bugün

annemin ikinci dili. çok şanslıyım. kadın fransız dili edebiyatı mezunu. sonra neden stultis böyle diyorlar.
Almancadan sonra akıcı şekilde konusabildigim ikinci dil.

Türkcem yeterli dil bilgisi eğitimi almadığım için çok daha geridedir.
kardesim rusca denli degeri yok kizmayin da simdi.

rusca dogu avrupa nin her yerinde gecer, fransizca nin boyle bir ozelligi yok.

fransizlar ne denli diretse de ingilizce biliyor ve konusuyorlar, ruslar ya da ne bileyim ukraynalilar ile boyle bir sansin yok.

fransa eski ve daha da eskiyen bir ulke, gel gorelim biz dogu avrupalilar (turkler, gurculer ve diger rus olmayan uluslar da dogu avrupa nin icindedir) yukselisteyiz, genc populasyonumuz cok, topragimiz cok, baglantilarimiz cok.

belki bilim teknoloji yonunden gelismemisiz ancak fransa nin basladigi tarihten cok daha gec baslamisiz.

bilimde en gelismis ulkemiz rusya o da 18. yuzyilda kurmus universitesini dusun.

bir de arkadas, simdi hani, anladin sen. rusca ile yapabileceklerin cok daha hosuna gider *

Слава брата.
fransa bitti diyolaaaaaaaaa.
bu dandik dili öğrenmeye başlayalı yaklaşık 11 yıl oldu ve bilenler bilir bu dandik dilde harflerin üstünde bir sürü işaret olur. (bkz: accent) neyse efendim ben 11 yıldır bu hayvan evladı işaretleri bilgisayarda yazmayı öğrenemedim. hoş el yazımda da sağa mı yatık, sola mı yatık sorununu çözmek için harfin üstündeki çizgileri hep dik yazıyordum. bunu bilgisayarda öğrenememin sebebi bill gates denen dış mihraktır. adam word diye muazzam bir program yapmış, evet kendi yapmış, ve bu program mucizevi bir şekilde yazım hatalarını düzeltiyor. e o zaman içinde accent'lı harf geçen kelimeleri neden bilerek yanlış yazıp word'ün bizim için düzeltmesine dolayısıyla accent'ları bizim için otomatik olarak yazmasına izin vermiyoruz ki? hepiniz böyle yapıyorsunuz di mi lan köftehor frankofonlar?
insan sarhoş olunca dili dönmüyor böyle ağzını yayıyorda yayıyor ya ha işte onun ayık versiyonunu düşün.
görsel
Hint Avrupa dil ailesinden bir dil.
Bana göre Fransızca ve italyanca çok romantik iki dil. insanları genelde telaffuzu ve konuşulduğu gibi yazılmaması zorluyor. Kürtçe bilenler için telaffuz ve cümle dizilişi sorun olmayacaktır ^^ Ayrıca Kürtçe ile birçok ortak veya benzer kelimeler mevcut. Malum aynı dil ailesindeler.
Neyse sevdiğim bir şarkıdan birkaç satır ekliyeyim.

-
J'ai caché
Mieux que partout ailleurs
Au jardin de mon cœur
Une petite fleur
--
herhangi bir yerden
daha iyi bir yerde sakladım
küçük bir çiçeği
kalbimin bahçesinde

Jill Barber Petite Fleur
-

Öğrenmeye yeni başladım. Bilgim arttıkça bu başlığa uğrarım gibi. Bakalım.
Bana göre grammerı en kolay dillerden biri.

görsel
yazılışı, okunuşu farklı, içinde bir sürü kural barındıran dil. dönüp dolaşıp geri döneceğim büyük ihtimalle önümüzdeki sezon.
Bir italyanca değildir.

