bugün

(bkz: nancy sinatra)
herkesin ses rengi farklıdır ama bu adamın ses rengi diğer insanlardan çok daha farklı. diğer şarkı söyleyenler bir yana sinatra bi yana.
Harika bir ses . Şarkıları çok güzel olmakla birlikte kelimeleri çok anlaşılır .
"new york new york" diyerek yalnızlığınıza ortak olabilen bir ademoğludur, sevilir vesselam...
huzura ihtiyaç duyduğunuzda dinleyebileceğiniz sanatçı.
hayatımın şarkısı olan my way'i en güzel okuyan, sesi kendisine has karakteristik özelliği olan efsane ses.
diksiyonu harika olan, sesi hiç kasmadan, kelimeleri gayet açık bir anlaşılırlıkla söyleyen çok büyük bir şarkıcıdır. hiçbir zaman detone olmaz. büyük bir sanatçıdır.
ingilizler için neredeyse marş haline gelmiş ''my way'' şarkısının sahibi.
(bkz: come fly with me)
"isa barışın elçisi olarak anlatılır ama tarihte hiç kimse yüzünden onun yüzünden döküldüğü kadar kan dökülmemiştir. dinin yaşamımıza kattığı tek bir ileri adım gösterin ve ben yüzlerce geri adım gösteririm."

"ben sana ve kendime inanırım; doğaya, kuşlara, denize ve göğe, görebildiğim veya gerçekten kanıtlanmış şeylere... ama zor dönemlerde huzur bulmak için zar atmasını bekleyeceğim bir tanrıya inanmıyorum."

gibi sözleri olan gelmiş geçmiş en büyük şarkıcılardan biri.
1998 yılında aramızdan ayrılmış sanatçı. ilk çıkışı swing çağında gerçekleşmiştir. şarkı sözleri, müziğindeki farklı tınılar ve the voice lakabının hakkını verecek derecede güçlü sesi ile gönülleri fethetmiş müzisyendir.

şarkılarını insan zihninde ve duygu dünyasında bu kadar etkileyici kılan eserlerinin hayatın içindeki yaşanmışlıkların ifadesi olmasıdır. onun sözlerinde, özellikle tekrar tekrar dinlemelerin ardından yepyeni duygu dünyalarına yelken açarsınız. o, sözlerinden de anlaşılacağı gibi hayatın zorluklarına mazlum misali boynunu eğip itaat etmemiştir. saldırmış, yaralanmış, ancak pes etmemiştir. varolan en somut öğeyi bile soyutlaştırır ve doğrudan insan ruhuna hitap eder.

the best is yet to come en güzel ve en etkileyici şarkısı olmasına rağmen çok bilinmez.

ayrıca noel müzikleri ile günümüze kadar yeni yıla girişin karakteristiğini yaratmıştır.

(bkz: the christmas song) (bkz: mistletoe and holly) (bkz: i ll be home for christmas)
gelmiş geçmiş en karizmatik sesin sahibi, en cool adam.
ölmeden önce duyulması gereken seslerden biri, sesi karakter kokan adamdır.
my way, it was a very good year, mack the knife gibi şarkıları güzel olan, her zaman dinlemesem de belli dönemlerde bağımlılık yapan şarkıların sahibi insan.
Fly me to the moon şarkısıyla tanıştığım, sesine hayran olunan adamdır.
michael jackson popun kralıysa, bu adam da cazın kralıdır.
(bkz: my way)
(bkz: fly me to the moon)
(bkz: new york new york)
(bkz: i ve got you under my skin)
new york bozlağı okuyan saçlarını dana yalamış halk ozanıdır. sevilesi insan, güzel sesli üstad.
(bkz: I love you baby)
(bkz: My way)
nancy sinatra nın babasıdır. john coltrane kadar olamasada, jazz müziği en iyi icra edenlerden birisidir.

(bkz: my way)
(bkz: that s life)
(bkz: come fly with me)
otomatik portakal filmindeki singin in the rain şarkısıyla tanıdığım ve sesinin bir benzerini duymadığım şarkıcı. çok geç tanıştım ve üzülüyorum.
(bkz: #14596647)
my way şarkısı efsane olmuş sanatçıdır. başlığı gördüm dönmeye başladı plak. my way... my way...
(bkz: Strangers in The Night)
(bkz: new york new york)
if I had three wishes ve learnin' the blues şarkılarının bulunduğu plağı satın alırken; yanımdaki adam "bence frank sinatra ve ibrahim tatlıses aynı şey. gerek yok" demişti. ilginç bi' elemandı; ancak şarkılar enfes.