bugün

yanlış bilmiyorsam hakkında en çok entry girilen dizidir. ve bunu sonuna kadar da hak ediyor.
bu hain dalgası eski olaydır. hain de şebnem'dir.
aklımdan geçen ekşi alıntısı
--spoiler--
geçtiğimiz bölümlerden birkaç replik geldi aklıma bu bölümü izlerken.
"onların içinde yaşayıp casusum olur musun eyşan, onlardan biri gibi olacak ama zamanı geldiğinde sırtındaki eski paltoyu çöpe atıp içlerinden çıkacak biri." gibi birşeyler mi demişti kenan birkan?
geçen bölüm hop hop hopladığımız sahnelerde oluşan asıl olay eyşan'a güven kazandırmak için kenan birkan ve eyşan ikilisi tarafından düzenlenmiş bir oyun olmasın.
--spoiler--
şimdi düşünüyorum da, ulan dayı biraz uzak kaldı zekasını unuttuk sandık. yani dayı hasan sabbah hikayesini temmmuzda uygulamış olmalı yoksa ezel'e "e hadi bekleyek bakalım yeğen kim masadan kalkacak onlar geldiğinde" diyip ölümü beklemezler herhalde.
hain dayı olamaz, zira kendisi masadan kalkamaz, belden aşağisi felç.

hain eyşan olamaz, diğer etrlerden de anlaşılacağı üzere kendisi bile sonradan öğrendi durumu.

hain ali ve cengiz olamaz üçlü grup bozulamaz..

peki kim yeğen kim?

şebnem sen çıkarsan beğeniyorum falan dinlemem saçını kızıla boyarım allahıma. *
bu arada kenan ne biçim ağliyorsun be kardeşim, içimi acıttın amk.
08,11,2010 bölümü yarım saatte bütün hazırlıkları hazırlanmış 15 dakika içinde yayına hazırlanan. sonuç ve çözüm aynı sahnede çekilen sonu belli olmayan bir bölüm
ramiz dayı onca adamı son bir kozu olmadan orda açık hedef olarak bırakmaz dayıdan agzımızın acık kalacagı bi hamle beklıyorum bi dahaki bölümde ...
hain o küçük çocuk . * *
ama yine de şaşırmayacağım dizisi .
hainin sözlüklerden gelen oylara göre seçileceği dizi. Dayı da dahil herkes hain olabilir diye gösterildi, herhangi biri seçilebilir.

senaristler eyşana benden +1.*
benim anlamadığım hayratlı ramizi niye sattı? bilen biri varsa pm atsın sukuya boğarım. *
ramiz'in evini bilemedikleri için evi gören ali'yi elemek gerekiyor. ya eyşan ya cengiz çıkacak. 6 ay sonra eyşan'ın kenanla birlikte olduğu da göz önüne alındığında hain eyşan gibi gözüküyor.
hain semra değilse fena olayım.
--spoiler--
temmuzun telefonda konuştuğu kişi bence dayının ta kendisidir. Neden mi şöyle anlatayım

Şimdi bir kere herkes o masada toplandı değil mi?Evet
peki hadi dayı haini bir şekilde ortaya çıkardı peki oradan hain olmayanlarla nasıl kaçıcaklar? O kadar silahlı adamdan bir iki kişi ölmeden kaçılamaz ki biliyoruz temmuzun adamları oldukça iyi eğitimli kişiler.
Temmuz dayıyla iş birliği içinde ve masadaki korkutmak için etrafa ateş atıcaklar ve sonra hain olan hemen belli edicek kendini.
Ama temmuz dayıyla niye ortak oldu onu da gelecek bölümde öğreniriz diye tahmin ediyorum.

Son bir not bence hain Cengizin ta kendisidir. Çünkü şuan herşey bitmiş gibi görünüyor. Eyşan ve Can ı aldılar.CEngiz için tek şey eyşanı ve Can ı alıp gitmek.
--spoiler--
--spoiler--
hain ezel'in ta kendisidir.
durmadan ölmek istemiyor mu.. tamam işte *
--spoiler--
hain aralarından biri değil. şöyleki yanlış hatırlamıyorsam hepsi dayının arabasına toplanıp gitti mekana.
arabayı kullananı göstermediler. hain şöfeer! bunu azad'ın fake ölümünde de yapmışlardı.
kendisine bundan sonra müptezel diyeceğim,bu ne yahu yurdum gençliği kendini ezel sanıyor. her köşe başı bir ezel olmuş. (bkz: müptezel)
hain cengiz yada şofördür.tabi eyşanda olabilir.
hain şebnem'dir. ayrıca bu entry'yi de silmeyeceğim ama göt olursam editlerim belki.
(bkz: gps gibi adamsın dayı)
ilginç bir noktada biten dizi.

hain ali dir. fakat ali temmuz a oyun oynamaktadır. olay bir sonraki bölümde net olarak ortaya çıkacaktır.

ali oyun içinde oyun oynamıştır. ali cengiz oyunu.
temmuzun telefon konuşmasına göre hain ali gibi duruyor fakat belli olmaz alide oyun içinde oyun yapabilir. buluşmaya gitmeden önce tefoyla buluşmasıda bu yönde düşündüruyor beni haftaya aslında ne olduda çıkar herşey ortaya belkide tefoda adamları toplayıp geldi. Bütün oyunlar cengizden ezelden dayıdan çıkacak değilya bence ilk bölümlerde ali dayıyı yakaladığı zaman adamları dayının arkasına geçmişti hatırlarsanız şimdide aynı olay temmuzun başına gelebilir.
tüm sezonların bitip, rafa kaldırıldığında izlenmesi gerekendir.
ne öyle her hafta birileri bir şeyler yazıyor çiziyor falan. aslında direkt okumak da kafi gelebilir bittiğinde. karar vermeye çalışıyorum.
temmuzun telefon konuşmasında söyledikleri bir yana dursun da, birinci sezonun son bölümünde kumar masasına gelen çiftleri gözönüne getirin ve bir de o gece çay bahçesindekileri gözünüzün önüne getirin kim olduğu ortaya çıkıyor zaten. bunun üstüne bir de samanlıkta temmuzun elinden son anda kurtulan kişinin ondan yana olması ve telefonla bildirmesi de tabii ki adamı şaşırtıp keyif vermiştir.

herkes dizinin başrolünü ve masum olanını sever, ben neden böyleyim bilemiyorum. şu anda diziyi deliler gibi izlememin iki nedeni var. birincisi temmuz, ikincisi ise junior ramiz, yani ufuk bayraktar. arkadaş böyle mi oynanır ya. çift kelimeyle mükemmel ötesi. hep 1971'lere gidilsin, hep birileri öldürülsün istiyorum.. * * *
hain temmuz dur çünkü telefonda konuştuğu ramiz dayı dır,temmuz oradakilere dokunmayarak kenan a en büyük hainliği yapacaktır.tabii görünürde,çünkü asıl mesele eyşan ın hainliğini sezdirmemektir ekiptekilere.kenan birkan la kimse baş edemez.
--spoiler--
hain = ramiz karaeski.

1971 flashback

kenan : hain kimdi ramiz abi.
ramiz : hain beni oraya gönderendi.
--spoiler--