bugün

içki masasında efkarlandığında söylediği söz sanırım budur:
o son pası vermeyecektin be halilagiç.
bana her zaman ilhan mansız'ın ne kadar büyük bir topçu olduğunu hatırlatan adam.

fevzi'nin kariyerindeki en kötü dönemi yaşadığı zamanlar. tarih; 28 Ekim 2001, Beşiktaş - Denizlispor maçı. fevzi'nin Yediği hatalı goller ile birlikte Beşiktaş maçta 2-0 yenik duruma düşer. Devre arasında ilhan Mansız, Fevzi'nin formasını isteyip içine giyer ve 62. dakikada attığı golde Fevzi'nin formasını gösterip kaleciye destek verir. Beşiktaş, 88. dakikada öne geçse de bir dakika sonra yediği golle rakibiyle 3-3 berabere kalır.

Fevzi'ye olay sorulur: "ilhan üşüdüğü için benden yedek formamı istedi, içine giyeceğini söyledi" der.

işte o an;

görsel
unutulmaz kaleci hataları listesine 5 muhteşem hatayla katılmayı başarmış kaleci.
trt de unutulmaz 15 kaleci hatasını izlerken 3nün bu kaleciye ait olduğunu gördüm hayli üzüldüm aslında akabinde kafasıyla kale direğine bi kaç sağlamlık testi uygulamıştır.
kendisiyle adaş olmam nedeniyle mahalle maçlarında hep kaleye geçerdim..
fevzi tuncay belki de hayatının en hatalı çıkışını 14 eylül 1977 yılında yani doğduğu gün yapmıştır.
beşiktaş'ta oynadığı yıllarda amcamgille yediği içtiği ayrı gitmeyen, evimizde bir çok fotoğrafı bulunan, amcamın dediğine göre karısıyla sorunları olduğu için o dönemde psikolojisi bozulan ve hatalı goller yiyen eski beşiktaşlı kaleci.
Boşandığı eşine 150.000 tl lik nafakayı ödemediği için 3 ay hapis yatacakmış. Allah kurtarsın. Bjk da hatalı gol yiyip direğe kafa attığı günleri unutmadık. iyi adamdı vesselam
http://www.youtube.com/watch?v=UTXNCxVRSxo
yıllarca üst düzey takımlarda futbol oynamış bir insanın bile maddi olarak çok zor durumlara düşebildiğinin canlı kanıtı. allah yardım ederde borcunu öder inşallah.
beşiktaşlı olsun olmasın birçok kişiyi yaşadıklarıyla üzmüş milli kalecidir. 2001 yılında eşiyle yapılmış bir röportaj vardır. Halen evlilerdir fakat sorunlar olduğu açıktır.

http://arsiv.sabah.com.tr/2001/11/17/o01.html
Çocukluğumda Beşiktaş'ın hem efsanesi hem de en talihsiz kalecisiydi.sanırım türk kaleciler içinde kova yaşarları hayrettinleri bir kenara atarsak fevzi için ayrı bi paragraf açmak gerek. hep hırsına yenildi hep yönlendirmelere kurban gitti, o malum maçta Halilagicin saçma geri pasını kaçırınca kafasını direklere vurması şov değildi, adam gerçekten beşiktaşlıydı, sebebi budur. çok duygusal olmasının yanında diğer handikabı kötü bir evlilik yapmış olmasıydı,kendi hataları yok mu tabi ki var insandır elbet olacaktır ama hatalar zinciri devam etti ve şimdi geldiği durum bu.Rıdvan Dilmen, tayfur havutcu ,pascal nouma gibi isimlerin yardımıyla borcu ödendi haberi şu an dolaşmakta ama net bir bilgi yok. kelepçeli fotoğrafını görünce içim burkuldu, yazık gerçekten çok yazık, bunca yıl formasını giy terlet iyi kötü bir sürü hatıran olan, emek verdiğin,ekmeğini yediğin takım, sen zordayken yanında yok, bi kere düşmeye gör,düşenin hiç bir koşulda yanında duranı yok işte bu da canlı kanıtı. türk insanı çabuk unutuyor, değerleri çabuk siliyor. Bana bu sabah hayat adına ibretlik bir ders daha vermiştir Fevzi Tuncay örneği. Tez zamanda kurtulması dileğiyle.

Edit: Fenerbahçeliyim.
özgürlügüne kavuşmuş yigidim. umarım bundan böyle bahtın acık olur şansız insan.

http://www.sabah.com.tr/m...-tutuklandi?albumId=51231
beşiktaştaki vefa örneği ile pascal nouma, rıdvan dilmen, metin tekin öncülük edip geren para toplanmıştır.artık serbesttir.
Kendisi için gerçekleşen dayanışmanın gayet etkileyici olduğu , fakat fatih terim'in sanki kendi cebinden veriyormuş gibi milli takım antrenörü olarak bizim paramızla onu maaşa bağlamasını desteklemediğim kişi. Çok seviyorsa versin ayda 10-15 bin lira, bizim paramızla neden ağalık yapıyor.
kötü kalecidir. takımlarda çalıştırmak sadece reklamdır. evet.
Hayatın şamaroğlanlarından. Aynı bizim gibi.
kadınların istedikleri zaman ne kadar tehlikeli olabileceklerini gösteren eski milli kaleci.

