bugün

entry'ler (1524)

amerikan tipi hayat tarzının olmazsa olmazları

sabah kahvaltısı bir kova corn flakes yemek.

üniversiteye geldiği gibi karakter değiştiren tip

insanların üniversiteye ortalama olarak 18-19 yaşlarında girildiği düşünüldüğünde o yaştaki bir insanın karakterinin, fikirlerinin ve zevklerinin henüz tam oturmadığı öğreneceği ve kendisini etkileyebilecek bir çok unsur olduğu göz önüne alındığında gayet normal bir durumdur.

gözlüklü top sakallı bilge kürt öğrenci

kürt olduğu için ırkçı bir yaklaşımla aşağılanan öğrencidir. aynı zamanda uzun zamandır girmediğim sözlük'te faşist akımın yaygınlaştığını öğrenmeme vesile olmuştur. kürt kadar başınıza taş düşsün deyip entrymi tamamlamak istiyorum.

geri zeki

(#15998228) über milliyetçi, hadi kalkalım kandili yerle bir edelim tayfasından. koşsun bombalasın senelerdir yapıldığı halde çözüm getirmediğini bilerek ama maksat alkış toplamak. en birincidir kendisi.

13 mayıs 2012 cska moskova olympiakos maçı

teodosic'in hiçbir zaman jasikevicius olamayacağını bizlere bir kez daha gösteren maçtır. aynı zamanda son zamanlarda izleyerek en doğru işi yaptığım maçtır tüm spor dalları arasında.

the dreamers

" başkalarının anne ve babaları bize her zaman daha iyi gelmiştir bunun aksine kendi büyükanne ve büyükbabalarımız her zaman diğerlerininkinden daha iyidir." sözüyle güzel bir tespite imza atmış, asıl amacı çoğu yorumun aksine dönemin ruhunu yansıtmak, özgür karakterler vesaire olmayan, bir bok bilmemelerine rağmen dünyayı çözmüş tavırlarla dolanan burjuva ruhlulara bir eleştiridir.

havaların ısınmasıyla başlayan ne giysem tereddütü

bahar havasının kendini hissettirmeye başladığı şu dönemde her sabah bünyede yarattığı tereddüttür. ama gelin görün ki ankara gibi karasal iklimin doruklarını yaşayan bir bölgede bu durum adeta hayat sikicidir. her sabah, ulan hava bugün ne güzel şort mu giysem diye düşünen kafa akşamı düşünerek üstüne mont alır, ikindiye kadar güneşten kavrulur. mont giydim bari içime tişort giyeyim mantığı ise akşam soğuk algınlığına neden olur. sikerler böyle baharın ızdırabını.

van jedisi

obi 'van' kenobi'den başkası değildir. *

istediği cevabı alan sevgili tribi

çelişkilerle dolu güzide evrenimizde bir başka ikileme kurban gitmenize sebep verir. içinizden gelerek bir cevap verseniz bile size söyleyeceği şey bunu ben istediğim için söylüyorsun olabilir. o an altınıza sıçabilirsiniz rahat olun çünkü bu söz ilişki literatüründe, ilkokuldayken tartışmaları sonlandıran a'dan z'ye dikiz ayna, ya da allah'ın yolu kesilmez tarzı ortalığın amına koyan sözlere tekabül etmektedir. hayatınız sikilmiştir. artık yol alabilirsiniz.

amfide yoklama kağıdı dolaşırken oluşan gerginlik

adamın adeta amına kor bu gerginlik . o kağıt size gelene kadar hiçbir işe kendinizi veremezsiniz, yanınızdakiyle konuşamaz düşünemezsiniz bile. ya o kağıt bana gelmeden dolaşır da hocaya giderse korkusu, ayda yılda bir gittiğiniz derste de yok mu yazılacağım endişesi akabinde alında ve kuyruk sokumunda biriken terler oha amk çok abarttım lan ama yine de tedirgin eder adamı işte, adrenalin olur iyi olur.

yüzde 8 yüzde 9 büyüyen ekonomide kriz var demek

iktisattan bihaber bünyenin anlayamayacağı söylemdir. büyüme ile kriz tamamen farklı şeylerdir. bu konuda ingilizce br deyiş vardır;

"growth for the sake of growth can only be the ideology of a cancer cell"*

amerikan dizilerinin sürekli ara verme yavşaklığı

insanı çıldırtan yavşaklık türüdür. ulan hadi sezon arası diyorlar onu anlıyoruz da sezon içinde milyon tane ara verilir mi lan? 2 bölüm yayınlanıyor ondan sora 1.5 ay ortada dizi mizi yok amk. sefa pezevengi bunların hepsi.

kafede otururken kafe açma hayali kurmak

şimdiye kadarki kurulmuş en orjinal hayaldir. *

yeni transferin düşük kaliteli fotoğrafı

takıma yeni gelen transferin takımın bulunduğu şehre geldikten sonra gazeteciler tarafından alelade habere yetiştirmek için çekilen ilk fotoğrafıdır. piksel pikseldir. cep telefonuyla filan çekilmiştir.

en iyi filmler

henüz çekilmemiş olandır.

26 ocak 2012 galatasaray mp olympiakos maçı

genel kanın aksine galatasaray'ın kazanma şansının yüksek olduğu maçtır. olympiakos eski olympiakos değildir. bunu fenerbahçe ile oynadıkları maçlarda çok net gördük.

pkk yı okuyuşuna göre insan değerlendirmek

hiç şüphesiz oturduğu yerden ona buna küfrederek vatan kurtaranların yaptığı iştir. yok efendim pekaka demiş yok pekeke demiş. pekeke diye okuyorsa kesin teröristmiş falan filan. ulan ben bu kısaltmayı pekaka diye okurum, başkası pekeke diye okuyabilir. bu kadar sığ olmayın lan. kafanızda iki gram beyin varsa az düşünün mına koyim. insan yaftalamak bu kadar kolay olmamalı arkadaş.

yaygın olduğu üzere ben de pekaka şeklinde okuyorum ama işin ironik tarafı bu vatanperver sıfatıyla gezinenler türkçe'mizde "ka" diye okunan bir harf olmadığını bilmiyorlar herhalde. sırf yaftalayabilmek adına bu millet yıllardır türkçe'yi katletti lan.

tatarkemal

(#14383791)

hayal dünyasında yaşamaktadır. ne tescil edilmesi amk.

sigara içmiyoruz camel içiyoruz

camel'dan öte camel soft içenlerin farkına varacağı söylemdir.

parasızlığın insana öğrettikleri

2 simit 1 ayranla karnını doyurabileceğini öğrenirsin. cebinde bozukluklardan oluşan eve dönüş parasına gözün gibi bakmayı öğrenirsin. hava soğuksa eğer sen herkesten daha çok üşürsün. evde vakit geçirmekte uzmanlaşırsın. ama çevrende sen söylemeden bu durumu anlayabilen, aynı duruma zaman zaman düşmüş ve buna göre davranabilen insanlar varsa dünyanın aslında o kadar kasvetli bir yer olmadığını öğrenirsin.