bugün

entry'ler (1426)

27 yaşından sonra evlenilir mi

kadına zor erkeğe kolaydır.

27'ye kadar evlenmeyen kadınlar daha seçici olur, mantık çerçevesinde bakar, mükemmeli zorlar, bir çoğu tırlatır evde kalır.

27'yi geçen erkek 22-25 yaş arası kadınlara yönelerek evlenmelidir.

sera kadıgil

utanç verici davranışlar sergileyen utanç verici insan.
evladını kaybeden anneye yaptığı davranış karakterinin özeti.

daha çığırtkan daha çirkef davrandıkça daha haklı göründüğünü zannediyor, zaten büsbütün siyasetteki varoluş sebebi bu. bugüne kadar bunu pohpohlayanlar rahat mıdır acaba.

bodrum

yerli turistlerin yunanistan'ı tercih etmesi ve sosyal medya linciyle piyasası düşürülmeye çalışılan ilçe.

ha bana kalsa bodrum her zaman balondu. fethiye, burhaniye, akyaka gibi yerler her zaman daha uygundu. topçu, popçu, üst düzey bürokrat falan değilseniz ne işiniz var bodrum'da, deniz aynı deniz, yaz aynı yaz. bodrum popüler kültür balonudur.

immobile nin türk liginin içinden geçecek olması

etkili olur ama icardi etkisi yaratamaz. dzeko kadar falan anca oynar.
icardi'nin şu anki süper lig istatistiği 58 maçta 47 gol.
dzeko 36 maçta 21 gol. oradan pay biçin.

cenk tosun un fenerbahçe ye transferi

batshuayi'yi galatasaray'a kaptırıp cenk tosun almak mı, ahah neyse üzülmeyin serdar dursun ve umut nayır'dan iyidir cenk.

mourinho'nun gelmesi mesele değil, hocanın etkisiyle alınacak topçuların kim olacağı daha mühim. 38 yaşındaki dzeko, 33 yaşındaki cenk, serdar dursun. şu hücum hattını eyüpspor kursa yadırgamazsın.

10 temmuz 2024 hollanda ingiltere maçı

xavi simmons, türkiye maçında mert müldür'e yaptığı müdahaleden dolayı kırmızı kart görüp bu maçta cezalı olmalıydı. türkiye-hollanda maçının hakemi ve var heyeti adil olsa belki sadece xavi simmons değil hollanda takımı dahi bu yarı finale çıkamayacaktı.

oh, iyi oldu. son dakikada kalp kırıcı bir şekilde elendiler. ingiltere'nin de hiç finali hak etmediğini düşünsem de hollanda'nın elenmesi rahatlattı.

uefa kulüp sıralamasında fenerbahçe ve galatasaray

köyferans ligi sayesinde dandik balkan takımları bile top 5 lig'in devlerini geride bırakabiliyor kısa vadede. şampiyonlar liginde 8000 puan toplamak, konferans liginde 14.000 toplamaktan çok daha büyük bir prestij.

olimpiakos'a elenen, nördsjeland'dan 6 yiyen fenere iyi avuntular.

türk islam sentezi

bu ülkenin hamuru, mayası, çimentosu olan siyasi görüştür.
yeri gelir islamcıları milliyetçilere, türkçüleri müslümanlara karşı tetikleyip kırdırırlar ancak her ikisine de sarılanı, her ikisini de seveni manipüle edemezler.

2024 avrupa futbol şampiyonası

turnuvanın maçları en keyifli, en heyecanlı geçen takımı türkiye'nin veda ettiği turnuvadır.

ispanya, fransa, ingiltere ve hollanda kaldı. içlerinde en iyi topu ispanya oynadı ama en winner da fransa görünüyor. kuvvetle muhtemel fransa'nın şampiyon olacağını düşünüyorum.

vincenzo montella

avrupa şampiyonaları 24 takımla düzenlenmeye başladığı dönemden beri ilk çeyrek finalimizi oynatmış hoca.

gürcistan'ı, çekya'yı, avusturya'yı yendi. portekiz ve hollanda'ya yenildi.
grup aşamasında zorlu hırvatistan deplasmanında 1-0 galibiyet alarak, galler ile berabere kalarak bizi turnuvaya lider şekilde taşımıştı.

ortada herhangi bir başarısızlık yok, keşkeler var. biz hangi futbolcunun 90 dakikalık, hangisinin 20 dakikalık kondisyonu var bilmiyoruz, hocanın a-b-c askıda planlarını bilmiyoruz. bugün hollanda'ya şanssız bir şekilde elenmesek çıkılacak yarı final tarihimizin en büyük avrupa başarısına ortak olacaktı.

yola devam edilmelidir.

