bugün

ülkemize bir takım güçler tarafından kötü günlerin kurtarıcısı olarak getirilen ama işi daha berbat hale sokan, seçim zamanı soldaki birleşme gerçekleşecekken sol partileri birbirine düşüren, ulkeye gelip istenen guclerin ona verdigi emiri gerceklestirip sonra cekip giden ve dun TL'deki aşırı değerliliğin 'önemli bir sorun' haline geldiği ve müdahale gerektiği yönündeki sözleri üzerine hala ülkemize dışarıdan etki ederek, döviz piyasasını etkileyen dolayısıyla Kapalıçarşı piyasasında doların 1.3200 YTL'den güne başlamasına sebep olan insan

edit 1: an itibari ile 1.331 *
erol derviş'in babası.genetik mucizesinin canlı kanıtı.oğlu kendini dj olarak babası da kendini ekonomist olarak kakalamaktadır yurdum insanına.buyrun size dna testi.
ithal politikacılarımızdan biri
baska biri icin (bkz: tansu ciller)
ekonomi kariyeri ve bilgisi olarak Türkiye nin en iyisidir.lakin enflasyonun nasıl ve ne kadar surede düşürülebileceğini bilmiş ve bunlar yasanırken ekonomide daralma olacağını söylemiş,halkımızdan sabır beklemiştir.halk daha fazla sabredememiş ve kendi dönem hükümeti enflasyonun düştüğü zamana yetişememiştir.tabi ki bu da ekonominin daralmasıyla düşen enflasyonun akp hükümetinin bir sihri olarak lanse edilmiştir.kimilerine göre amerikan ajanıdır.kimilerine de göre ulkesini seven vatanseverdir.*tabi **
solcu ecevit'in (!) amerika'dan ithal ettiği eski bakan kişisi.
(bkz: somurge valisi)
ismail cem'e hayatının kazığını atan fırıldak politikacı.
Özel misyonlu gittiği yeri bölen şahsiyet
1-HÜKÜMET:Hükemetin 4.ortağı,MHPDSP-ANAP hükemetini böldü paramparça etti
2-DSP:DSP'yi böldü.Bölünen partinin YTP kanadı CHP'ye katıldı.Diğeri sandığa gömüldü.Başsız kaldı.
3-YTP:Bu partiyi kurar gibi yaptı sonra yüzüstü bıraktı.Parti battı gitti sandığa...
4-CHP:Partinin muhalif kanadını biledi sonra chp parti meclisinden ayrıldı.Başkanını ima yoluyla sürekli tenkit etti.Parti birçok vekiline küstü.

Şimdilerde Kemal bey BM'de görev alacakmış göreceksin birkaç sene içerisinde BM diye bir oluşum kalmayacak....
Çünkü Türkiye'nin legal bölücüsü iş başında.
namı değer:KE-MAL DERWiSH
ülkemiz için bir şans olan, ama anlayamadığımız ve değerlendiremediğimiz serbest piyasa ekonomisine inanan sosyal demokrat kişilik. An itibari ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı başkanlığını yürütmektedir.
london school of economics mezunudur.
güçlü ekonomiye geçiş programını uygulamaya koymak suretiyle ekonomik rakamların ve dengelerin bugün dahi düzgün ve işler gitmesine neden olan kişi.akp iktidarı ekonomik rakamların iyiliğinden sözedebiliyorsa derviş'e teşekkürü borç bilmelidir.
şimdiden gelecek eleştirilere edit : herşey tartışılabilir fakat ekonomi bilen bilir derviş'in yaptıklarını.
dönemin başbakan yardımcısı olan bay'ın cumhurbaşkanıyla malum restleşmesi sonucu başbakanında havaya girmesiyle mgk toplantısını terketmelerinden sebep zaten bıçaksırtında giden ülke ekonomisinin bozulmasıyla , ayar vermeye gelmiş kişidir derviş.ülkeye kaybettirenler zaten seçim sonucu kaybedeceklerini kaybetmişlerdir.
zerre değiştirilmemiş olan ekonomik programını akp'nin sürdürdüğü eski bakan.
bilal erdoğan gibi dünya bankası'nda çalışmış biri.
fethullah gülen gibi amerika'da yaşayan biri. (tek farkı oraya kaçmamış olması)
kendisini pek sevmem, ancak başkasının tuvaletinde .ok aramadan önce önce kendi lağımını temizlemesi gerekenler de yok değil.
turkiye'de mevcut, ekonomiden anlamayan, "ciftci yandi, koylu oluyo" edebiyatindan baska bisey bilmeyen, bir kisinin amerikan ajani olmasi icin bir sure amerika'da yasamasini yeterli goren, populizmin bataginda cirpinan sol partilerin tek umudu olmasina ragmen adami parti basina gecirmeleri gerekirken ordan oraya attiklarindan dolayi zaten uc kurusluk olan partilerinin iyice gocmesini goremeyen insanlarin anlamasini hic beklemedigim buyuk insandir. ecevit-sezer ikilisinin becerdigi ekonomiyi tekrar ayaga kaldirmasina ragmen sezer kadar itibar gorememistir. su anda 2001 krizi atlatilmissa onun uyguladigi program sayesindedir.

