bugün

marjinal olayım diyip içine tarçın katmamla içine sıçtığım kahve. Ben yandım eller yanmasın allah aşkına.
bi çok sikko markaları denemiş biri olarak şu anda kahve dünyasının kahvesini içmekteyim ve gayet de başarılı buldum. ne sert ne hafif tam ortası valla. tavsiye ederim.

(bkz: kahve dünyası)
Her yerde her zaman en kadim dostum. Öğütülmesini izlemek bile terapi gibi...
görsel
demleme olduğunda güzel ama french press pek hoş olmuyor.

carribou coffee'nin filtre kahvesini de öneririm.
şahsım adına, french press ile demlenmesi önerilen ince öğütülmüş kahve çeşidi. zincir şeklinde çalışan kahvecilerden içilmesi genellikle tavsiye edilmez fakat zorunda kalınmış ise kocatepe'nin filtre kahve çeşitleri hoştur. kahve dünyası da kendi üretimini yaptığı için iddialıdır ancak, brezilya türevlerinde son derece başarısız olduğu yine tarafımca deneyimlenmiştir.

ayrıca Kurukahveci Mehmet efendi'nin süpermarketlerde bulunabilen, hesaplı bir üretimi de mevcuttur.
Kahve özünü sıcak suyla birleştirerek gerçek bir kahve içimine zemin hazırlamaktır.
french presste bok gibi olan kahve bir diğer adıda süzme kahvedir. süzeceksin onu oğlum kagıt filtreden gecmedikçe yavas yavas damla damla demlenmedikce ben ona kahve demem.
starbucksta falan içen enayidir. hatta starbucksta, kahve dünyasında, nerroda ve diğer bil umu sikko kahve frenchiise larında içen net enayidir. filtre kahveyi gerçekten kahve olarak içmek istiyorsanız, bir butik kahveciye gider kendiniz için özel demlenmesini hatta mümkünse 3rd wave yöntemlerle demlenmesini isteyebilirsiniz. spyhon tavsiyemdir, muazzam bir kahve deneyimi için sizi nirvanaya çıkartabilir.
Günde iki bardak içerek, muhteşem olmayan hayatımı kısa süreliğine muhteşem kıldığım kahve türü. Kahve olmasaydı, olmazdım.
Hele o kokusu,kokunun asili olur mu?
Olur işte tam da bu koku.
basitçe sıcak suyu kahveden geçirme işlemidir. bunu yapmanın bir sürü yolu vardır. french press denilen tür, basmalı filtresi olan demlikle yapılır. kahve ve sıcak su konulur. sonrasında biraz beklenilip filtreyi aşağı indirerek kahve süzülmüş olur. sonrası keyif tabi.
ben makine kullanıyorum. filtre kahve makinesi de, suyu kaynatır, kapakta yoğunlaştırır ve kahvenin üzerine süzer. kahveden damla damla akan su, altında ısıtma mekanizması olan bir demliğe geçer. french press e göre daha yoğun bir kahve hazzı yakalarsınız. benim ayrıntılı bildiğim bu ikisi. diğerleri konusunda da başka arkadaşlar bilgilendirir.
En sevdiğim kahve türü.

Sütsüz şekersiz.
Birazdan içeceğim isteyen var mı?
içen gençler ihtiyarlar varsa bir uğrayabilir mi ? Az sorguya çekeceğim.

Kahvenin en güzel kafa yapıcı halidir.
Starbucks'ta orta boyu 6.25 TL'ye içilir. Başka yerde de içmeyin Zaten, leş gibi yapıyorlar.
son 4 aydır uykuyu açar diye tükettiğim ama bir işe yaramayan tadı berbat içecek. bir Türk kahvesi veya sütlü nescafe ile kesinlikle yarışamaz.
Diğerlerine göre tercihim olan kahve. Ne çok ağır ne çok hafif.
Vanilya aromasının en çok yakıştığı kahvedir.
kurukahveci mehmet efendi colombian filtre kahve mükemmel oluyor. uzun zamandır ondan içiyorum. buralarda satılmıyor o. evde bitti sipariş etmeyi de unuttum. sipariş ettim 2 gün önce ama daha kargoya verilmedi. bu sefer 2 kg. sipariş ettim.
hiç sevmediğim kahve türüdür.
hiç sevemediğim bir şeydir.
Sabahları vazgeçemediğim tek şeydir çevremdeki hiç kimse sevmez oysa ay bu çok acı süt lazım bal lazım sen bunu nasıl içiyorsun diye tatava yapıyorlar birde bense sütlü sütsüz her türlü manyağıyım sanırım.
pazar günleri evde makinamda demlediğim, evin taze ve güzel kahve kokmasını sağlayan sek içilen kahvedir.

özellikle taze olması ve kokusu daha da çekici hale getirmektedir.

50-100 tl lik orta halli bir makine taze ve güzel bir kahve için işinizi görecektir. çok pahalı alıp kasmaya gerek yok zannımca.
Filtre kahve içmeyi damıtılmış zift içmek olarak algılayan, ne kadar koyu olursa o kadar "kahveci" gözükeceğini sanan insanlara aldanmayın.
Taze çekilmişse ve kararında eklenmişse tadına varırsınız.
Şu şöyle içilir, bu boyle yenir diyenleri sallamayin. Caniniz nasil istiyorsa oyle yiyip, icin.
Ben bunu sutsuz ve taze seviyorum, starbakstaki kolombiya kahvesi bence en iyilerden. Kurukahveci memodaki de guzel. Yurt disina giderseniz kucuk paketlerde bolca alin.