1. 1.
  abdurrahman uzunkavakaltındayataruyuroğulları
  ... reletis
 2. 2.
  abdurrahman uzunkavakaltındayataruyumazoğulları bkz özkebapçı
  ... zerokey
 3. 3.
  eskiden çin' de iki kardeş yaşarlarmış. bunlardan birisinin adı ponk diğerinin adı ise haribarabuşkibaribinbon' muş. anne ve babaları bu iki kardeşi eşit olarak sevmelerine rağmen haribarabuşkibaribinbon ponk' u hep kıskanır ve kendi isminin uzun, kardeşinin isminin ise kısa olmasını ona karşı bir statü sembolü olarak göstermeye çalışırmış, sürekli naber lan kısa isimli velet, isim dediğin benimki gibi olur hey yavrum hey diye soğuk espriler yaparak kardeşine büyüklük taslarmış.
  neyse efendim fazla uzatmayalım, günlerden birgün bu iki kardeş tarlada çalışırlarken haribarabuşkibaribinbon kaza ile bir kuyuya düşmüş ve imdaat imdaat diye bağırmaya başlamış. bunu duyan ponk hemen kuyunun başına gelmiş ve merak etmemesini yardım getireceğini söyleyerek köye doğru koşmaya başlamış. yolda gördüğü herkese haribarabuşkibaribinbon kuyuya düştü nolur onu kurtarın diyormuş. e tabi herkese haribarabuşkibaribinbon demek oldukça zaman alan bir iş olduğundan haribarabuşkibaribinbon' u kurtarmak için gerekli insanları toplamak bir hayli zaman almış.
  neyse efendim, insanlar kuyunun başında toplanarak imece usulü kimisi yukarıdan makarayı çeker, kimisi kuyuya atlar çocuğu tutar derken bunlar elbirliğiyle haribarabuşkibaribinbon' u tam boğulmak üzereyken kuyudan çıkarmayı başarmışlar. haribarabuşkibaribinbon ponk' a neden bu kadar geciktiğini sorduğunda da ponk herkese tek tek haribarabuşkibaribinbon kuyuya düştü, haribarabuşkibaribinbon kuyuya düştü diye tekrarladığı ve ancak yardım için gerekli insanları toplayabildiği cevabını vermiş.
  bunu duyan haribarabuşkibaribinbon hatasını anlamış uzun bir isme sahip olmanın hiç de iyi birşey olmadığını kavramış ve kısa isimli kardeşi ponk' tan özür dilemiştir.
  2 -4 ... whitewind
 4. 4.
  pablo picasso tam ismi ile :
  Pablo Diego Jose Francisco de Paula Juan Nepomuceno Crispin Crispiniano de la Sentissima Trinidad Ruiz Blasco Picasso y Lopez
  2 ... veshtitza
 5. 5.
  "mehmet süleyman ferhat uçanturnagurbetgezerdiyardiyaryadellerde" diye bir isim.
  ... dusunenadam
 6. 6.
  abdülkadir başındanaşağışarapdökülmezoğulları

  (bkz: gecenin bi yarısı saçma entryler girmek)
  1 ... fragile
 7. 7.
  Bir magic the gathering karakteri. Tam adı; Our Market Research Shows That Players Like Really Long Card Names So We Made This Card to Have The Absolute Longest Card Name Ever.
  http://www.abugames.com/s...d=153608&invid=274605
  1 ... honour
 8. 8.
  nil karaibrahimgil*
  1 -1 ... gregor incegor
 9. 9.
  olmayan şeydir isim uzun olmaz okunuşu uzun olabilir ya da harfleri çok olabilir. isim dediğin kişiyi anımsatır o kadar.
  -1 ... tankut kabza
 10. 10.
  rekora imza atmiş en uzun isimli kişi filadelfiya ya göç etmiş kisaca Mr. Hubert Wolfe olarak bilinen almana ait. ilk ve orta isminin baş harfleri alfabe sırasına göre gidiyor.
  şöyle ki :
  Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvim John Kenneth Loyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor Willian Xerxes Yancy Zeus
  2 ... veshtitza