bugün

benim gibi bir bilimkurgu manyağı için bulunmaz bir nimetti. bir sürü dizi takip ediyorum ama onun yeri hep ayrı kalacak. bazen diyorum ki keşke hafızamı kaybetsem de fringe'i bir daha izleyebilsem. manyak mıyım neyim.
En iyi dizilerden birisidir. Baslayan pisman olmuyor bir ara tekrara dusmesi sinirleri bozsa da gozculerin gelisiyle konu da degisiyor. Karakterler cok hos insanın fbi ajanı olası geliyor. W. Bishop, peter olivia broyles francis astrid hepsi iyi yazılmıs saglam karakterler.
2. sezon 18. bölüm sonu ile ağlatmıştır.
walter karakterini yaratanlara teşekkürler.
bitirdikten çok uzun zaman sonra tekrar hatırlandığında iç burkan bilim kurgu dizisidir. hayatımda merak ve heyecanla izlediğim nadir dizilerdendir. son sezonda birden diziyi bitirmeye çalışma havaları biraz can sıkmıştır. biraz daha gidebilirdi. tadında bırakıp da hatırladıkça özleten dizi olma ayrıcalığına sahip yegane yapımdır.
J. J. Abrams, Alex Kurtzman ve Roberto Orci tarafından kurgulanan, dizinin başlangıcından bitişine kadar heyecanla izlediğim ve en iyiler arasına girebilecek bilimkurgu dizisidir. kurgu güzel, oyunculuk güzel... daha ne olsun.
bu diziyi 2. sezonda sıkılıp bırakmayın daha sonra olacaklar ağzınızı açık bırakacaktır. son sezon başyapıttır resmen. ilk sezonlara sakın aldanmayın herşey daha sonra anlam kazanacak.

--spoiler--
william bell i çok sevmeyin puştun teki
--spoiler--
bitince ağlayacağım ve bir süre etkisinden kurtulamayacağım dizi. 3 bölüm kaldı bitmesine izlemesem de hiç bitmese diye düşünüyorum ama mümkün mü. dizide şu karakter olmasa da olurmuş dediğim hiç kimse olmadı. walter bishop sen nasıl bir adamsın nasıl bir karaktersin. diziyi tek başına alıp götürdün helal olsun. hastasınız bilesin. seni canlandıran john noble'yi de ayakta alkışlıyorum. tabi senin oğlun da senin gibi olacaktı. *. yalnız sıkıntı şu bitince bunun üzerine başka dizi beğenebilecek miyiz, sevebilecek miyiz? :( biraz zor gibi görünüyor.
acunun yerinde olsam tv8'e devamını getireceğim dizi.

edit: izlemeyen vardır illa ki. bir diziye ısınmak için en az 2 3 bölüm izlemeniz gerekir genelde. özellikle hikayesine ısnmak için. fringe dizisini açın ilk 4 dakikasını izleyin, beğenmedim kapatıyorum diyemezsiniz.
arşive aldığım nadir dizilerden. walter'ın hafif kafadan kontak şeker halleri, olmadık yerde çocuksu itirafları ve tabi ki normalde "hadi canım" diye bilimin sınırlarında gezinen olayları eline oyuncaklar alıp, çok sıradan anlatışıyla "aaa neden olmasın" haline dönüştürmesiyle galiba çoğumuzu gönlümüzden fethetti.
[kat: yabancı dizi]
ecin danim li bilim kurgu dizisidir.
Muadili icin (bkz: continuum)
Ortalamanın bariz üstünde ama bi şahader olmayan bilimkurgu dizisi. Fazlaca zorlama bölümü hatta sezonu olan ama karakterleri sayesinde bi şekilde kendini izlettiren dizi. Aynı zmanda fazlasıyla Zeka işi.
bayıla bayıla izlediğim, her karakterine ayrı hayran olduğum.
ekim ayında başlayıp dün bitirdigim dizi. mal gibi kaldım amk. ara sıra boş bolumler olsada sağlam diziydi,karakterler rolunu hakkını veriyordu.
yaklaşık iki hafta boyunca çılgınlar gibi izlediğim, her bir karakter ile duygusal bağ kurduğum fakat üçüncü sezondan sonrasına tahammül edemediğim, özünde şaheser dizi.
benim için turnusol kağıdı etkili dizidir. nerden bilebilirdim bi gün ''yaa sen o diziyi izlemedin mi? kesin izlemelisin. çok şey kaybediyosun. yerinde olmayı baştan izlemeyi ne kadar çok isterdim'' tadında serzenişlerde bulunup kafa açan insanlardan olacağımı!
yakın çevremdekilere davranışlarımı etkilemiş durumda o derece. tek sıkıntımız j.j. amcanın bi işi de tam tadında bitirememesi oludu efenim.
Biyerden somra bni skmis dizi. Belkide hergun ust uste 3 bolum izledigimdendir.
ilk bölümünü izledikten sonra acaba diyerek bıraktığım dizidir, bir bilim kurgu hayranı olmama rağmen olayların çok uçta olduğunu görüp gerçekçiliğin kaybolması seyir zevkini azaltıyor.
Stargate sg-1 ve stargate atlantisten sonra beğenerek izlediğim nadir bilimkurgu dizilerindendir. Şu an boştayım kaliteli bilmkurgu dizisi tavsiye olanlar el atın lütfen.
Hoş bir dizi severek izledik. Eleştirisel bakarsak bazı zamanlar tekrara düşmüştür onun haricinde iyi.
eskiden izlediğim bir kaç gün önce tekrar başladığım efsane dizidir.
Bilim kurgu deyince akla gelen dizi.
3. Sezon da tıkandığım dizi. Ama bilim kurgunun en güzel örneğidir.
kafamı inanılmaz karıştıran dizi. henüz 1. sezondayım, bilim kurgu tavan yapmış.
bilim kurgu dizilerinin en iyi örnekleri arasında, üstelik kendini izlettirmekte de oldukça başarılı.