bugün

alfabemizin 20. harfi.
fosforun simgesi
bir orbital türü. ne edersen et en fazla 6 elektorn taşır.
Fizikte p*, momentum'un simgesi olarak da kullanılır.

momentum = kütle x hız ( p = m x v )
genelde parti adlarında kullanılıp *"parti" kelimesinin kısaltıldığını belirten karakter
erotik lolita yazar melissa' nın soy ismi.
(bkz: melissa p)
el baş parmağını ifade eder gitar tablarında falan.

(bkz: pollicis)
(bkz: melissa p)
Osmanlı alfabesinin üçüncü harfi olup, ebced hesabında "b" harfi gibi iki sayısına tekabül eder.
"piç" sözcüğünün ilk harfi olan ünsüz bir harf.
Hava trafiğinde yasak anlamına gelen kod.
sancak flamalarında; 'seyire çıkmak üzeredir, herkes gemide bulunsun' anlamında kullanılır.
arapça'da olmayan harf. arapça-osmanlıca kelimeler yazılıp söylenirken kullanılması "olduğu" anlamına gelmez. kullanımı galatımeşhurdur. alma'nın elma'ya dönüştürülmesi gibi.
küçük harfler ile: "q" harfinin aynadan görüntüsüdür.
penaltının kısaltması.
kiril alfabesinde "r" sesinin karşılığı.
l harfi le birlikte hem q hem de f klavyede aynı yerleşimdeki tuşla yazılan iki harften biridir.
lanet okuduğum ifadeyi yapmak için gerekli harf.

: + p -> msn'de bu kombinasyonu yaptıktan sonra çıkan o şirret ifadeden nefret ederim, bilen bilir.. * çok adi ve umursamaz bir havası var. ayrıca "oğlunuz kafii derecede midemi bulandırıyor, siz de başlamayın lutfen beyefendi!" der gibi de bir kendini beğenmişliği var. fabrikatörün kızı yani. fecii halde götü kalkık. aman aman, evlerden ırak!

hani şu (H) işaret var ya gözlüklü. ondan bile daha artiz bi' şey lan bu. oğlum biraz tevazu göster lan! hayt huyt!

kafayı ifadelerle bozdum, evet!
ters dönmüş d harfi.
pırasanın ilk harfi.*
yine güzel bir harfimizdir. gülmek için kullanıldığı d olmuştur ama en çok popüler olan tabiki de d harfidir.
yaşlı ninelerin kötü bir işe giden veya başka türlü işlerde bulunan gençlerin üzerine tükürdüğü zaman ağızdan çıkan hecenin ilk harfidir.
kimya da basınç "pressure" p ile ifade edilir.
P=F/S *.
yavşak bir harftir. duruşu bir kere falso.
Abazan chat sayfalarında Pasif gay anlamına gelen harf.
güncel Önemli Başlıklar