bugün

entry'ler (41)

9 yaşında türbana giren kız

kimse kusura bakmasın ama bu düpedüz "yobazlık"tır. o yaştaki bir çocuk asla bilinçli bir şekilde Allah yoluna girmiş olamaz, Allah tanımını bile bilemez o yaştaki çocuk. haa ailesi her gün başına kaka kaka anlatıp, çocuğun elindeki hikaye kitaplarını bile anne rolünü ve çocuk rolünü başı kapalı olan karakterlerin üstlendiği kitapları okutup, rapunzel hikayesini prensle prenses öpüşüyor, bu cinsellik bunu çocuğum öğrenemez "çok erken" diyip de okutmayan ama en geç 5 yıl sonra cinselliği, çocuğu 50 yaşında kart bir herife vererek güzel bir şekilde öğretecek olan iğrenç ailenin zavallı kız çocuğudur bu durumu yaşayan.

en basit matematik bilgisi

sadece 0 ve 2 nin toplamları ve çarpımları kendileri eder.

hala anıtkabir i ziyaret edebilen köylü

hiç bir zaman ne sevgim, ne saygım azalacak Mustafa Kemal'e. her zaman ziyaret edeceğim hiç bir zaman ne unutacağım ne unutturacağım. köylülük buysa kurban olun köylülere.

atatürk ün boyu

gölgesi tüm Türkiyeyi kaplıyor, yetmez mi?

aşti nin tuvaletleri

üstüne para verilen rezillik.

uzun saçlı erkek

sürekli belirttiğim gibi uzun saç,piercing,küpe... yani harika mı desem mükemmel mi bunu biraz kendimle tartışayım.

küpe takan erkek

oldukça hoş bir detadır bana göre, bu güzel detayı piercinglerle de süsleyebilir tabii.

kadın ve erkek versiyonları olan isimler

ceren-eren,
cemre-emre.

laik eğitim istemiyoruz

https://www.skyscanner.co...ucuslar-varis-suriye.html
iyi yolculuklar dönüş bileti almayın lütfen.

yalnız kalmaktan korkan insan

en tiksindiğim tiplerden biridir. nedeni ise yalnız kaldıklarında arkasından atıp tuttuğu, söylemediğini bırakmadığı kişinin yalakası olabilme özelliğine sahiptirler. hepsi için konuşmuyorum tabii istisnalar olabilir. fakat bilirsiniz ki istisnalar kaideyi bozmaz.

sevdiğin kadınla motosiklete atlayıp gezmek

yani bu motosiklet harley davidson ise eğer evlenme teklifini ben şahsen edebilirim. ve sonsuza kadar o motorla gezebiliriz. neyse davidson aşkım kabardı yine.

hayır şeker kullanmıyorum

gelen çay tepsisindeki çayına uzanıp içindeki kaşığı bardağın kenarına iki defa vurmak suretiyle; kaşığı içinden çıkarıp, sadece çaya uzanmak.

ölürken dinlenecek müzik

the sound of silence.
(bkz: hello darkness my old friend)

hep siyah tişört giymek

yaz, kış vazgeçemediğimdir. siyah rengi her kıyafette tercih ederim, tamam yazın biraz zor oluyor ama çok güzel be!

bir kadının erkekte aradığı ilk şey

zeka, sadakat, dürüstlük. fiziksel olarak da esmer uzun saçlı ve fit tercihim.

forrest gump

run forrest, run!

gta vice city de araba çalıp radyo dinlemek

hello, I'm fernando martinez

dünya güzellerim

ne yazık ki türkiyede yapılan nerdeyse her program saçma ve izlenmeye değmeyecek türden;ne eğlenceli ne eğitici-öğretici ne de başka bir şey. bu program en azından eğlenceli. o dört kişinin de bambaşka karakterler olması programı eğlenceli kılıyor bana kalırsa. herşeyin bir kurgu olması banal bir durum tabii.

gumball

cartoon network'de yayınlanan regular show'dan sonra en sevdiğim çizgi filmi.

gereksiz bir bilgi ver

bir insanın kesinlikle ölmesini istiyorsanız topuktan ya da koltuk atından vurmalısınız.