bugün

murat menteş' in, dublörün dilemması' nda ve ardından korkma ben varım 'da bahsi geçen efsane liseli hareketi.
nuh tufan' ın önderliğinde örgütlenen grubun yakında açılacak, formatı ve içeriği hakkında hiçbir bilgimin olmadığı ama introsu ile kendine şimdiden hayran olunan site...

(bkz: afili filintalar)

leonard cohen-dance me to the end of love, murat menteş, ah muhsin ünlü, alper canıgüz.

http://www.afilifilintalar.com/
an itibariyle yayında olan sitedir. dileyenler girip ah muhsin ünlü'nün yeni şiirine bakabilir ve diğer yazarların yazılarını okuyabilirler.

http://www.afilifilintalar.com/
gelmiştir.
takip edilesi, okunulası ve hazmedilesi bir yer. güzel bir yer be.
'harbi bir afili filinta, afili bir isme ihtiyaç duyar mı ki?' diye soracak değilim bu gecenin şu vakti. ömrü uzun olsun, içeriğine doyum olmasın, yardırsınlar diyorum.

burdan yakmaya, buyrunuz pek sevgili alper canıgüz'le başlayınız:

http://www.afilifilintala...m/index.php/yazar/caniguz
fon'da leonard cohen çok iyi gidiyordu. bir de murat menteş' in playlist'ine korma ben varım' dan aşinayız. tavsiye müzikler gibi aparatlarda eklesekler hiç fena olmaz.

cedit: zaten müzik paylaşımı yapıyorlarmış, neyseki isabetli bir şeyler istemişiz. *
murat menteş'in "dublörün dilemması" romanında bulunan, olağanüstü zekaya sahip bir grup liseli gençlerin oluşturduğu çetenin ismi. şimdilerde yine başta murat menteş olmak üzere; Ah Muhsin Ünlü, Alper Canıgüz, Emrah Serbes, Fatih Altınöz, Gökdemir ihsan, Gökhan Özcan, Hakan Albayrak, Murat Uyurkulak, Murat Zelan, Samed Karagöz, Selçuk Orhan, Tayfun Salcı'dan oluşan bir blog sitesinin ismidir.
takip edilesi sitedir.
emrah serbes in resmen coştuğu ikinci yeninin reenkarne olduğunu düşündüren inanılmaz güzel bir kültür-sanat, vurdu-kırdı sitesi. ismail kılıçarslan,ibrahim tenekeci ve sırrı süreyya önder de gelirse bu gangsta dünyada 10 kaplan değil 10 fantom gücünde olması içten bile değil.
emrah serbes den bir kurşun:

--spoiler--
yalnızlıktan kudurmuş bir çocuğun arabaların kaportasını anahtarla çizmesi gibi ruhumun kemirilişi de hep sinsiceydi. buna rağmen ansızın berraklaştığı oluyor bulanık günlerin hâlâ soğuk biralar oluyor güzel kızlar oluyor. yağmurdan sonra saçlarını havluyla kurulaman gibi olmuyor tabii o kalibrede sevda görmedim. öptüm ama içime çekmedim.
--spoiler--
benim için 3 kral kişiyi zaten yanyana koymuşlar sitede. selçuk orhan, emrah serbes ve fatih altınöz.
ah muhsin ünlünün annesinin vefatının ardından yazdığı dizeleri okuyabileceğiniz site.

http://www.afilifilintala.../index.php/yazar/ahmuhsin
son yıllarda türkiye'deki edebiyat ve fikir akımlarının ortak bir noktada birleşemiyor olmasına bir tepki olarak ortaya çıkmış gibi duran,sık kullanılanlar'da başı çekmesi gereken fikri hür,edebiyatı gür site.
hangi birini yazalım arkadaş.hakan albayrak ve murat menteş var diye girdik,şu anda en az takip ettiğim iki kişi onlar.düşünün.

