Yalan uydurmaya gerek yok.
Pahali veya butceme uymuyor deyip geciyorum.
Bazı mallar bizim için değil, kendisi için pahalı oluyor. Tamam iyi markasın ama türk piyasasına yöneliksin. Ama etiketlere bakıyoruz, milano moda haftası… dudak büküp malı olduğu yere bırakıyorum. Açıklama yapmak zorunda değilim bence.
'Hmmm çok güzelmiş eşime sorayım ona göre alırım '. Aslında yalan da değil öyle yapıyorum.
Pahalı olanı anında anladığım için mutlaka önce bir kusur buluyorum,ki mutlaka bir kusuru oluyor,şimdiye dek kusursuz bir şey görmedim.
bu fiyata daha iyisini yurt dışından getirtirim deyin.

(bkz: akmasa da gürlesin)
hafta sonu çeşmede 1 top dondurmaya 30 lira denince kalsın dedim, bi kilo kurabiyeye 250 lira istenince çokmuş dedim. niye yalan söyleyeyim çoksa çok. gittim 200 liralık yerden adetle aldım.
Şey tamam dönüşte uğrarım.
bize hiçbir şey pahalı gelmiyor o yüzden uğramaz başlık.
yalana gerek yok: "başka seçenekleri de görmek istiyorum" diyerek mağazadan çıkmak yeterlidir.
Hiç yalan söylemem, pahalı geldi, almam derim.
Kalsın diyorum ne yalan söyleyeyim ki. Piyasa çıldırmış durumda ve bu apaçık ortada. Bir de üstüne yalan mı düşüneceğim.
bunun ay ışığı renginin kızıla çalan halı var mı elinizde ?
biraz gezeyim en son uğrarım.
ben bir eşime de danışayım. birlikte uğrarız mutlaka
bunun yavru somon ağzı renginde olanı var mı acaba? yaaa yok demek tüh o rengi olsa kesin alacaktım.
"biz bi bakalım" genelde. ama bazen "oov çokmuş ama ya" diyorum net.
Bazıları bahane üretmeden daaaannn! Diye çarpar yüzlerine.
- neee?! Siz çldırmışsınız!
(bkz: bunun siklamen rengi var mı)
ben bi dolaşim..
- Kaça kadar açıksınız?
hangi devirde uydurulduğu ile alakalı bir yalandır. fiyatını bilemediğimiz her hangi bir mal kaldı mı ortalıkta? açıyorsun internet en ucuz ve en yüksek fiyatlar karşında. almaya gittiğinde bir fikrin var. ürünü soruyorsun alıyorsun bakıyorsun üzerinde ki etiket fazla mı geldi bırakıp çıkıyorsun. neden diye soran zaten olmuyor olana da vereceğiniz cevap zaten belli. yalana riya'ya gerek yok
-gini katsayısına göre alınmaz bu mal.
+o nedir ki?
-hadi kaçtım ben.
Biz Bi düşünelim.
Kilosumu ,adetimi ,yoksa fabrika hissesimi? .
ben bir eşime sorayım, olmadı beraber gelir alırız.