bugün

entry'ler (258)

kötü biri olmaya karar verilen an

Etrafındaki herkes yeri altından çekmeye çalışıyorsa artık ben de hak edene hak ettiği gibi davranacağım diyorsun. Sonra yine vazgeçiyorsun. Kötü olmak öyle karar vermekle olacak bişey değil maalesef. iyilik baskınsa olmuyor bir türlü. Ama bazen keşke olsa. Belki o Zaman içimize sığmayanları serbest bırakma şansımız olurdu kim bilir.

sözlük yazarlarının ruh halleri

Beş parasız dünya turu yapmayı düşünecek kadar fütursuzca.

en umutsuz anda akla gelen şey

Alıp başımı gitmek, gidebildiğim yere kadar, kimseyi aramadan, sormadan, kendi kendime ve gerçek bir özgürlüğün varlığını hissederek. Paris'te bir kafede sokaktan geçenleri izlemek, sıcacık kahvemi yudumlarken. Yazmak, okumak. Yeni insanlar tanımak, şöyle en dertsizinden, en yaşamayı bileninden, yaşamaya her maddi şeyden daha çok değer vereninden, kimsenin ne yapacağını söylemesine ya da yapabileceklerinin sınırını çizmesine müsaade etmeyeninden. Şunu yapamam bunu yapamamları bi kenara koyup, yapabileceklerinin gücünün farkında olanından. Sevmeyi, gezmeyi, yemeyi, içmeyi, gitmeyi, kalmayı herşeyi layıkıyla yapanından. Bir kahveyi bile büyük aşkla içeninden, sevdiği şeyi abartanından. Yok değil mi böylesi? Varsa dünyanın neresinde aramalı bilmiyorum, bu yüzden dünyayı gezmeye nihayet başlıyorum. Şimdi en umutsuz anımın bittiği yerden başlıyorum.

monochrome

Sanat yapmakla müzik yapmanın aynı şey olmadığının dünyevi kanıtı.

hukuk okuyan kızlar

Bakış açısı gelişmiş insanlardır, zeki veya değil, güzel veya değil ama okuyup araştıran okuduğu bölümle övünmeyi hak eden insanlardır, boş değillerdir.

babet

Penguen gibi yürümeye sebebiyet veren fakat kızların asla vazgeçemediği nesne.

yazarların en son sinir olduğu şey

Whatsapp mavi tık nedeniyle sallanmama hissine kapılmak.

aşk acısının geçtiği tam kesin net süre

Yeni bir aşk, yeni bir iş, yine gülecek bi neden bulunduğu takdirde geçer.

hem müziği hem sözleri güzel olan şarkı

Jason mraz- life is wonderful.

uyku müziği tavsiyeleri

Yann tiersen- monochrome.

film izleyemeyen insan

Doğru filmler bulunduğunda dünyanın en iyi hissini verir, yanlış filmlerse vakit kaybı değil iyiyi kötüden ayırt etmek için bi ölçüt niteliğinde düşünülürse daha çok doğru film bulunur ve iyi hisler daha sık aralıklarla sizi bulur.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Zamanı durdurabilmek isterdim zira bişeylere ulaşmaya çalışırken acayip hızlı geçiyor zaman.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Jason mraz- life is beautiful.

sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

Çizgili pijamalı çocuk.

seni tanıdığım güne lanet olsun

Yoğun hislerle yaşanmış bi ilişkinin son deminde söylenecek cümledir. O hisleri yaşayamayanlar utansın.

simitin vatanı istanbul mu ankara mı sorunsalı

Ankara simidini yiyen biri bu başlığı açmaz.

stajyer avukat

Hayatın sillesini yemiştir.

bir kızı kendine aşık etmenin yolları

Onu umursamamak.

kadınlara göre bir erkeğin en çekici yeri

Sesidir.

hayat mı lan bu

Her şeye rağmen yaşamak güzel şey, ümitli şey.