bugün

mussolını nın başlattığı gunumuzde de kullanılan yönetim şeklidir.
solcuların ve şimdilerde pkklıların zeytinyagı gibi üste çıkmak için sık sık müracaat ettikleri kelimedir .. zira ota bota faşizm derler , eşitlik özgürlük diye üniversitelerde bagırıp, başka görüşlerin kendini ifade etmesini engellemeye çalışarak faşizmi dibine kadar yaşatarak öğretmeye çalışırlar...
hdp ve hepar gibi partilerin dahil olduğu gruptur.
türkçülük ve türklük yaptığımız için bizi itham ettikleri suç. her zaman derim "eğer vatanı ve milleti sevmek faşistlikse ben faşizmin ete kemiğe bürünmüş haliyim"
Her türlüsünün allah belasını versindir.
dünya ne çektiyse faşizmden çekmiştir.
Artık sona ermesi gerekir.
http://i.hizliresim.com/0k7mZR.jpg savaşma seviş.
anlam olarak yavşak, adi, şerefsiz , pragmatist, opürtinist, puşt, ibine olmak gibi birşeydir.
italyan milliyetçiliğini çoğu sığır bilmez nedir bile ki bilse tövbe eder , savunmaz bir daha böyle sapkın şeyler ama cehalet işte.
yurdum ergen milliyetçileri cahil , ne yaparsın.

kendine bu sıfatı yakıştıran ülkemizde belli gruplar ve bireyler yogun olarak mevcuttur.
arz ederim.

en iyinizin köküne kibrit suyu.
kürt asıllı olduğunu söyleyen hdp milletvekillerinin çokça yapmış olduğu eylemlere ve söylemlere verilen isimdir faşizm.
(bkz: karasin)

bazılarının kendi tanımını yaptığı başlıktır.
şu sözlere bizde katılıyoruz kardeş ''en iyinizin köküne kibrit suyu.''

kodumun azınlık şovanistleri.
malum kesimlerce anlam genişlemesine uğratılmış kelime. Bu zihniyete göre herşey foşiklik. (bkz: foşik Tece)
Kötü birşey gereksiz aq . Zaten surda anca 70 -80 yıl yaşıyıcaz niye birbirimizi üzelim ki.. Oldukça gereksizdir . tşk .
Faşizm karşıtı ülkelerin dahi mensubu olduğu ideolojimsi şey.
türkiye'de halen icra edilmekte olan sanatın; üzerine kurulduğu temel.
Ohh birazda şurama faşist de ohh (3 hatada ehliyetimi alın bari).
artık eskisi kadar milliyetçi faşizm ideolojisi kalmayan artık daha çok dinci faşizme kayan ideoloji.
(bkz: faşizme karşı omu omuza)
(bkz: faşizme ölüm halka hürriyet)
gibi sloganlarla karşı çıkılan ideolojidir. (bkz: boşuna eksilemeyin ideolog degilim) (bkz: sadece yazdim)
izm ise çok önemli bir şey olsa gerek.
(bkz: izm ir)
bir tür radikal milliyetçi ideolojisidir. yakın tarihimizin en çok kan döken liderleri; temelde bu ideolojiyi savunarak hareket etmişlerdir.
otoriter devlet üzerine kurulu radikal bir milliyetçi yönetim sistemidir. ilk olarak benito mussolini tarafından ortaya atılmıştır*. faşist arkadaşlara hatırlatma; halkın seçtiği mussolini'yi, halk kendi meydanlarında asmış ve sergilemiştir.

edit: konuşanlar var. bir millet üzerinden yapılan ve diğerlerini aşağılık gören, halk kavramınının içini sadece kendi milletiyle dolduran her oluşum faşisttir. buna hdp de dahil, mhp de, bbp de.
Kendi düşüncesinde başka düşünceye saygı duymamak, doğru bulmamaktır.

Vatan hainliği yapana ses çıkaranlara da faşist damgası yapıştırır oldular. ilgiiiinç.

Hadi canım sizler bacak omuza yapmaya devam.
ismet inönünün hayranı olduğu ve o dönemden beri içten içe anadolu halklarının ciğerini söküp alan düşünce.

dipnot: inönü'den önce bu hayranlığın temelleri atılmıştı.
Gün geçtikçe damarlarımda daha da çok hissettiğim.

Yolda kürt görsem tutup sikicem o derece.
insanın doğasında bulunan, kesilip atılamayan, anca bir yere kadar saklanılabilen ideoloji.
turan bizim ülkümüz, faşo sizin öykünüz.
farklı ve karşıt görüşlere tahammül edememedir.