bugün

sarı lacivert renklere sahip 1907 de kurulmuş spor kulubü.
önlemez çıkışını durdurabilmek için federasyon başkanının haluk ulusoy olmasını fenerbahçeli olmayan herkesin canı gönülden istediği herşeyiyle büyük spor kulübü.
hakkında en çok yalan haberin ve iftiranın futursuzca atılabildiği yegane takım.
otuzbesinden sonra, coluk cocuga yeni yeni karisirken tasinilacak semttir. kadikoyun modadan sonra en guzel semtidir. gerci fazla batili* bir havasi vardir, beni rahatsiz eder mutemadiyen, ama yine de merkeze yakin olmasi felan hasebiyle guzeldir.
hatta hayatimin on senesinin gectigi semttir.
mazisinde bir tarih yatan spor kulübüdür. yıllar boyunca sergilediği yüksek performansla hem avrupada hem yurt içinde başarıdan başarıya koşan güzide kulübümüzdür.

(bkz: objektif bakış)
türkiye'nin en fazla şampiyon olmuş takımı.

efsane
çok yakında bir ada satın alıp, adını da fenerbahçe cumhuriyeti koyup, adadaki herkesin fenerbahçeli olacağı ve orada kurdugu ligde beykoz, pendik, ümraniye, gibi takımlarla mücadele ederek başarılarına yenilerini ekleyecek olan takım.
5 yabancı sınırlaması olan maçta 6 yabancı oynatmış, şampiyon olmadan şampiyonluk turu atmış yegane takım.
fenerbahçenin tarihi başarılarla dolu degil bilinenin aksine ilginç, komik, bazende utanç verici olaylarla doludur. aklıma gelenleri sıralıyayım;
bir lig maçında 6 yabancı oynattı,
şampiyonlar ligi tarihinin en başarısız takımı oldu,
yine barcelona ile bir şampiyonlar ligi maçında elektrikler gitti,
kupada pendik spora çogu as oyuncularla elendi,
trabzonspor ile kupa maçında sahadan kaçtı.
10 kişi kalan kalecisiz bir takıma kendi sahasında yenildi.
turkiyenin en buyuk spor kulubudur.
99 seneye 16 şampiyonluk ve 150 nin üzerinde kupa sığdırmış tartışmasız türkiye nin en büyük spor klübü
türk yıldız oyuncuları harcama platformu. ayrıca yıllardır avrupa da sıçışları ile ülke puanımızın içine etmiş oluşum.
galatasaray ın yüzme ve bayan basketbol takımlarını komple transfer ederek başarıyı yakalamış takımdır.gerçi bu camialarda herkes kıçıyla gülmektedir ya onun için sorun yoktur.kurtuluş savaşında hiçbir sporcusu çarpışmayan;hatta o sırada diğer birçok takım sporcuları savaştayken kendi takımının ingilizlerle yaptığı maçları da başarı olarak niteleyen camia!
yeryüzünde gs yi en çok yenen futbol takımı... adamlar sarı lacivert çubuklu formayı görünce titremekten sahada oynayamıyorlar vede sonuç belli oluyo ör:6kasım2002 6-0
edit:yine aynı sey oldu...22 nisan 2006 bu sefer 4-0
türkiyenin en iyi takımı. ayrıca gs nin korkulu rüyası.
bos tenekeden cok ses cikarmış misali cok ve bos ses cikaran takım..icraat gerek biraz..yıllarca avrupa'da manchester turkiye'de de bir 6 kasım olayını konusmak yerine gercek basarılara imza atsada oyle konuşsa dedigimiz klup..
"98>100" ü geliştiren takım.
kim ne derse desin son 3 yıldır türkiyedeki tek takım.takım olabilmek için gerekli olan tüm etkenlerin uyumlu olarak çalıştığı tek takımdır.
(bkz: fblinin bjk elimizden zor kurtuldu demesi)
ayrı bir dünyadır cumhuriyettir her şeyimizdir canımızdır...YENiLSEN DE YENSEN DE SENiNLEYiZ KANARYAM!!
Bütün medyaya sahip, Kösiche takımıyla eşdeğer başarıya sahip, avrupa da elde ettiği %90 lık galibiyet oranıyla Türk milletine yüksek puanlar kazandırabilen,taraftarının da büyük zannettiği spor kulubesi.
yıldızlarından hiçbiri için mahkeme kararına ihtiyaç duymayan takım
Faciaların takımı.

(bkz: Pendikspor)
(bkz: sigma olomuc)
kıskananlar çatır çatır çatlasın denecek vaziyette iyi durumda olan ve diger eziklerin salak salak konuşmalarını kendilerine saklamalarını gerektiren ve hepsinin özendigi süper bir stada sahip türkiyenin en iyi takımı...
türk futboluna ve milli takıma kimsenin yapamayacağı kadar büyük zararlar veren takımdır.kadrosuna aldığı gelecek vaadeden ve yeteneğini kanıtlamış birçok futbolcunun bu cins klüpte yetenekleri körelmiştir.ve her ne hikmetse bu oynamayan ve oynatılmayan futbolcularda ya sakattır ya da klübe alışamamıştır.
(bkz: mahmut hanefi)
(bkz: servet çetin)
(bkz: kemal aslan)
(bkz: zafer biryol)
(bkz: tuncay şanlı)