bugün

entry'ler (42)

pelin

bir entrynin altında pelin yazısını görünce "lan bunu ben mi yazmışım" dedim, sonra ?'ne tıkladım, off bunları da mı yazmışım kafam yine güzeldi herhalde diye düşünürken bütün yazdıklarını okudum. istanbulda yaşayan izmirli ve denize nazır şirin okul karataş mezunu olduğunu öğrendim. BJK'liymiş ve akrep burcuymuş. kaptan arka kapi'nin kız versiyonu olduğu konusunda derin şüphelerim var *

bu yazdığımı da yapılmış en aptalca dalgınlıklar başlığına refere edeceğim.

çocukken sahip olup büyüyünce yitirilenler

(bkz: fıstık) güzel eşeğim, şişko nuri diye bir çocuk aldı, benim babam zengin, binicem üstüne vurucam kırbacı, vurucam kırbacı dedi de ben de zeynep ablama sığındım

19 ekim 2006 ankara iftar yapiyoruz zirvesi

vandal mimar gelirse geleceğim zirvedir. kaptan arka kapi'ya sormak istemiyorum, gelirim gelirim der anında satar ama vandal çok delikanlı. hadi görü$ürüz. (ş'leri nasıl yapıyorsun öyle kızım, çok zahmetli)

son deneme

güzel bir akustik versiyonu internette dolanan şarkı. canım benim

kaptan arka kapi

bugün sıçan gibi ıslandım diye üzerindeki kazağı ve montu bana verip bu allahın belası yağmurda evine atletle gitmiş fedakar insan.

-kaptan nasıl gideceksin sen atletle ya? manyaaaak!
-hmm, ayakların da ıslanmıştır, dur şurdan çorap alalım
-sana diyorum!
-çorap çizgili mi olsun baklavalı mı?
-kaptaaeeen!
-tamam tamam desensiz alalım

kaptan... bildiğin deli, evrende serbest dolaşan bütün enerjiyi emip etrafa saçıyor, durakta taksi beklerken i'm gonna live forever/i'm gonna learn how to fly, high! diye bağıra bağıra şarkı söyleyebiliyor. buraya kadar tamam bunları her deli yapar da "hadi iki parende atalım da şarkının havasına girelim" diye kudurmuyor mu deli oluyorum! hasta oluyorum! hastasıyım!

anarres

ursula k le guin'in mülksüzler eserindeki iki gezegenden anarşist olanı.

anbor

bir gondor savaşçısı ve ithilien iz sürücüsü

anadune

batılı anlamına gelen numenor'un bir adı

cockaigne

her dileğin gerçekleşeceği zannedilen bereketli topraklar

sandal ağacı

*

Sandalgiller familyasından küçük boylu yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Hindistanın dağlık bölgelerinde yetişir.

amarie

valinor'da kalmayı seçen bir vanya'nın. finrod felagund'un sevgilisidir.

valar

elflerin uyanışından önce valinor topraklarına yerleşen dünyada almaren'e inen Ainuların genel ismi

almaren

Orta dünyanın ortasındaki büyük göldeki yeşil ada. vaların yurdudur.

alle volte

italyanca bazen

padawan

youngling ile jedi knight arasındaki rütbe

sözlükteki ankaralılar

(bkz: peline gider)

the truth

sentenced şarkısı

At the primitive times
when the earth was born
Generations came and went
lived in ignorance

Somewhere in the Darkness of Time
lies open the ultimate fate of life

No one can show us the right way
is this enigmatic destiny
This way is going where we are coming from
The Time has come

erasmus

avrupa birliği üyeleri veya aday ülkelerin üniversiteleri arasında uygulanan öğrenci değişim programı.

vandal mimar

itin gö.ü çok afedersin.

hiç sevmem, kaptan bunun nesini seviyor onu da bilmem. kaptan hadi çıkalım'ın ardından "oovvv beş dakka daha vandalla konuşuyorum" diyor, iyice uyuzlanıyorum. hani kırmızı başlıklı kurt masalı var ya oradaki kurt gibi geliyor bu bana. yalnız beni değil sepetimdeki kekleri yiyecek, tanrıdan günde beş vakit kek istiyormuş, allahım kek veeer diye bağırıyormuş.

kendisinin fedakarlığı, allame-i cihan, çok iyi bir insan oluşu belki yalan değildir fakat isterse şeker portakalındaki zeze olsun sevmem, sevemem. sözlük vasıtasıyla ellerinden öperim, orası ayrı, orası sözlük.

meliades

yunan mitolojisine göre; Uranos'un yeryüzüne damlayan kanından yaratılmış yeryüzünün en eski perileri