Buradayken bile adalet ve ekonomi başta olmak üzere herşey dağınık. Adalet ve ekonomi olmayınca ülke tümden dağılır
(bkz: aw shit here we go again)
"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

mustafa kemal atatürk.
Üzerinde çok tartışılmaması gereken dünyanın en saçma tespiti.
(bkz: At yalanı sikeyim inananı)
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı aktroller)
Erdogan bugun dese ki yerimi kavgasiz gurultusuz birakiyorum beratin gidisinin ertesi gunu yasananlarin 10 misli guzel seyler olur.
gitse de kalsa da her türlü dağılıyoruz zaten.
kimse sonsuza kadar yaşamayacak. bir ülkenin devamlılığını sistem sağlar. kişiler iyi yöneterek kendi döneminde refaha ulaştırabilir. ancak sisteme etki ederek devamlılığa katkıda bulunabilir. ülkeyi kurtamak da ona kaldıysa vay halimize.
Bi deneyelim mi arkadaşlar bakalım dağılıyor mu .
giderken dağıtmazsa hiçbir şey olmaz bu ülkeye.
bizim ailemizde rıza dayı vardı,
ben olmasan siz hiç bişey yapamazsınız,
elinizden iş mi gelir , o , bu şu dedi, bu dükkanı ben çeviriyorum dedi
senelerce dükkan yönetti.

sağlık sorunu ile yönetim başkasına geçince, dükkan olan şey 12 şubeli yapıya döndü...
şimdi a.ş. oldu, hızla büyümeye devam ediyor.
konuyla bi ilgisi yok ama paylaşayım istedim.
Sanki 51 destesi memleket hemen dağılacak.
Halk hancı, iktidarlar ve kişiler yolcudur. Buna rte' de dahildir, ayrıcalığı yoktur.

Zamanı dolan gider, ülkeye de hiçbir şey olmaz!
Kesin bilgi, yayın!
erdoğan sevicilerin aklından geçen düşüncedir.
Hiçbir şey olmaz...insanları gereksiz yere korkutuyorlar,bizim yerli sığırlar da bunu yutuyor.
şuan savaştayız.

savaş esnasında komutan değişir mi !

ironi yaptım arkadaşlar.
He amk he. Daha çok sevsin bizi değil mi?
Türkiye'yi birlikte tutan veya tutacak olan siyasi liderler değildir, türk halkıdır. Kişilere değil sisteme ve gelişime odaklanın.
Zamanın gerisinde kalan her siyasi lider seçimle gider, gitmelidir.
Dağılırım ama gülmekten.
Kafanı yorma temeller sağlam...
halimize bakılırsa çoktan gitmiş reis ......
şey mi dıj güjler.
(bkz: cumhuriyet)
Bu kadar sıkılan ülke bırakınca biraz ivmelenir evet ama bu iyi bir şey.
Kayıp nesillerin cümlesi bu. Doksanlı yılların hükümet istikrarsızlıklarını, koalisyon oyunlarını, yoğun terör faaliyetlerini ve ekonomik sıkıntılarını çeken neslin gözü yılmış, kötünün iyisine razı olmuşturlar. O yılgınlık ile RTE'ye oy vermektedirler. Bir nevi ölümü görüp vebaya razı olmak, ölüm gelir korkusuyla veba ile yaşamaya çalışmak çabasıdır bu.