bugün

soyadı ipek olan eski arabeskçi yeni fantazici.
bir erkek ismi. **
turk sinemasindan ve muzik aleminden tanidigimiz bir sima..
(bkz: benim hic babam olmadi amca size baba diyebilir mym?)
küçükken oynadığı her filminde ya annesinin yada kardeşinin tecavüze uğradığı bi aktör fantazi yorumcusu.
(bkz: nuri alço)
ilginç bir kaş yapısına sahip insan. ağlayacak gibi durur.
ayril da gel diye bir şarkı yaptığını duyunca dumurlardan dumurlara vesile olduğum (bkz: ben bugün bunu gördüm),son zamanlarını,dizlerde bilimum konserlerde ve hanım hanımcık yavşama programlarında,entel kuntel ayaklarına yatıtpta bir diğer misali olan özcan deniz gibi evrime uğrayarak geçiren,80lerin annesizi..
(bkz: emrah in mozartin konserine gitmek istemesi)
annesi hep nuri alço abinin kurbanı olan ve kız kardesi temizliğe gittigi evdeki zengin cocugun tecavüzüne ugrayan ve suratında hep gerekesiz bir acı tasıyan enteresan kişilik...
filmlerinde hep orospu çocuğu rollerinde baş gösteren, DNA raporlarına bile gerek kalmadan çocuğu olduğu belli olan veledini kabul etmeyen güzide aktör.
Türk televizyon sektörünü yaptığı rezil-i rüsva köy dizileriyle batıran kişi.1970'lerde çektiği sırf duygu sömürüsü içeren dizileriyle bilinmektedir.Türkiyede komedyenlert tarafından en çok makarası yapılan kişidir.Oynadığı filmler annesi gururlu bir kadın olmasına rağmen ya tecavüze uğrar ya da para için kendini yedirtir.Kardeşi gülcan devamlı kırmızı pabuç ve bisiklet peşindedir.Birçok filmde ölür.Bazen abisi cem özer olur.Babasıysa aileyi terketmiş birinden öteye geçmez.işte emrah türkiyenin en gereksiz ve en cahil isimlerinden biri işte.
adın ne senin adlı 4 parçadan oluşan, 2 parçanın farklı versiyonu olmak üzere toplam 6 parçanın yer aldığı bir albüm çıkaran şarkıcı.
Annesinin mahalle esnafıyla olan samimiyeti yüzünden yıllarca ordan oraya koşup durmuş genç. Yüz ifadesi ve ses tonlaması tiyatro derslerinde okutulası şahsiyet.
(bkz: acıların cocugu)
(bkz: buyumus de aga olmus)
yakında dizisi başlıyacakmış.tam gününü ve saatini öğrenene kadar televizyon açmamakta fayda var.denk falan gelir yanlışlıkla maazallah.
80 li yıllarda ünlü olduktan sonra bir ropörtajı sırasında şunları söylemiş şahsiyet :
benim bankada param yok abi. faiz haram.
(bkz: acıların çocuğu)
(bkz: emrah anıl)
hala utanmadan kendini bu milletin bir ferdi olarak gören, o dizi senin bu dizi benim diyip oynayan, kılıktan kılığa giren, artık başka memleketlere gidip bizleri rahat bırakması gereken insan. ayrıca aynı havayı soluduğum için utandığım insan.
Emrah, 1971 yılında Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde doğdu. Babasını 1.5 yaşında kaybeden sanatçı annesinin işi nedeniyle Elazığ'ın Gülaman ilçesinde ilkokula başladı. Okulda müzik hocası tarafından müziğe olan ilgisi, kendine öğretileni çabuk kavrayışı ve özellikle sesinin güzelliği ile dikkat çekti ve aralarında yapmış oldukları amatör bir kasetle ilk adımı atmış oldular. Emrah, 1984 yılında istanbul'da ilk profesyonel albümleri olan "Agam Agam" ve "Gülom" ile müzikseverlerin gönlünde "Küçük Emrah" olarak yer almaya başladı. 1985' de "Yaralı" adlı albümü büyük ilgi gördü. 1986 - 1987 yıllarında "Boynu Bükükler" ve "Ayrılamam" albümleri ile satış rekorları kırdı. 1990 yılından itibaren albümlerinde kendi söz ve bestelerine yer vermeye başlayan sanatçının birçok parçası vazgeçilmeyen klasikler arasında yerini aldı. Albümleriyle beraber başlayan konser maratonu ülkede birçok mekanı tamamen doldururken; 1994 yılında Türkiye'de ilk defa bir Türk sanatçısı, inönü Stadyumu'nda verdiği muhteşem konserle 50.000 kişilik kapasite ile doldurdu.
