bugün

An itibari ile trt'de yayınlanan mükemmel film. Yalnız dublajı bok.
~spoiler~

hey forrest i wanna go home ~spoiler~
"Normal olmak zorunda değilsin dışarı çık ve hayallerini gerçekleştir."
Tom hanksin güzel filmi.
dün trtde gördüm bu defa sonuna kadar izledim..

not:jennyde az kaşar değil haa.
''normal olmak zorunda değilsin. dışarı çık ve hayallerini gerçekleştir.''
Bunu seven bunu da sevdi. Hatta daha çok sevdi.

(bkz: en man som heter ove)
sadece temiz kalple neler yapılacağını göstermiştir.
run forrest, run!
3 ayda bir yarı sinema ortamında izlediğim birkaç filmden biri.
Diğeri için;
Bana bir şeyhler oluyor.
Tom hanks öyle bir oyunculuk sergilemiş ki kendisinin gerçekten forrest gibi olduğunu düşünüyorsun.

izlenilesi filmler listesinde başı çekmektedir kendileri.
insanların aslında temasını tam anlamadığı film.

--spoiler--

forrest gump, biraz amerikayı temsil eden bir karakter. teknik işlere zekası yeten bir elemandır ki savaşabilen, karides işinde milyoner olabilen, masa tenisinde şampiyon olabilen ve koşabilen biridir. fakat aynısı soyut zeka için yeterli değildir ki jenny'e ve diğer insanlara karşı çekingen biridir ve cümle kuramıyordur.

fark ettiyseniz abd tarihini görüyorsunuz burada. bütün aile üyeleri farklı savaşlarda savaşan teğmenin vietnam'da bacaklarını kaybedip savaş karşıtı olması bile bir özet.

elvis, watergate, birçok abd başkanı, ping pong siyaseti, hippi akımı, john lennon hatta shit happens sloganı... jenny'nin ölümü bile fark ettiyseniz o dönemin popüler hastalığı olan aıds'dendi.

yani bu sadece düşük bir ıq'ya sahip bir adamın hikayesi değil, dolaylı olarak amerika'nın hikayesidir.

--spoiler--
An itibariyle trt 1de başlamıştır.
forrest'ın anasının evladı için vurdurduğu film.

acıklı ve erotik. evet.
Forrest:annem hep şöyle derdi:"hayata devam edebilmek için geçmişi arkada bırakmak gerekir. "
Benim koşmam da bununla ilgiliydi sanırım. 3 yıl,2 ay,14 gün ve 16 saat koştum.
"Koş forrest, koş "

Bu film hakkında diyebileceğim tek şey kesinlikle efsane.
Tek kelime "efsane".
(bkz: run forrest run)
ağlatır mutlu eder benzersiz bir filmdir izlenmesi şiddetle tavsiye edilir efendim.
elimde inkilap kitabevi yayınından çıkmış 1994 baskısı bulunan kitap.
çevirisi mehmet harmancı tarafından yapılmış. güzel kitaptır bulabilirseniz okumanması tavsiye olunur.

--spoiler--

deli olmakta, sadece delilerin bildiği bir zevk vardır.

--spoiler--
jenny'ye çok öfkelendiğim filmdi. *
sinema tarihinin en iyi filmleri arasındadır.
“Run forest run” repliği hep aklıma gelir koşan birisini görünce. Tanıdık olsa öyle haykırabilirim peşinden.
Bir film.
Bir adamın otobüs beklerken, bankta kendisine eşlik eden insanlara yaşantısından kesitleri anlatmasını konu alıyor.

--spoiler--

gump gördüğü yerleri jenny'e anlatır. gittiği her yerde, jenny'i bir an olsun aklından çıkarmayan gump'tan bihaber olan jenny şöyle der:

-keşke oralarda seninle birlikte olabilseydim.
+benimleydin.

--spoiler--
Beğendim, Beğenmesine de bu konudan çok daha iyi şeyler çıkardı diye düşünüyorum. Bir efsane olabilirdi. Yoksa Tom abimizin oyunculuğu gayet başarılı. Evet
Hayat bir çikolata kutusu gibidir.
ne zaman denk gelsem izlerim. her sahnesi ayrı bir şaheser.