bugün

Arko traş kremi kullanan
(bkz: kadin)
er olan kişi.cinsel organı penistir
(bkz: sozlukte kalite)
sosyolojik olarak incelenesi bi seydir erkek olmak. ozellikle bati toplumlarinda, erkek egemenlik son raddededir. gunumuzde, bir cok yonden baskin olan kultur ve medeniyetin 'bati'dan geliyor olmasi da konuyu bu baglama dogru ceker.
bati toplumunda, kadin gercekten insandan sayilmamistir tarih boyunca, ki bu durumun etkileri hala daha gorulebilmektedir. insanligin mukemmel hali erkekliktir. kadinlik, kadinsilik, hafife alinan, eglencelik bi seydir en fazla. uzun yuzyillar boyunca devam eden bu duruma gecen yuzyilin basinda etkili ve onemli bir tepki gosterilmistir: feminizm. (bkz: women s suffrage movement)
bu hareket politik manada, kadinlara secme ve secilme hakki verlmesi icin ugrasmistir. insan sayilmak, saygi gormek istiyorlardir aslinda. ama feministler aslinda izzetlerini feda etmislerdir, erkeklerden saygi gormek icin. halbuki insan kendisini, kendisine saygi gostermeyen insana hicbir sekilde muhtac hissetmemelidir. ne saygisina, ne de sevgisine. neyse...
evet, bu suffrage hareketinin basindan itibaren, kadinlarin erkek gibi giyindiklerini, erkek gibi davrandiklarini, erkeklerin yaptiklari isleri yapabileceklerini soyleyip firsat bulduklarinda yaptiklarini goruyoruz. unisex kiyafet mesela buna guzel bi ornektir. unisex demek, aslinda erkek kiyafeti demektir. hic unisex etek gordunuz mu? ama pantolonlarin yarisi unisex.
saygi duyulan kadin, erkeksi kadindir. kadina saygi duyulmaz aslinda, erkekligine saygi duyulur. neyse bi de bunun haricinde, cok feci bi sekilde vahsi kapitalizm tabir ettigimiz medeniyet icadina alet olmustur kadinlar. zevk, eglence, zaruri olmayan ihtiyaclar vesaire.. bunlarin reklamlarina bakin. buyuk cogunlugunda seks objesi olarak kadini bulursunuz. erkek olamadigi, kadin olarak kaldigi noktalarda kadin yine bir meta olarak gorulur, ve insanlik atfedilmez ona.
bu bakisin yaraticisi, sahibi ve sorumlusu olarak (bkz: deniyet).
yalniz yaşayabilen insandır.teoride herkes yalnızdır aslında fakat kast edilen karşı cinsten yoksun olmaktır.ortalamada bir kadının ona ilgi duyması,bunu sağlamaya çalışmak,aşk,bağlılık falan bir erkeğin umrunda olmaz,erkek için aslolan sextir.
ama yoksa orospuylada bu ihtiyacını karşılayabilir...
fakat kadına gelince işler değişir,kadın beğenilmek ister,kıskançlıktan hem cinsleriyle saçsaça başbaşa kavga eder ve erkeksizlik kadına aklını kaybettirebilir...
erkeğin farkıda budur zaten,erkek güçlü kadınsa erkeğe muhtaç olandır...
bir kadın fizik profösörü olabilir,iq su 190 olabilir ama bir kadın asla erkeksiz yaşayamaz...
kadın erkek için yaşar,erkek kendi için yaşar...
kadin olmayan.* * *
anatomik olarak incelemek gerekirse:
-kadından daha geniş omuzları olan,
-kadından daha cüsseli olan,
-göğüsleri şişkin olmayan,
-ince belli olmayan,
-geniş kalçalı olmayan,
-penis adı verilen cinsel organa sahip xy kromozomlu kişidir.
sosyal konum olarak incelemek gerekirse:
-birçok toplumda baş tacı edilen, 1.sınıf görülen cinsiyettir.
giyim bakımından değerlendirilirlerse:
-iskoçya hariç(onlar etek giyerler) pantolon, şort, gömlek, kazak, tişört giyen cinsiyettir.
psikolojik açıdan değerlendirilirse:
-erkekler hakkında az bilinenler
kadınlar için erkek= para + kariyer + lüks bir ev + bankamatik + lüks bir araba + arkadaş + sevgili + tamirci + moda tasarımcısı + bankamatik + şöfeeerrr + ajanda + nazik + düşünceli + cem yılmaz'dan daha komik + kinder'den daha sürprizci +bankamatik + yakışıklı + "peki hayatım"...* dır.
"erkekleri anlamak istiyorsanız hamamböceklerini dikkatlice gözlemleyin..bir yöne doğru hızlıca giderken,önlerinde engel olmadığı halde ani bir hareketle başka tarafa doğru koşmaya başlamalarının nedenini anlayabiliyorsanız,erkekleri de anlarsınız.."hikayesinin baş kahramanı..
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.