Albümleri
Dön (2005)
Kusursuzsun (2004)
Artı (2002)
Ya Hey (2000)
Dura Dura (1998)
Narin Yarim (1996)
Sevdim mi Tam Severim (1994)
Haydi Şimdi... (1993)
Bahar Konseri (1992)
Sen Gülünce (1992)
Hoşgeldin Gülüm (1991)
Neşeliyim (1990)
Sevdim 1989)
Selam Sevdiklerime (1988)
Ayrılamam (1987)
Boynu Bükükler (1986)
Yaralı (1985)
Gülom (1985)
Ağam Ağam (1984)
(bkz: erzurumlu emrah)
http://kafeboard.googlepages.com/google.htm bu sayfanın yapılmasına ilham kaynağı olan şahsiyet. (şarkıya dikkat)
"hey hey hey taksi,bütün işlerim gitti aksi,heey dur taksi" şeklinde oldukça gereksiz sözlere sahip olan şarkıyı söyleyen kişilik... şarkı denirse tabi.
kendi çalıp kendi oynayan manasına gelen erkek ismidir.
anasıyla tüm bir ülkenin kafasını bozduğu insan.
bundan seneler önceydi ne yalan söyleyeyim tam yılı hatırlamıyorum ama sanırım 80 li idi.zira o zamanlar türkiye de bir küçük emrah sevgisidir almış gidiyor.elbette karşılığında da ceylan vardı.
heryerde şarkıları çalıyor filmleri izleniyor.
açıkçası kültürel bozulma had safhada.
o zamanın küçük emrahı bizim şehre (atatürk stadyumuna) konsere geliyor.
yer yerinden oynuyor.herkes içeriye girmenin yolunu günler öncesinden aramaya başlamış.
bir arkadaşım vardı.gırgır ali derdik kendine ama hakikaten has dostumdu.stadyumda işi bağlamış kapalı tribünde sade gazoz ve poğaça satacakmış.
bana dedi;
- gel beraber gidelim hem konser dinleriz len..
eyvallah dedim.uzatmayayım konser yerindeyiz stadyum ağzına kadar dolu ama dışarıdan da içeri girmeye can atanlar izdiham oluşturmuş.
neyse...
o zamanki küçük emrah stadyuma futbolcuların çıktığı yerden çıkmasıyla beraber ortalık yıkıldı.kızlar ki onlar dinleyicilerin yüzde 90 ını oluşturuyorlar.yırtıyorlar kendilerini emraaaaaah emraaaaaaaah diye.
emrah ise ki kendisi nam-ı diğer küçük emrah bi o tarafa bir bu tarafa koşup kızları selamlıyor.
bizim tarafa koşmasıyla birlikte kızların bağırış çığırışları (k...çlarını yırtarcasına) ortalığı kasıp kavuruyorken bu kadar kızın ona sevgi gösterisinde bulunması bizi iyice sinirlendirdi.tansiyonumun hızla yükselmeye başlamasıyla birlikte emrah bizim tribünün önüne geldi.
o an sözleşmiş gibi gırgırla beraber ikimiz birden ona doğru işaret parmaklarımız ile orta parmağımızın arasına baş parmağımızı yerleştirerek saygı dolu selamlama işaretimizi AAAAAL SANA EMRAAHHH nidalarıyla beraber sunduk.
hatta o an onunla gözgöze geldiğimizi hatırlıyorum...
o arkasını dönüp giderken vücudumda müthiş bir rahatlama hissi olmuştu.
o an arkamızda duran genç bir emrah hastası kız bize doğru dönüp de;
-çekemiyonuz dimi pis herifler ..
dedi..
bizde ona da selamlarımızı sunduk.
ülkemizdeki kültürel yozlaşmanın ilk tohumlarının o günlerden geldiğini gördükçe vicdan azabı duyuyor ve selamlama işaretimi elimle değilde ayağımla yapmamış olmama üzülüyorum..
bir ara kusursuzsun, kudurtursun diye bir şeyi olan şey.*