bugün

detaylı arama'da yazarın girmiş olduğu entryleri ve aranan kelime ile ilgili açılmış olan başlıkları eskiden yeniye doğru sıralamaya yarayan seçenek.
ankara kızılay inkılap sokakta eski 45'likler çalan süper bir mekan.
nefes bar gibi bir sürü üniversiteli hıyarın doluştuğu, beş para etmeyen bir yer.
altı başka, üstü başka terane bar.
%60 su oranı içeren birasıyla, parayı görüp değişen karakteri sağlam olmayan sahibiyle, 45 çalıyorum diyen dallama dj alperiyle, ortamda yeni nesil insanların takılmasıyla beş para etmeyecek mekandır. * *
tabelası dışında içi güzel olmayan mekandır. bazı mekanlar müşterisinden kaybediyor hacular. diğeri için; (bkz: passege)

alt katı gidip bir görülesidir. *
ankara'nın gay, lezbiyen, transeksüel, biseksüel kitlesine önemli derecede hitap eden; sakarya caddesi' den bulunan bardır. birası bir sike benzemez. kendiniz entellektüel sanan kesimin değişilmez mekanıdır.
Çağrıştı artık yapıcak bişey yok. Tanzimat Dönemi'nde ortaya çıkan Edebiyattaki klasik çatışmadır.
dolup taşan mekan. *.
alt katta kesinlikle güncel ve hit şarkıları çalmayan dj mert, üst katında 45 lik çaldığını zanneden dj alper, son derece sulu biraları, havasızlıktan ölebileceğiniz (kendi sigaramın dumanından bile rahatsız oldum), göz gözü görmüyor tabirine bire bir uygun iğrenç bir mekan.
kısa bi mola için iyi mekan. gece gece bir yandan içip bir yandan sözlüğe girmekle haşır neşir olan insanlarla karşılaşabiliyor.
servet-i fünun döneminin başlamasına neden olan edebi kavga. recaizade mahmut ekrem ile muallim naci arasında geçmiştir. ekrem galatasaray sultanisinde yeni edebiyat, naci ise eski edebiyat öğretmenidir. ekrem batıdan gelen kulak kafiyesini, naci ise doğudan gelen göz kafiyesini savunur. ekrem etrafında toplanan gençler ile ekrem daha sonra servet-i funun topluluğunu kuracaktır.
alt katı bildiğin travesti mekanı olmuş deyolar.
barmenin tıklım tıklım dolu olan mekanda elindeki sıcak türk kahvesini rasgele yere daha doğrusu bacağıma dökerek beni yaktığı, sigara dumanından göz gözü görmeyen kısacası hiç espirisi olmayan bir mekan.
renkli * * bir müşteri kitlesine sahip yerdir.
güzel bir atmosferinin olduğu söylenen mekan. çok gitmek istiyorum lakin kısmet olmadı daha.
alkol kafasının milyon katı güzel kafalarla gidip önce bahçesinde sonra alt katında koptuğumuz mekan. ha koptuğumuz diyorsam genelde gülmekten oluyor bu kopma. hele o alt kat yok mu nerden bulmuşlar o yaşam formlarını. nasıl bir araya gelmişler anlamak mümkün değil. bütün eksiklerine rağmen lokasyonunun merkeziliğindenmidir bilinmez daima full çekiyor. mekanın paraya ve müşteriye doymuşluğuda galiba işletmeci ve çalışanlarının tuhaf tuhaf tavırlara girmesine vesile oluyor. ama bi tane kıvırcık saçlı 25 li yaşlarda güzel mi güzel bi garson ablamız var ki ona hastayım. yerim yerim.bu yazıyı okursan bil ki zaman zaman bjk zaman zaman ts polasıyla oraya gelen tuhaf adam benim. sevgiler canımcım.
Garsonlarından bazılarına daır 52 yerınden bıcaklama gırısımlerının olacagını duydugum mekan. Burası buyuksehır kafanıze tas duser olursunuz mottosuyla hareket edıyorlarmıs.
ankara'ya her gittiğimde kesin uğradığım yer. çok güzel bir ortamdır hatta bence can'dır.
özellikle cuma ve cumartesi geceleri alt katının mutlaka görülmesi gereken mekan. sayısı yüzleri bulan kadınlı erkekli, kendinden geçmiş halde pistte danseden kitlenin içine karışıp iğrenç ve ilginç bir deneyim yaşayabilirsiniz.
Çok kalabalık olması dışında güzel, nezih bir mekan.
Altı katı tavsiye etmem ama üst katı bazen eğlenceli olabiliyor yada ben çok mu içince oluyor onu kestiremedim. Ama bahçesi iyidir. Kapı güvenlikleride öyle.