6 temmuz 2024 hollanda türkiye maçı

6 dakikada 2 gol yedik. hamleler geç kaldı deniyor ama 2. yediğimiz gol olacak iş değildi. adamların vuruş yapamadığı topu kendi ağlarımıza gönderdik.

keşke 2-1'den sonra zeki ve kerem'in kaçırdıklarından biri girseydi. bu kadar yaklaşıp elenmek çok üzdü.

fatih terim vs montella

bir galatasaraylı olarak bu saatten sonra milli takımda herhangi bir üç büyük takım ile özdeşleşmiş birini görmek istemem. fatih terim ülke futbolunda teknik direktörlüğün bir numarası olsa da.

insanlar feci şekilde kulüpçülük yapıyorlar. içeride hainlik dolu beklentiler oluşuyor. milli takım, milli takım olmaktan çıkıp "fatih'in takımı" oluyor bunların gözünde.

montella italyan ve üç büyükler ile alakası olmayan bir adam, ona rağmen herhangi bir galatasaraylıyı oynatınca lobi mobi diye ağladılar. bu atmosferda yabancı hoca en iyisi.

renault fluence

megane 3 sedan'dır bir açıdan da. renault'nun bitirdiğine üzüldüğüm seri. kemik gibi arabaydı, piyasası da vardı. kasası pek uzun süre üretilmediği için uzun vadeli almaya güvenemiyorum. bir dönem 1.5 dizel olanını kiralık kullanmıştım.

2017-20 yıllarında makyajlı kasasını pek beğenirdim. bu saatten sonra alır mıyım, sanmam. o zamanlar güzel arabaydı.

sergen yalçın

bomboş bir futbol yorumcusu. şu "her şeyi çözmüş adam" modunda yorum yapması yok mu ayar oluyorum. euro 2024 tahminleri her seferinde patlıyor o da ayrı komik.

ne diye iddaa kupon tavsiyesi veriyor gibi yorum yaparsınki, biraz muallak ve ucu açık konuşsan cahil mi diyecekler. böyle alay konusu olursun işte.

merih demiral ın bozkurt işareti yapması

bu hareketten en çok kimlerin rahatsız olduğunu, kimlerin incindiğini biliyoruz. onlar frenkler, cermenler, anglosaksonlar değil onlara sığınan bölücü unsurlar.

içimizdeki hainleri de gördük. düşmanla ağız birliği yapıp bütün dünyanın gözü önünde milletimizin tarihi bir sembolüne ceza kesildi.

şu hareketin hiçbir aşağılayıcı, rencide edici tarafı yok, onlarca yıldır birçok milli maçta tribünlerde yapılmış birinde bile bir vatandaşa cezai işlem uygulanmamıştır. dünyada birçok ülke tarafından terörist olarak tanımlanan pek çok grup ile ortak zafer işareti, çetnik selamı, kartal sevinci vs. hareketleri yapanlara işlem yapılmamıştır.

5 temmuz 2024 ev sahibi almanya nın elenmesi

hadi boğa sevincini de terörist ilan edin şimdi dedirten olaydır. binlerce yıllık bozkurt mitini ceza sebebi yapan almanlara haşırt diye geçirilmiştir.

5 temmuz 2024 ispanya almanya maçı

hahaha adios faşistos.

ispanya'nın ev sahibi almanya'yı turnuvadan postaladığı maçtır. merih'e yapılan haksızlığın üstüne ilaç gibi geldi.

2 temmuz 2024 avusturya türkiye maçı

2 gol atan merih, 90+5'te turnuvanın en kritik kurtarışını yapan mert, kemik gibi oynayan ferdi, otoban barış. Hepsi hepsi harikaydı, alınlarından öpülesi bir galibiyet. Doya doya kutlanmalı.

30 haziran 2024 kayseri olayları

bu ülkenin tarihinde utanç vesikası olan çok olay var. maalesef insanlarda hala aynı potansiyel var.

mağdur çocuk suriyeli, suçlu suriyeli. gidip kitleler halinde mahalle basıp alakasız insanların evlerini arabalarını yakmanın ne gibi bir izahı olabilir? ekonomiymiş, tarihmiş. dümdüz vandallık ve ırkçılıktır bu yapılanlar.

meryem uzerli

"bazen hayat seni yaşar, bazen sen hayatı yaşarsın" dedi geçen katıldığı bir programda.

ne kadar olgunlaşmış, ne kadar bilinç kazanmış. belki türkçe'si biraz kırık kendini kısıtlı şekilde ifade ediyor ama sohbeti, hayata bakış açısı bambaşka hale gelmiş. yaşadığı psikolojik dönemin hasarını atlatmış, hoş sohbet bir kadına dönüşmüş güzel kadın.