emrah serbes'in not defterinden tutun,samed karagöz'ün kitap önerilerine,murat uyurkulak'ın süper çıkışlarına,ah muhsin ünlü'nün güzel şiirlerine,fikri haykırışlarına bugüne kadar şahit olduğum ve bundan sonra da şahit olmaya devam edeceğim için mutluluk duyduğum,en sevdiğim site.cansınız siz abilerim benim.
emrah serbes'in çoştuğu mekandır.serbes'in bu sitede kendisine ayrılan bölümde 64 tane metni vardır.hepsi de okunması gereken metinlerdir.*

http://www.afilifilintalar.com/index.php/yazar/serbes
her ne hikmetse murat uyurkulakın güncel yazıları, en fazla 3-4 gün sayfada kaldıktan sonra uçurulmuş oluyor. seviyoruz bu adamları o ayrı .
sık kullanılanlara eklenmesi farz olan filintalar.
internet aleminde herkesin blogu varken neden bu kadar eleştirildiğini anlamadığım sitedir.neticede bu kadar birbirinden farklı yazarı bir araya getiren başka bir edebiyat ortamı yoktur.genelde edebiyat çevreleri ülkemizde ideolojik çevrelerdir de aynı zamanda.örneğin hakan albayrak ile şenol erdoğan gibi adamların aynı çatı altında yazması enteresan ve güzel değil midir?

son devrimcilik hadisesinde aslında bence sayfaya hareket gelmiş hoş da olmuştur.murat zelan'ın adnan menderes'i alakasız bir sıfatla nitelemesi
üzerine çıkan olaylar silsilesi, hem o sıfat üzerine tekrar düşünmemize hem de genç edebiyatçıların gayet bereketli tartışmalar yürütmesini izlememize vesile olmuş,güzel olmuştur.
telaffuz edilirken kendi içinde bile ahenge sahip kelime dizisi. kendini böyle adlandıran grup da en az bu kelime dizisi kadar edebi.
okumayı bile * sevdirebilecek muhteşem site, blog, bukalemun.

http://www.afilifilintalar.com
facebook fan sayfası üzerinden yapılan 23 nisan mesajı hoşuma gitti sayın yazarlar , aynen aktarıyorum.

--spoiler--
Kim olduğumuzu biliyoruz: “Hepimizin içinde bir çocuk bir de hayvan vardır.. içimdeki hayvan, çocuğu yemişti.” [Murat Menteş]

Mübarek cumartesiye denk geldiğinden tören merasimine yetişemeyen gözleri mahmur çocuklara dikkat edin. Hatırlayın! Yüzüğü götüren hobbit henüz bir çocuktu ve Gollum’la başa çıkabildi. Tamam filmin sonunda güzel Elf’imiz Aragorn’a yar oldu fakat gururlu çocuğun ilerde “yüzüğü ben saklamıştım, ha ha ha!” demeyeceği ne malum.

Artık “iyi bir çocuk olursan belki.. belki şirinleri bile görebilirsin” evresi Freud’suz son buldu. 3 boyutu keşfettiler. 'Pandora açıl Pandora kapan' klişesindeler.

Önümüz 19 mayıs. Tüm bunları sezdiğimizi belli etmeden yetişkin olmalarını bekleyelim. Böylece giderek zayıflayan hayal dünyasına onları hapsedebiliriz.

Hasıl-ı kelam 23 Nisan bizden dünyaya gelsin. Kaç millet kadınları ve çocukları şiddetten uzak tutmaya dikkat eder.
--spoiler--
Üşenmeyin fatih altınöz - kutsal aile serisini okuyun.
Hatta üşenmeyin, başlayın en baştan okuyun.
kurucuları yeni şafak ve yan ürünlerinde imama hizmet etmiş ve eden afili cemaat..
güzel yazıların bulunduğu mükemmel çete.
onur ünlü'nün yazmayı bıraktığı çete.
Yazarları arasında Kaan çaydamlının da bulunduğu harika çete. Severek takip ediyoruz.
bulduğumuz fırsatlar doğrultusunda takip etmeye çalıştığımız , fena olmayan site , çete , herbişey.