bugün

Eşlerin sadakatli olması için önlemlerdir. Bir kere içinde varsa Brad Pitt/Monica belluci olun nafile de neyse. Evet efendim;

1) asla ilgisiz bırakmayın
2) devamlı ilişkinizi taze tutun
3) farklı yerler görmeyi ihmal etmeyin
4) iltifatlar önemlidir
5) ayda mutlaka bir yemek şart
6) küçük sürprizler yapıp hediyeleşin
7) daima temiz ve sportif olun.
Güçlü, bakımlı, çözüm odaklı, kendini seven, muhtaç olmayan biri kolay kolay aldatılmaz.
Zira bu gibi insanlar korku verir.

Bizim toplumumuzda ezik görülen taraf hep aldatılır.
Eşini düğün günü aldatan da var. Cezaevine düşen eşini 10 yıl bekleyen de.

Tamamen karakter meselesi. Eğer bir insanın ruhunda o*spuluk varsa. Ne yaparsan yap seni aldatır..
Hiçbirsey. Bazı şeyler karakter meselesidir. içinde varsa ... (Küfür) yapar.
birbirlerine uyum sağlamalı anlaşabilmelidirler. kıskanç olmamalıdırlar.
bu konu aile birliği dışında halledilemez, çözüm eşlerdedir.
Bu saydıkların şu devirde geçerli değil artık ...

insanın içindeki fıtratta bitiyor iş. Fıtratında varsa geçmiş olsun.
zaman, mekan, durum, şartlar, kişilik gibi bir çok etkenin değişkenlik gösterdiği bir konuda şu yapılır diyemez kimse...

herkes değişir, heri şey değişir...
Böyle bir şeyin yaşanmaması için çabalıyorsanız o ilişki için geçmiş olsundur. Bazen en iyisi olsanız da sonunuz bellidir. Yalnızca lafta kalmayacak şekilde insan olmalısınız.
Adam olsunlar da aldatmasınlar. Hayret bişiyy
Seks seks seks. Ne kadar çok seks yaparsanız o kadar sekse doygunluk olur ve kimse kimseyi aldatmaz. bunun haricinde bir yöntem yok. Seks yapmıyorsan aldatılmak kaçınılmazdır.
Aldatacağını veya Aldatılacağını hissedince topuklamak.
açık evlilik tabii ki. iki tarafta özgür takılır. eṣler bunu bilyordur ve rıza gösteriyordur. bu durumda aldatma olması imkansız.
Günümüzde aldatılmamanın tek yolu birbirini gerçekten seven iki insanın bir araya gelmesi. Bunun haricinde herkes aldatır, herkes aldanır. Aşk, ten uyumu, tutku denen şeyleri geçin. Çünkü bunların hepsi zamanla sizden geçecek.

Evlenirken bunu göz önünde bulundurun.
Orospular ve çocuklarıyla evlenmemek.
Müslüman,iman ve ibadet ehli,allah'tan korkan kişilerle evlenilmelidir.
karı kezbanlık yapmamalı. erkek her istediğinde vermeli, erkekte her istediğinde alıp azıtmamalı.

seks deyip geçmeyin erkek için bu hayatın olmazsa olmazı.
içinde olan seks de olsa, sevgi de olsa aldatır.
Mümkün olduğunca karakterli birini bulmaya çalışın.

Şöyle bakınca böyle bir kimse kalmamış gibi maalesef.
Samanlıkta iğne aramaya benzer.
aldatmaması için to do list yapmanız gerekiyorsa geçmiş olsun.
Kadınlar da erkekler de alternatifleri olduğunu bilir. Alternatiflerin önünü tıkamak işe yarayabilir. Ne bileyim ya, ben her daim Allah şaşırtmasın diye dua ediyorum. Elimden geleni bu.
çiftlerin birbirine empati yapması ve birbirlerine saygı göstermesi gerekir. kıskançlık bir şeyi çözmez. özgüven şarttır. çiftlerin birbirini çok iyi tanıması da gerekir bence. birini anladıkça seversin çünkü.
Yapılabilecek hiçbir şey yok.

Mesleğim gereği böyle olaylara maruz kalıyorum. Anladım ki bizim ülkemizde evlilik çok yanlış dinamikler üzerine oturtulmuş.

Kadınlar için evlilik bir maddi gelir kaynağı. Erkekler için ise cinsel hayatı meşrulaştırmak. Böyle kurulan evliliklerden kime ne hayır gelebilir? Kadın maddi güç için aldatabilir, erkek cinsellik için.

Evlilik algısı sağlıklı birileri ile evlenmek gerek.
hiçbir şey yapılamayacağını düşündüğüm konudur. zincir de bağlasanız engel olunamayacak durumdur.
Dua edin arkadaşlar. insanoğlu ağzınla kuş tutsan yine de şaşabiliyor.