1. 1.
  en iyi film afişlerinden birine sahip filmdir.

  http://www.hayalevi.com/_fad.asp?resim=217
  1 ... pulp fiction
 2. 2.
  filmin başındaki bir merminin yaşam öyküsüyle ilgi çekmeye çalışmıştır.
  zenci çocuğa acımışızdır.
  1 ... onur
 3. 3.
  başrollerinde her filmi ayrı bir güzellikte olan nicholas cage ve requiem for a dream'in başrol oyuncusu jared leto'nun oynadıkları 2005 yapımı film. yönetmenliğini andrew niccol'un yaptığı filmde yuri orlov karakterini canlandıran nicolas cage yine oyunculuğunu konuşturup, kalitesini tekrar gözler önüne seriyor. dünyada varolan tüm savaşların gerçek sorumlularını ve gerçek sebeplerini açıkça işleyen film, anti-amerikan duyguları kabartırken, sovyet rusya'nın dağılışından sonraki dönemleri de mükemmel bir şekilde işliyor. şiddetle tavsiye olunan film, türünün en iyi örneklerinden biri.
  6 ... fth
 4. 4.
  çok zekice işlenmiş güzel bir konu ve nicholas cage'in eşsiz oyunculuğuyla adeta şölen niteliğinde film.başlarken bir merminin hikayesini ve akibetini vermesi olaya ayrı bi güzellik katmış.bebek yüzlü jared leto'da gayet başarılıydı.ayrıca ethan hawke'da dedektif olarak rol almış.
  4 ... elendil
 5. 5.
  aklımda kalan en önemli şey şudur. nicholas cage filmin başında konuşur konuşur ve istatistiki olarak şu bilgiyi verir. dünyada her 12 kişiden biri silah kullanmaktadır. buradaki problem şu; diğer 11 kişiye nasıl silah satarız... ahanda sana amerika.
  9 ... karga
 6. 6.
  türkce olarak savaş tanrısı olarak adlandırılan filmdir.amerikanın içinden çıkmış amerikayı eleştiren güzel bir yapımdır.gemideki bayrak değiştirme sahnesi çok hoştur.lakin fransa bayrağının dik olarak çevirerek hollanda bayrağı elde edilmiştir.aynı şekilde belcika bayrağını çevirerek almanya bayrağını elde edebilirsiniz.burdan anlaşıyor ki dunyada birçok bayrak bir birlerinin klonudur.
  5 -1 ... jagatai
 7. 7.
  amerika ve israil in yaptıkları iğrençlikleri en iyi şekilde anlatan film. afrika ve ortadoğu da silah kaçakçılığı yaparak orada iç çatışmaların çıkmasına neden olmaktadır. bu sayede daha çok silah ve mermi satmaktadırlar. film en güzel sahnelerinden birisi de yurinin dedektifle olan diyaloğudur.
  3 ... worldlike
 8. 8.
  filmin kahramanı yuri orlov sattığı silahların binlerce insanın ölümüne yol açtığını bildiği halde görmemezlikten gelir. Filmin en trajik sahnelerinden birisi de şudur:Yuri eve döner ve oğlunu görmek için odaya girer. Çocuk uyumaktadır ve hemen yanıbaşının ucunda ise oyuncak bir silah durmaktadır. Yuri silahı alır ve çöpe atar. Sattığı silahları ortadoğu'da,afrika'da çocuklar kullanmakta; birbirlerini vurmaktadır. Ama yuri ilk defa trajediyle yüzleşir oğlu sayesinde. Alelade bir ticaret yapmadığını o an anlar. O an sadece silah kullananın değil de silahı ona temin edenin de cinayetin bir parçası olduğunu anlar.
  2 ... diyonsos
 9. 9.
  filmin başındaki mermi yapım sahnesindeki müzik için (bkz: for what it s worth)
  2 ... stockton to malone
 10. 10.
  afişi çok güzel olan,nicholas cage'nin tam anlamıyla soğuk kanlı bir p.ç'i oynadığı güzel bir film.jared leto * filmde nicholas cage'nin kardeşini oynamaktadır.
  ... berbay