1. 1.
  kemal derviş'in ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı yaptığı dönemde hazine müsteşarlığına getirilen ve güçlü ekonomiye geçiş programını başarı ile uygulamaya koyan 23. dönem chp tekirdağ milletvekili adayı . *
  3 -1 ... firtina
 2. 2.
  23.dönem tekirdağ milletvekili.

  (bkz: cumhuriyet halk partisi)
  2 ... vernon sullivan
 3. 3.
  http://www.tbmm.gov.tr/de...donem=23&p_sicil=6402
  1 ... pax romana
 4. 4.
  zam uygulamalarını protesto ettiklerini söylemiş chp genel başkan yardımcısı.
  ... recomax
 5. 5.
  dersim olayları zamanında içişleri bakanı olan mustafa faik öztrak'ın torunu. chp genel başkan yardımcısı. kamer genç'in dersim olaylarında tayyip erdoğan ve abdullah gül'ün akrabaları olabilir iddialarına sağlam bir manevra olmuş.
  ... silverring
 6. 6.
  --spoiler--
  CHP’li Öztrak, Erdoğan’ın ‘Dolara yatırım yapan yaya kalır’ dediği günden, bugüne kadar TL’nin yüzde 24 değer kaybettiğini söyledi
  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan geçtiğimiz mart ayında, kurda yaşanan dalgalanmaya dikkat çekti ve yatırımcıyı dolara yönelmemeleri konusunda uyardı.
  Erdoğan, “Dolara yatırım yapanlar yaya kalır. Faiz lobisinin malum bir çalışması var. Şunu açık ve net söyleyeyim: Özellikle faiz lobisi veya dolara aşırı derecede yatırım yapanlar, yaya kalabilirler” demişti.
  Erdoğan'ın bu açıklamayı yaptığı günlerde dolar 2.64 TL'ye kadar yükselmişti. Yaklaşık sekiz ay sonra ise dolar zirveyi gördü. 15 Kasım tarihinde 1 dolar, 3.28 TL oldu. CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, “Sarayın ‘Dolara yatırım yapan yaya kalır' dediği günden, bugüne kadar Türk Lirası, dolar karşısında yüzde 24 değer yitirdi” dedi.
  EN FAZLA DÜŞEN PARA
  Erdoğan'ın “400 milletvekili verin bu iş huzur içinde çözülsün” dediği 7 Mart 2015 tarihinde ise 1 dolar, 2.62 TL'ydi. Mart 2015'ten 15 Kasım 2016'ya kadar Türk Lirası, dolara karşı yüzde 25.5 değer yitirdi.
  CHP'li Öztrak ise uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in not indiriminden bu yana Türk Lirası'nın benzer para birimleri arasında en çok değer kaybeden olduğunu açıkladı. Öztrak, “Moody's'in not indiriminden bu yana TL dolar karşısında yüzde 10 değer kaybetti” açıklamasında bulundu.
  ÖZEL SEKTÖRÜN BORCU 207.5 MILYAR DOLAR
  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2016 yılı Eylül ayı ‘Özel Sektörün Yurtdışından Sağladığı Kredi Borcu Verileri'ni açıkladı. Buna göre; Eylül sonu itibarıyla, özel sektörün yurtdışından sağladığı kredi borcu gelişmeleri incelendiğinde, 2015 yıl sonuna göre uzun vadeli kredi borcunun 12.2 milyar dolar artarak 207.5 milyar dolar, kısa vadeli kredi borcunun (ticari krediler hariç) ise 3.7 milyar dolar azalarak 16.8 milyar dolar düzeyinde gerçekleştiği gözlendi.
  Döviz kompozisyonuna bakıldığında, 207.5 milyar dolar tutarındaki uzun vadeli kredi borcunun yüzde 58.5'inin dolar, yüzde 34.5'inin Euro, yüzde 4.9'unun Türk Lirası ve yüzde 2.1'inin ise diğer döviz cinslerinden oluştuğu ve 16.8 milyar dolar tutarındaki kısa vadeli kredi borcunun da yüzde 45'inin dolar, yüzde 33.8'inin Euro, yüzde 20.8'inin Türk Lirası ve yüzde 0.4'ünün ise diğer döviz cinslerinden oluştuğu görüldü.
  --spoiler--
  ... recomax
 7. 7.
  son zamanlarda chp de beğendiğim şeylerin başında geliyor.

  bu abiyi kim sözcü yaptıysa tebrik ederim.

  http://www.gercekgundem.c...ek-icin-dine-siginiyorlar
  3 ... stroszek
 8. 8.
  Chp sözcüsü. Severim kendisini.
  1 -1 ... propicker01
 9. 9.
  Adam sokağa çıkma yasağı istiyor.
  Ulan memleketin şirazesi kaydı.
  Muhafazakârlar cami kapatıyor,solcular sıkıyönetim istiyor.
  2 ... ezer gecerus
 10. 10.
  Damat damat diye tutturan adam.

  faik öztrak
  1 -1 ... normal mario