(bkz: italyanca)
üzgünüm ama kulağa en kaba gelen dillerden biri.
fransızcada sevdim tek kelime mösyö.
Bu dili öğrenmek isteyen bir insanın kararlı ve azimli olması, her ne kadar zorlanacak olsa da öğrenme sürecinde devamlılığı sağlaması elzem. Bu devamlılık sağlanamazsa, öğrenilen bilgiler zamanla unutulacağı için evvelki tüm çaba insana zaman ve enerji kaybından başka bir miras bırakmayacaktır.

Fransızcayı gerçekten öğrenmek isteyen ama Türkçe kaynak yetersizliğinden dolayı öğrenmeye başlayamayanlar için Youtube'da Fransızca öğretimi üzerine kendi dil eğitimi kanallarını açmış olan Alparslan Demir ve Aykut Yavuz hocaların kanallarını takip etmelerini tavsiye ederim. Her iki hoca da bu dile ve bu dilin nasıl verimli bir şekilde öğretilebileceğine hakim olan çok kıymetli hocalar. Dil kursları standartlarının çok üzerinde, öğretme odaklı ve yetkin bir dil eğitimini ücretsiz olarak fransızcayı öğrenmek isteyen insanlara sunuyor olmalarının da takdire şayan bir davranış olduğunu düşünüyorum.
fransız kaldığım dildir ama ileride öğrenir miyim? Bilmiyorum, çokta gerek yok sanki.
Türkiye Türkçesini arapçadan sonra en çok kirleten ikinci dildir. Tanzimattan sonraki aydıncıkların bok yemesidir. Sesletimi kulak tırmalayan, dil bilgisi kuralları çok ayrıntılı olan, harf israfı olan, aşırı derecede cinsiyetçi bir dildir. Ayrıca sayı sistemleri çok ilkeldir. 70'i 60 ve 10, 90'ı 4 tane 20 ve 10 şeklinde söyleyen başka bir milletin olduğu sanmıyorum.
iki yıl önce gazi üniversitesi fransızca öğretmenliği bölümünü bitirdim ve turizm, havacılık alanlarında bu dili kullanarak çalışmalar gerçekleştirdim.
bunun yanı sıra yetişkinler için özel dersler ve grup dersleri ile genel fransızca üzerine çalışıyorum.
birebir yaptığım dersleri malum şartlardan dolayı online platform üzerinden gerçekleştiriyorum ve böylelikle dünyanın herhangi bir yerindeki kişiye de ulaşmak mümkün oluyor.
fransız dili ile ilgileniyorsanız ders planı için iletişime geçebilirsiniz.
Bir Fransız’la 28 Şubat sürecini konuşabilecek düzeyde biliyorum fakat ben ekseriyetle sevişmeyi tercih ediyorum.
çok tatlı ve hoş bir dil, 1 yıldır öğreniyorum.
Çok kibar ve güzel bir dil. Üniversite'de seçmistim çünkü hep öğrenmek istedim. Bir kaç yıl sonra da Aykut Yavuz'un Youtube Kanalını keşfettim ve onun sayesinde çok şey öğendim. Anadili Fransızca ve çok sadece bir dille herkesin anlayacağı şekilde anlatıyor. Çok tatlı bir sesi var. insan onu dinleyince bu dili daha çok öğrenmek istiyor. Merak edenler Aykut Yavuz Fransızca Dersleri youtube kanalındaki dersleri izlemesini tavsiye ediyorum.
Fransızca deyince benim aklıma çok başarılı olan bir youtube kanalı geliyor. sahibi Aykut Yavuz.
Öğrenmek isteyenlere çok tavsiye ediyorum; kanalın aykut yavuz fransızca dersleri.

Merak edenler youtube aramada kanalın ismini yazarak ulaşabilirler.
fransızca denince nezih güzel bir dil aklıma geliyor.
avrupa birliğin resmi dilidir. ingilizce ve fransızca bilmek çok güzel bir duygudur.
acilen yarımyamalak olsa bile iyi kötü öğrenmem gereken dildir.

daha almanca da bile profesyonel olamadık başımıza fransızca belası çıktı aq.
güncel Önemli Başlıklar