yaşandığını çok anlatmadılar, bence üzerinde durulması gereken bir konuydu. özellikle son sezonlarda sanki o zamanlar hiç olmamış hep mükemmel baba-oğulmuş gibi yaptılar ya, bi üstü kapatılmış senaryo hatası gibi ya hadi neyse.