bugün

entry'ler (1410)

tarihi eser ararken tarihi dildoya denk gelmek

sapıklık yeni bir şey değil. bilmem kaçıncı yüzyılda yaşıyor olmamız bir şey değiştirmiyor.

motivasyon videosu izleyen ezik

kendini devam ettirebilmek amacıyla başarısızlıkları devam ettirebilmek için üretilen videoları izleyen kişidir. izlemese de çok şey değişmiyor gerçi.

ruh diye bir şeyin olmaması

gelecekte çok sevdiğiniz bir yakınınızı kaybettiğinizi ve fiziksel olarak ona çok benzer bir robot üretildiğini veya genetik materyalleri kullanılarak aynısının yapıldığını varsayalım. anıları da bir şekilde depolanarak bu varlığa nakledilmiş olsun. bu varlığı sevdiğiniz kişinin yerine koyamıyorsanız ruhlara inanıyorsunuz demektir. belirsizlikleri belirleyenler de başka belirsizliklerin kendine özgü birer ürünü olabilir. belirsizlikler göreceli de olabilir tabi.

karadeniz in dalgalarını kurban keserek durdurmak

suçu başkalarına atmada sınır tanımadıklarındandır.

mülteci güzellemesi yapan satılmış akademisyenler

adam evli, ne temas edememesi? bunlar kafadan hasta.

farklı bir akademik kariyer peşinde koşan akademisyenlerdir.

kırıkkale üniversitesi ndeki tacizci profesör

daha türkçe yazamayan, çoğu ergenin kurmayacağı cümleleri kuran biri nasıl prof olmuş(?) eğitim sistemi kötü, insanlar sığ tamam da bu başka bir seviye.

kediler

böyle böyle insan olacaklar.

https://www.youtube.com/watch?v=JBUyelzd8Hc

birisinin müslüman olduğunu nasıl anlıyorsunuz

anlamıyorum. müslüman olup olmaması beni ilgilendirmiyor. dürüstlüğe bakıyorum. kalıplara bakmadan birinin nasıl olduğunu anlayacak kadar aklımız var.

tuvalette sözlüğe girmek

tolette sözlük. yeni çıktı. girmesi kolay, çıkması zor.

zürafa yemek caizdir

zaten azıcık kalmışlar, onları da yemeyelim bari.

sigarayı bırakmak

kolay rehavete kapılırız ve genelde güzel ihtimalleri düşünürüz ne yazık ki. çok insan tanıdım, sağlıklı şekilde sigara içiyorlardı. düşünsene bir sene sonra hastalık vuruyor ve keşke geçen yıl bıraksaydım, belki hasta olmazdım diyorsun. efkarımdan içiyordum ama bu daha kötüymüş diyorsun. yapmayın, etmeyin.

tarikatlar cemaatler kapatılsın

böyle olacaksa bir müslüman olarak katıldığım öneridir.

enes kara hangi cemaat yurdunda kalıyordu

müslüman olup olmaması bir şey değiştirmez. yurtlar sadece yurt ihtiyacını karşılamalı ve sıkı şekilde denetlenmelidir. bir ülkede devlet varsa yurt ayağına insanlar birilerine muhtaç bırakılıp kullandırılmamalıdır.

rumeli71 in ak partili olduğu zamanlar

zamanın şartlarına göre doğru ve iyi niyetli bir değerlendirme yapmış. takım tutar gibi parti tuttuğunuz için anlayamıyorsunuz. bölücülük belli bir kitleye mahsus değil, akp sözde en milliyetçi olduğu zamanda terörist başına yanaşmadı sanki.

müge anlı daki beyin yakan anadolu irfanı hikayesi

gerçek imece bu değil.

kalan aklımı da kaybetmemek için televizyon izlemiyorum.

bmw nin togg a karşı hamle yapması

yıllardır çıkamayan, hep seçimler yaklaştıkça lafı geçen araca karşı yaptığı hamledir. daha piyasaya çıkmadan bunları yapıyorsa siz bir de çıktıktan sonra görün.

maske kimsin sen

çocukları gerçekten kötü etkileyebileceğini ve kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. eğitimli bir toplum olsaydık daha geç bir saate alınmasını ve çocuklara izlettirilmemesini önerirdim. ayrıca tırt bir ismi olduğu doğrudur.

ölüm diye birşey yoktur

ölümü yeni bir başlangıç ve dönüm noktası olarak kabul edersen vardır. doğumun en azından bir bilgiye dayalı olarak gerçekleştiğini kabul ettiğin gibi.

yerli urunu almamak

benim için, ortada aynı fiyata daha iyisi varken değerler üzerinden getirilen söylemler aradaki farkı kapatmıyor. aynı kalitede ürün gerçekten yerli olarak üretiliyorsa tabi ki yerli olanı alırım. ülke parasını değerlendireceği için başka yönlerden de faydası olacaktır. ortada bir vatan hainliği varsa bunu yapanlar değerler üzerinden fırsatçılık yapıp beni kazıklamaya çalışanlar ve bunun gerçekleşmesini kendi çıkarları veya umursamadığı için yetkisi olduğu halde engellemeyenlerdir. yine sistemin güvensizliğinin bir sonucu olarak gerçekten aynı fiyata aynı kalite yakalansa bile nasıl güvenebilirim? yerli üretimi geçtim, yabancı ürünün satılma süreci açısından bile firmaların yerliliği fark ettiriyor. bunun satın alımdan sonraki süreçleri de var.

15 senedir akp ye oy veriyorum battım diyen çiftçi

yine ağlamak için yine akp'ye oy verecek kişidir. hep kılışlar yapıyor çünkü. sadece kendini düşüneni, başkaları umurunda olmayanı başkaları neden umursasın ki? buna rağmen herkes için adalet istiyoruz.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.