2 tane taksit ödenmedi diye eski hayat arkadaşının hapishanelerde sürünmesini sağlayabiliyor, bugün bankalar bile taksit ödenmediğinde biraz idare edebilirken, bazı kadınlar maalesef acıması yok.

ama arkadaşları spor camiası Fevzi ye sahip çıktı işte, herkes o kadını kınıyor şimdi, alsın o nafakayı artık neresine ne ederse. ulan herif kadınına şiddet uygulamadı, istediği o astronik rakamlı tazminatı da kabul etti, efendi efendi boşandı, ne peşine düştü ne tehdit etti, o haberlerde gördüğümüz eski eşine şiddet uygulayan, yarayalan, öldüren adamlardan olmadı, cezaevine bile girerken efendiydi, bu kadar efendi adam resmen kadının egosu yüzünden bu hale geldi. asıl şiddeti böyle kadınlar hakkediyor, bu tarz kadınları ıslak odunla bir güzel dövücen, aklı başına gelsin de neyse...
altınordu kulübüne kaleci antrenörü olmuş eski kaleci, hayırlı olsun.
Başarılarla dolu kariyeri Buca Cezaevi'nde son buldu derken, Altınordu'da küllerinden yeniden doğdu. Şimdi yeni Fevzi'ler yetiştirmek için kaleye geçti. Eski eşine olan nafaka borcunu ödemediği gerekçesi ile cezaevine giren Fevzi'ye, futbolcu arkadaşları o gün sahip çıktı. Borcu ödeyip tahliye olmasına yardımcı oldu. Sonrasında ise Altınordu antrenörlük teklif etti. Her şeye yeniden başladı. Şimdi Altınordu'daki üç kaleci antrenöründen biri olarak 1998 yılı doğumlulardan sorumlu. Altınordu'ya gelmeden önce Beşiktaş ile de görüşen ama anlaşamayan Fevzi'nin Altınordu'ya gelmesine görüştüğü Fatih Terim vesile olmuş.

13 yaşından beri futbol dünyasının içinde olan Fevzi'nin en büyük hatası para kazanırken bunun ylhep bu şekilde devam edeceğini sanması olmuş. Ama 150 bin lira gibi bir parayı bu konuma gelmiş biri nasıl ödeyemez sorusuna da şu cevabı vermek gerekir: Fevzi'nin 7 takımla ilgili alacak dosyaları var. Bunlardan bazılarını kazanmış ama alacaklarını alamamış. Bu takımlardan bazılarının amatöre düşmesinin de bunda etkisi var. Son 7 senesinde doğru düzgün para kazanamamış. Kendisi gibi 200-300 futbolcu olduğunu söyleyen Fevzi, bu gibi sorunları federasyonun çözmesi gerektiğinin de altını çizmiş.

Öte yandan eşini de, o meşhur Galatasaray maçını da çok net hatırlıyorum. Bizden Halilagiç'in saçma bir şekilde kaleciye gönderdiği geri pası ayaklarının altından kaçırmış, maç 80. dakikada gelen bu saçma golle 1-1 bitmişti. Yediği bu hatalı golden sonra kafasını kale direğine vura vura bir hal olmuştu. Onun bu halini gören eşi de trübünlerde hıçkırıklar içinde ağlıyordu. O zaman kaçan şampiyonluğa da Fevzi'ye de üzülmüştüm. Çünkü en az onun kadar Halilagiç'in de hatası vardı...
beşiktaşta oynamış en talihsiz futbolcudur. hayatı ağlanılacak kadar acıdır. hele o galatasaray maçı. şampiyonluk gitti ben fevziye üzüldüm. insan lan bu. o kafasını direğe öyle bi vuruyordu ki dank dank sesler kameraya kadar net bir şekilde geliyordu. sonra ağladı. maç devam ederken ağlamaya başladı. nasıl dolduysa artık. o lanet karısı hayatını zehir etmişti. kariyerinin içine sıçmış birde ayrılırken çok yüklü miktarda tazminat koparmıştı. öyleki futbol hayatı bittikten sonra iki üç taksidi ödeyemeyecek duruma geldi. birikimini resmen eski karısı yemiş bitirmişti çünkü. 150bin lira yani boru değildi. kadın bir banka kadar bile sabretmemiş hemen icra göndermişti. ve fevzi tutuklandı. ah ulan fevzi. ah be abim. sen ne kadar bahtsızsın ama. korkma şansın döndü artık. bak artık altınordudasın. kaleci antrenörüsün. beşiktaşa ilerde hizmet edersin hatta. iyileş artık unut bunları.
boşandığı eşine nafaka ödeyemediği için 3 ay hapis cezasına çarptırılan eski beşiktaşlı kaleci. Yazık vallahi, sen zamanında trilyonlar kazan ama yatırım yapma, Böyle de mahkum ol.
nafaka belâsı halis toprak'ı bile batırmışken kendisinin esamesi okunmaz.

insanlar yıllarca emek verip para kazanıyorlar. karıları, sırf bu süreçte yanlarında oldukları için, boşanırken mal varlığının yarısını alıyorlar. yetmiyor, nafaka alıyorlar. yetmiyor, çocukların vekâletini alıyorlar ki oradan da ayrıca köklesinler.

yazık, çok yazık.
tv8 de besiktasin kalesini koruyor su an. insallah acun iyi bir para vermistir kendisine. ihtiyaci var adamın.
hala salak olan kalecidir. geçmişte olduğu gibi bugün de mahvetmiştir beşiktaşı.