bugün

Giysi, çanta vb. yerlerde kullanılan, karşılıklı dişler ve bunların üzerinde yürüyen kapatıcıdan oluşan düzenek, cırcır, carcur.
fermuarun açık kelimesi toplum içinde birisine söylemek utanç verici herkez aynı anda sizin fermuarınıza bakar bu durumda yapılıcak şeyler hiç bozun tuya vermemek fermuarınız açık diyen kişiye yoksa sen orayamı bakıyosun yada açıksa baknma gibi cevaplar verebiliriz vermuarınızı sakin tenha yerlerde toplamayın daha çok dikkat çeker kalabalık bi yerde hiç bozuntuya vermeden sakince çekin ama siz sizin olun fermuarınızı açık bırakmayın
don giymemiş er kişinin korkulu rüyası
insan seçer bazen kimisine itaat eder. kapatılırsa hep öyle kalır.ama bazen itaat etmez. açılması geren bir an vardır ki; açılmaz. sabun sürersin açılmaz, sıvı yağ damlatırsın açılmaz. zorlarsın bozulur. işte o an eğer çalışma arkadaşın hala yanındaysa bir şekilde mesai tamamlanır. ama sorun bitmez; banyo yapmak lazımdır ve o pantolon o kıçtan çıkmalıdır. fermuar mı? dedim ya o artık açılmaz.
lombaktan kopan esas tayfanın oluşturduğu yeni mizah dergisi. kötü kedi şerafettin,cihangirde bir ev,macerayı seven adam derginin ağır topları. derginin %60 ı üstün brothers mı kokuyor ne.
penguen in yeni ekürisi.
(bkz: dükkan)
ilk sayısını dün itibariyle aldığım lombak ve de haftalık çıkıp hem ince hem de aşağı yukarı aynı fiyata sahip olmasına rağmen penguen'den de daha hesaplı olan,ilk sayısı formuyla iyi gibi görünen,bir çok eski dostu da içerisinde barındıran,favorim olacakmış gibi görünen yeni yola çıkan mizah dergisi..
ikinci sayısıyla kalıcı olabileceğinin sinyallerini vermiş olan mizah dergisi.
Çıkması ile beraber penguenle işi götürceğinin düşündüğüm büyük olasılıkla 3-4 yıl içinde lombak'ın çöküş devrine geçişini hızlandırmış dergi...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.