1. 1.
  kariyerinin zirvesine tübitak karikatürleriyle çıkmış , yarattığı karakterleriyle ve çizgisiyle yaran , bilgili bir çizer.
  4 ... kabolka
 2. 2.
  emrah ablak türkiyenin bence umut sarıkaya'yla beraber en büyük mizahçısıdır. inanılmaaz bir yaratıcılığa sahip olan kendisi, bence çok mükemmel de bir çizim tarzına sahiptir... ne kadar anlatsam yine yetersiz kalacak, o yüzden umarım yüce bilinmezlik, özellikle bu iki adama uzun yıllar sağlıklı bir şekilde işlerini yapma fırsatını verecek bir yapıdadır... *...*
  3 -1 ... sevenscolori
 3. 3.
  rakıyı pipetle içtiğine dair ihbarlar aldığım çılgın çizer, yazar, karikatürist.
  1 ... tttddd
 4. 4.
  penguendeki vatandaşa sorduk köşesini hazırlayan çizer. vatandaşlara bulduğu isimler ve muhabbetleriyle yaran kişi.

  bir örnek;

  vatandaşa sorduk

  "penguen"

  boybettin boy (43) : bence penguen insanın kendine yakışanı giymesidir. önemli davet ve balolarda görüyorum, çok mühim devlet adamları, politikacılar, zenginler hep penguen gibi giyiniyolar. neden? söyliyim. çünkü kuşun kimseye bi zararı yok. corç buşh giyiniyo mesela penguen gibi, başını sevesin gelir anına kodumun çocuunun, o kadar sempatik gözüküyo it. halbusi evinde kovboy şapkası ve çizmeyle geziyo. misal. otobüsüm kalkacak. siyuu.
  6 ... fth
 5. 5.
  muhteşem rte yazıları da yazmaktadır kendisi.kendimi kaptırıp yarılarak okuyorum.
  3 ... veritaserum
 6. 6.
  çizimi bir, bülent üstün ya da cengiz üstün kadar ''üstün'' olmasa da, özellikle yazılarıyla da, kopartan, ''penguen t'' ile zamanında bol bol yerlere yatırmış, şimdilerde de aynı görevi fermuarda devam ettiren, aynı zamanda oldukça mütevazi, sıcakkanlı ve bir o kadar da basketbolcu yapısına bürünmüş, karikatürist.
  ... faidelibilgi
 7. 7.
  kemikte çizerken kendisiyle bol bol dalga geçen süper yazar,çizer,karikatürist.

  - evet brezilya'ya karşı milli takımımız 1-0 önde brezilya frikik kullanacak barajda emrah ablak'ı da görüyoruz, ronaldo frikiki kullanıyor ve top emrah ablak'ın ablak suratından dönüyor. bravo emrah ablak. ronaldo adeta isyan ediyor brezilya forveti emrah ablak'ın, ablak suratını bir türlü geçemiyor.
  1 ... tttddd
 8. 8.
  tamamen kendine özgü tarzıyla öne çıkan zeki insan.
  1 ... metinmilli
 9. 9.
  vatandaşa sorduk köşesinde "yes ofkorzoğlu" ismini kullanmıs süper komik insan.
  5 ... avarotti hz
 10. 10.
  yıldız teknik üniversitesi mezunu makina mühendisidir.
  -1 ... thor