bugün

Söylentilere göre kova burcu erkeğinin korktuğu-kaçındığı eylem.
evlilik; insanoğlu için ya cennet olur ya da cehennem. doğru insan tanımını da uygun değil evlilik için, insanları tanımak artık mümkün değil.
bekarların yapmak istediği şey.
evlenenler de bekarlara özeniyor, ne iş?
kız tarafının damadın bonservisini alıp kendi ailesinde oynatmasıdır evlilik.

belli periyotlarla kiralasaydınız bari amk yazık oluyor evlenen erkeklere.
Insanin kendi fişini kendisinin cekmesidir.
bir mmorpg oyunu gibidir. oynadığın karakterin skillerini iyi bilmelisin. ayrıca tek başına arenanın ortasında durmak yürek ister. her babayiğitin harcı değil.
Herkesin üstesinden gelebileceği bir durum değil.
iyi düşünün gençler.
öylesine değil de, hayatini onsuz dusunemedigin birini bulacak kadar sansliysan evleneceksin haci.

yalnizlik iyi, bekarlik sultanlik ama yaş ilerledikçe bir hayat arkadasinin eksikliği hissediliyor.
Hayatımda hiç ama hiç kesinlikle evlenmeyi düşünmüyorum, hatta hemen bana ilerde bir anda olur hep böyle diyenleri de gördük diyenlere de cevap olarak o sürecide atlattım diyebilirim. Sonuç olarak evlenmek istemesem de çevremden de gördüğüm kadarıyla, görücü usulü olsun aşk olsun ne kadar insan varsa ya ayrılıyor yada mutsuz hayat yaşıyorlar. Evli olup pişman yada mutsuz olanlar deneyimlerini paylaşabilirler mi.
ahir zamanda çoluk çocuk sahibi olmamak daha iyidir. imam-ı Gazali hazretleri buyuruyor ki:
Peygamber efendimiz, bir hadis-i şerifinde, (ikiyüz yılından sonra, sizin en iyiniz, hafifülhâz olandır) buyurdu. Hafifülhâz nedir, dediklerinde, (Hanımı ve çocuğu olmayandır) buyurdu. (Ebu Ya’la)

Bişr-i Hafi, Bayezid-i Bistami, Ebül-Hüseyn Nuri [ve Rabia-i Adviyye] gibi büyük âlimler bekâr idi. Hicretin ikiyüz yılından sonra gelenler arasında, bunların ve bunlar gibi olanların şeref ve üstünlüklerini, bu hadis-i şerif bildirmektedir. (ihya)

imam-ı Gazali hazretlerinin bu bildirdiklerine uyup, salih biri çıkmadıkça evlenmemelidir.
Bekâr olarak ölmekten de korkmamalıdır! Rabia-i Adviyye hazretlerine, Hasan-ı Basri hazretleri gibi evliya zatlar, evlenme teklifinde bulunduğu halde, bu hanım evliya evlenmemiş, bâkire olarak ölmeyi tercih etmiştir.

bunun haricinde bakin cevrenize erkekler... kizlarin evlenmemesi gibi bir durumun olabilitesi az. Ne guzel parali birini bulup kene gibi emmek varken evlenmemek onlarin yapacagi sey degil.

Bakin yeni nesilin bozukluguna, islam dunyasi mahvolmus rezil halde, ulkeyi dikdatorler zapt ediyor, hersey bu kadar boktanken sirf pipiyi ve kamcilananayan istek ve arzulari, sehveti icin evlenmenin sonuclarina bakin ! Kurtlerin yaptigina bakin 10-15 tane yapip saliyolar sokaga ne oluyor ?! Nasil oluyor ?! Gormuyor musunuz ?!

Tek cocuk olmasi bile dert. Onu egitemedikten sonra tek olmasi vb. Hicbir onemi yok. Turkiyede egitim rezil halde zaten milletce sonumuz yakin gibi. Kacip gitmeyi dusunuyorum bu diyardan...

Hersey alt ust asil hirsiz baskalarini hirsizlikla sucluyor asil suclu baskalarina atiyor sucu. Yuvayi disi kus yapar ?! O devir kapandi malesef disi kuslar artik uni okuyup got ve gonul eglendiriyor yiyisip sikisiyor sonra bakire olarak kafasi kapali sekilde evleniyor.