ekonomi okuyun, o adamin seviyesine gelin, amerika'da dunya bankasi'ndan is teklifi alin, sonra orada yasaminiz yerlessin, oglunuz dj olsun felan. sonra sizi ulkeye cagirsinlar "aman yardim et abi" diye. rahat yasaminizi birakin ulkeniz icin, gelin, ekonomi cercevesinde yapilabilecek en mantikli hareketleri yapin, sonra size kufretsinler, amerika ajani desinler, yaptiklarinizi goremesinler, ekonomiden anlamayan ve hicbir kriz ekonomisinin 1-2 senede hoooooop diye duzelemeyecegini bile bilmeyen tipler sizin ekonomi stratejinizi elestirsin, rezil ekonominin sorumlusu sizi gostersinler, parti ici kirli politikalarla sizi harcasinlar, sonra da posta koysunlar. o zaman konusun bu adam hakkinda, neyi dogru neyi yanlis yapmis diye... efendim?

dip not: adami acaba hangi basarisini goz onunde bulundurarak bm kalkinma fonu (kalkinma: Durumunu düzeltmek, aşamalı bir biçimde gelişmek, ilerlemek*) baskanligina getirdiler yahu? hmmm, aaaaaa, tabi yaa, amerikan ajani olunca adami bm'ye ajan olarak soktular. yoksa bm de onlarin miydi? e o zaman bi tanidik olsun orda diye yolladilar, malum, amerikali ekonomist bitti ya, turk'e el mahkum.
birleşmiş milletler kalkınma programı başkanı
biyografisi için (bkz: http://www.undp.org.tr/Gozlem2.aspx?WebSayfaNo=15)
fotoğrafı için (bkz: http://www.undp.org/about/KD/official_kd_5x7_hr.jpg)
zamanında kendi aile ekonomisini düzeltemeyen insanların ülke ekonomisini bir günde düzeltmesini beklediği ama yaptığı işin kaymağını akpye nasip olmuş siyasetçiliği hakkında laf söylenebilse de mesleki olarak ba$arılı bir ekonomist. serhan asker ve yusuf ışıkla birlikte Krizden Çıkış ve Çağdaş Sosyal Demokrasi- Kemal Derviş Anlatıyor isimli bir kitap hazırlamıştır.
krizden sonra gelmiş kriz başına patlamıştır.
(bkz: bir ilhan irem vardı ne oldu ona)
angora evlerinde, yanında oya ünlü ile yürüyüş yaparken gördüğüm insandır. gurur duydum kendimle.
evden yola çıkmamla, karşıma çıkmaları bir oldu, sanki bana cee yapmak için bekliyorlar hissi uyandırdı. durup konuşmak istedim, ama acelem vardı, hem o da oya ile konuşuyordu, lafını bölmeyeyim dedim, sadece ben seni tanıyorum uleyn tarzında selam verdim selamımı aldı. Mütevazi adammış velhasıl
sosyal demokrat görünümlü neo-liberal dir kendisi.
minyatür soros olarak da adlandırılabilecek, gerçekten karanlık bir planın başaktörü mü yoksa sadece ne istediğini bilmeyen oturmamış bir kişilik mi anlaşılamamış ekonomist. bir gerçek var ki, ülke siyasetine hiç istemeyeceği bir damga ve leke vurmuş, bilderberg' çilerle adı anılan bir adamdır.
lisede bizi kopartan bir olayda adı geçen şahsiyet. olay sırasında türkiye henüz ekonomik krizi atlatmıştı ve kurtarıcı olarak kemal derviş süper yetkilerle göreve getirilmişti. bu durum bizim herşeye tepki gösteren felsefe hocamızın sinirden coştuğu ve uçtuğu bir anda şu diyaloglara sebebiyet vermişti.

hoca - insanların ağzına bir parmak bal çalarak kandırıyorlar. kim kurtaracak bu ülkeyi ha, kemal derviş mi?
sınıf - hayııır! *
hoca - kim kurtaracak öyleyse
bir arkadaş - catherine derviş

(sınıf offline)
(bkz: turkiye nin su kaynaklari ve ortadogu)*
hiç sevmediğim, lakin ekonomiyi nasıl batırdığını da anlayamadığım adamdır!

hayır bu adamın ekonomi politikası zaten acil eylem planıydı ve o plan da kuru belli bir seviyede tutarak borçlanarak kaynak aktarımı sağlamak, enflasyonu düşürmekti.

kendisi bu programı görevinin sonuna kadar icra etti.

daha sonra politikaya bulaşarak hayatının hatasını yaptı.

akp bu adama demediğini bırakmadıktan sonra aynı politikayı uygulamaya devam etti; o kadar küfrettikleri imf ile olan anlaşmayı 2004 yılında feshetmek yerine yenilediler.
ekonomiye katkılarıyla akp'nin bile ekonomi politikalarının temelini oluşturan şahsiyet. her ne kadar boktan bir zamanda ekonomiye el atsa da imf ile sıkı pazarlıklar yaparak sıcak parayı ülkemize sokmayı başarmıştır. her ne kadar mitinglerde kendisine ana avrat küfredilse de zamanında doğru şeyleri yapmıştır. ülkesi için kariyerini hiçe saymış bir şahsiyettir ayrıca.