bugün

ne zaman denk gelsem izlerim. her sahnesi ayrı bir şaheser.
Oldukça etkileyici Film. Uzun yıllar önce bir arkadaşım beni forrest Gump'a da benzetmişti. Tabi cevabını hemen aldı:

-Benim annem o kadar "fedakar" değil!
" Birgün yağmur başladı ve tam dört ay sürdü. Olabilecek her türlü yağmuru gördük. incecik yağmurlar, kocaman şişman yağmurlar... Hatta bazen yağmur aşağıdan yağıyordu. "

görsel
Ölmeden önce izlenecek olan filmler arasındadır.

Adettendir,
Orospu Jenny
Seni de unutmadık jenny, seni de unutmadık.
koş forrest koooooooooş.
Koş forrest koş değili de
Son sahneyi hatırlayanlar candır.
Değinmediği konu, dokunmadığı şey azdır bu filmin. Daha güzeli vardır belki fakat bu tadı veren başka bir film izlemediğimden eminim.
psikopat bir seri katilin hayatını anlatan güzel bir komedi filmi.
Bazı kekoların yanında ordinaryüs profesör kalacak kadar zeki, sevimli bir adam.
Asker arkadaşının "Toptan gözünü ayırma" tavsiyesi sonrası Forrest Gump, ping-pong oynadığı bütün sahnelerde bir kere dahi gözünü kırpmıyor.

görsel
Orospu jenny. Orospusun jenny.
Uyuşturucu ve içkinin kötülüklerini anlatan bence başarısız bir film.
Forrest'ın annesinin okul müdürü ile..... neyse daha fazla anlatamayacağım. karidesten de nefret ederim.
orospu jenny evet..
Jenny bu adama yapılır mı be dedirtendir..
"Hayat bir kutu çikolata gibidir. Içinden ne çıkacağını asla bilemezsin."
--spoiler--

jenny: - çok korktun mu?

forrest: - bilmiyorum. ama bazen yağmur diner gökyüzü açılırdı. gökyüzü milyonlarca yıldızla dolardı. ya da dağdaki gölde gökyüzü iki katmış gibi görünürdü. çölde güneş doğarken yeryüzünün nerde başlayıp nerde bittiğini anlayamazdım.

jenny: - keşke ben de orada olsaydım

forrest: - oradaydın.

--spoiler--
görsel
annem hep şöyle derdi: hayata devam edebilmek için geçmişi arkada bırakmak gerekir. benim koşmam da bununla ilgiliydi sanırım. 3 yıl, 2 ay, 14 gün ve 16 saat koştum..

https://img-s1.onedio.com...2159afee394e087ab4038.gif
Amerikan propagandasi dolu bomboş film. Puanım 1
türkçe seslendirmesi orijinalinden daha iyi olan film.

ceniyle ben patates ve köfte gibiydik.
Annem hep şöyle derdi: “Hayata devam edebilmek için geçmişi arkada bırakmak gerekir.” Benim koşmam da bununla ilgiliydi sanırım.

3 yıl, 2 ay, 14 gün ve 16 saat koştum.

ah ne güzel abim. keşke o işler öyle olabilse.
boş beleş bir film. maraton mu izliyoruz film mi belli değil.
hayata karşı bakış açınızı değiştirebilme gücüne sahip filmdir. içinde hayata dair iyi kötü güzel çirkin her şeyi barındırır.