Erkek bu surecte uni kazanip okuyup bitirip is sahibi olup askerligi aradan cikarip ev alma ugrasinda saclarini beyazlatiyor omrunden omur gidiyor. Allah'in lutfu ile bunlara sahip oldugunda bir yalanci surtuğe kanip evleniyor. Ev hazir esyalar tamam is yani para cok oh amk... ne guzelmis dunya lan...

Kari kismiyla bu devirden sonra fazla anlasamazsiniz. Her zaman daha iyisini bulabilecegi ve tukenmeyecek amini gotunu kullanmayi ve utanmamayi buyuk bir istahla yapiyorlar.

alenen kocasini aldatip gebert beni diye kasinan orospulara sahit oluyor cogumuz. Benim et parcasina ihtiyacim yok. Kesinliklr yok. Amindan gotunden medet uman acik sacik giyinen et parcalarina,karincaya duydugum saygiyi duymuyorum asla duymamda.

Nasil bir kadina hak etmedikce vurmak serefsizlikse, yaratilistan cinsellik konusunda zayif yaratilmis olan ben ve diger erkeklere kadinlarin bu hayasiz ve iffetsiz sekilde giyinmeleri de serefsizliktir.

Allah'im beni ve takva sahiplerini kadin ve kiz fitne zulmunden onlarin serlerinden onlarin tahriklerinden koru. Amin.
tatlı bıyıklı gözlüklü trabzonlu eczacılık fakültesinde okuyan bir erkek bulur bulmaz anında yapılması gereken eylemdir.
(bkz: evlenmenin salakça bir şey olması/#24865956)
Engin Alkan yorumuyla dağdaki keçi yolu gibidir. http://www.youtube.com/watch?v=3LVItxbD7GQ
Sanırım sırf adet yerini bulsun diye yapacağım ve evleneceğim kadına yazık edeceğim olay.

Insan neden aşık olduğu kadınla evlenemez ulan. Cidden bu kadar adaletsiz mi bu hayat.
devletten izinli sevismektir. kolay gelsin.
Gereksiz bir eylem.
Ha istesen de bu devirde evlenilecek adam bulamazsın zaten.
*
bir omur beraber olmak.
Kutsal bir olay.
sevdiğiniz le yatıp sevdiğiniz le uyanmaktır. belli zaman sonra sıktığı söyleniyor.

(bkz: nasip)
para gibi olsa dert olmasa dert..
Üniversiteyi bitirmiş, bir çok arkadaşı evlenmiş, 24 yaşında bir kişi olarak düşündükçe içime bir boşluk salan olay.

Arkadaşların düğününde, hiç kız arkadaşınız da olmayınca kendinizi bomboş hissediyorsunuz. Ne için yaşıyoruz, ne yapıyoruz, nereye gidecek bu iş hiçbir fikrim yok. Şimdiye kadar hiç kız arkadaşım dahi olmadı. Çok uzak geliyor bana bu konular. Yani bakıyorum mesela bir yerde bir kız görüyorum. Kız güzel, akıllı, hoş. Belki benim için uygun bir eş adayı olabilir. iyi de ben o kızla ne konuşacağım. Yani tanımadığım kızla ne konuşabilirim ki. Ne diyeceğim mesela "Sizle tanışabilir miyim?" mi diyeceğim. Yani neden tanışsın ki. Tanımadığı birisiyle ne konuşacak ki? "Nasılsın?" diye mi soracak? Ya da ben "Çok güzelsiniz." mi diyeceğim?

Yahu onu geç; ben bir gün üniversitedeyken ara sıra konuştuğumuz, selamlaştığımız bir kıza "Merhaba, nasılsın?" demiştim. Kız da "Hayırdır, bir durum mu var? Hiç nasılsın demezdin?" demişti. Bence kız haklı abi. Hayırdır yani? Nedir durum? Ne senin amacın? işte o gün bugündür bu sebeple hiçbir kızla ilk konuşan ben olmadım. Sebebi hayırdır çünkü. Tanımadığım kızla çok zor bu iş. Çevremde de iş yok. Bu olay bana gerçekten çok zor geliyor ve de ürkütüyor. Hayırdır...
bi ara yapsam iyi olacak dedigim eylemdir.henuz beybi feysken.hahaa.
Evlenince biri evlenmezsen hepsi senin.
Artık hayali bile kurulmayan bir şey işte. Çok da takmamak gerek.
güncel Önemli Başlıklar