bugün

entry'ler (139)

lord curzon

lozan'da: 'boşuna direnmeyin; nasıl olsa bize muhtaç düşeceksiniz, kapımızı çalacaksınız' demiş ingiliz bürokrat.

filtre kahve

marjinal olayım diyip içine tarçın katmamla içine sıçtığım kahve. Ben yandım eller yanmasın allah aşkına.

davulcu gelince evde oluşan gerginlik

güzel tespit. her türk ailesinin dramı.

yalnız geçen yıl davulcunun davulunu alıp evin içinde 10 dakika çalmış, kapıyı çalıp davulcunun ' abeyy yeter işimiz var, nolur ver davulu da gidelim, bahşiş de istemiyorum' demesiyle artık davulcu bizim eve gelirken tedirgin olmaya başlamıştır.

yüzyıllık dengeyi tersine döndürmenin verdiği gurur kısa günün kârı olmuştur.

ezel dizisinin en efsane sahnesi

ramiz karaeski'nin kenan birkan'ı bıçaklayıp selma hünel'i de yanına alarak gitmesi. kanlar içinde abisinin cesedi yanında diz çökmüş kenan birkan'ın ramiz ve selma'nın arkasından ' öldür beni ramiz abi, öldür beni' diyip ağlayarak bağırması.

kurtuluş savaşı

bu savaşta, ölen her 13 türk erine karşılık 1 türk subayı ölmüştür. subay ölüm oranı çok yüksektir.

felix brych

bugünkü real madrid juventus maçında adeta sıvamıştır. rezil bir yönetim sergiliyor. bizim cüneyt çakır bu vasatı şeyine peçete diye dolar.

muhammed ali

sadece boksör değildi.

eskort olmayı istemek

kendisine yılmaz güney'in cevabı ibretliktir. 'orospu olacaksa da okumuş orospu olsun'.

http://www.youtube.com/watch?v=qDjHtmmnXiI

nazım hikmet ran

şu harika dizeleri yazarak, olmayan soykırım için bana bile 'acaba lan' dedirtmiş, büyük türk şairi.

mürettip refikle sütçü yorginin
ortanca kızı çıkmışlar akşam piyasasına
parmakları birbirine dolanmış
bakkal karabetin ışıkları yanmış
affetmedi bu ermeni vatandaş
kürt dağlarında babasının kesilmesini
fakat seviyor seni çünkü sen de affetmedin
bu karayı sürenleri türk halkının alnına

türk kızıyla yiyiştikten sonra hissedilen his

vicdan azabı. hakkaten.

öyle bir yetiştirilmişiz, cinsellik denilen yeme içme gibi bir fizyolojik ihtiyaç o kadar kötü gösterilmiş ki bize çocukluktan beri, normal insanların eğlenmek ve mutlu olmak için yaptığı sıradan bir aktivite dahi vicdanımızı yormaya yetiyor. bütün inanış, adet, gelenek ve davranışların insan hayatını daha da zorlaştırdığı coğrafya.

ortadoğumuz.

eryaman

Etimesgut, sincan gibi devasa gerici ilçelerin bulunduğu ankara'nın kuzeyinde çölde bir vahadır.

şener şenin vasat bir oyuncu olması

trollüğün de bir adabı vardı bir zamanlar.

annelerin garip huyları

evde kullanılmayan fakat atılmayan tüm saatleri 09:05'e kurarak kaldırması.

çocuk kız olunca olsun önemli olan sağlık demek

iliklerimize işlemiş -arap kadın bakış açısının- tezahürü olan durum.

şevkat yerimdar

kekoluğu, kıroluğu, nobranlığı 'samimiyet' olarak kakalayan son türk dizisi. bu tarzı insanlara pompalayın. milyonlarca kaba saba insan geleceğe harıl harıl koşalım.

genrise

ankara'da üretim yapan, fiyatları nispeten uygun türk protein tozu markası. alınır mı ? bilemem. araştırıyorum. kullanınca editlenecektir.

evlenecek bir sözlük kadını arıyorum

ankaradayım. 29 yaşındayım. boy 180, kilo 92, erkeğim. aylık 6 bin geliri görünce bi şansımı deneyeyim dedim.

ümit yaşar oğuzcan

şöyle efsane cümleler kurabilmiş şair.

Benim de bir insan tarafım vardı
Bakma böyle kötü olduğuma
Benim de dileklerim vardı
Benim de bir beklediğim vardı yaşamaktan
Yeter artık vurma yüzüme çirkinliğimi
Her gün bir kadın ağlar benim yüzümde
Büyük dertler için benim ellerim
Anlamıyor musun
Sen sevildiğin için güzelsin bu kadar
Ben sevilmediğimden böyle çirkinim.

lili marleen

ahmet kaya'nın pek bir güzel seslendirdiği şarkı.

türk erkeklerindeki gereksiz özgüven

türk kızlarının yabancı erkeklere ilgi duyması ekseriyette cool görünme kaygısındandır. aksini iddaa eden ya türk değildir ya samimi değildir.

ayrıca türk erkeklerinin de özgüveni düşüktür. kasıntı olmak başka özgüven sahibi olmak başkadır.