bugün

entry'ler (90)

güzelliğinin farkında olan kadın

korkulması gerekilen kadındır..

- bazen diyorum şu içimde ki fırtınayı sadece senin bakışların durdurabilir ve oysa ki üşüdüğüm halde içimin yandığını hissediyorum sebepsiz yere. (yersen)

- buzzzzzzzzz

- (tamam, oldu bu iş)

güneş gözlüğü takınca havaya giren genç

kafa kel ve gozluk başının üstüne duruyorsa çok daha fazla korkulması gerekilen gectir.

okumus olmak icin okuyan insan

atv ana haber bültenine konu olan insandir.

ali kırca: sayın seyirciler inanılması zor ama o başardı. 60 lık baba feyzullah kızına inat öss ye girdi ve kazandı. dilerseniz once habere ait goruntulerimizi izleyelim.

baba: amacın sadece kızıma ornek olmak, yoksa benim ne işim olur, okullan mokullan, okumuş olmak icin okuyacağım ve diplomamı da alacağım. atv haberi seviyorum.

sırada ki haber; bodrumda sıcak havadan bunalıp çamur banyosu yapan turistler

tosun pasa sabanoglu saban sut kardesler zirvesi

bir de şekerpare olsa tadindan yenmeyecek zirvedir.

sadi koksal

(bkz: sadi koksal kim lan)

şehirler arası otobüs yolculuğu

* şehirlerarası otobüs yolculuğunda yapılan serviste çay istemen ve akabinde dağıtılan sıcak sudan, en arkada oturman sebebiyle normalden daha az koyduğu halde termosun dibinde kalan sudan daha da az nasiplenmen ve nihayetinde içtiğin bir şeye benzemeyen çayın iki fırtta bitmesi.

* ve şimdi daha iyi anlıyorum ki kadın-erkek ayrımının yapıldığı en büyük yer şehirlerarası yolculuk yaptığın otobüsler. bu ne rezillik. yanlışlıla bayan yanı (bu nasıl bir terimdir)kesilen biletin sahibi erkek kişisinin yaşadığı zor durumu gördüm ben. muavinin gelip bayana "her şey yolunda mi?" diye sorduğuna şahit oldum. sen kimsin! kimi kimden koruyorsun. töbe töbe!

uzun yolculuklarda azan bir millet miyiz?

* acaba her uzun otobus yolculuğu sonunda "ulan bir dahakine o boyun yastığından alacağım" diye hayıflanan kaç yolcu vardır ve nedendir ki yolculuğa başladığımız noktada boyun yastığı 1 ytl iken mola verdiğimiz noktada fiyatı 7 ytl ir. 5 ytl değil! resmen çok afadersiniz adam sikmedir bu! alt tarafı tek kullanımlık şişme boyun yastığı lan bu! şişme dedim de aklıma geldi...

* şehirlerarası otobüslerde ne zaman otobüsün saatine baksam hep göstergede ortam sıcaklığına denk geliyorum.

* muavinin horlayan olursa bana haber verin demesi ve en arka koltuğa geçip anında uyuması ve akabinde ucak gürültüsü gibi horlaması ve yolculardan birisinin dürtmesi sonucunda verdigi tepki;

- he ne horlayan mı var?

daha ne diyeyim ben!

sehirler arasi otobuste koltukta oturan diger kisi

kimi zaman dünyanın en gıcık insani...

şehirlerarası otobüs yolcuğunda yol arkadaşının (ki bu en yakın arkadasın da olabiliyor) yola çıkar çıkmaz uyumaya başlaması ve senin yalnızca bu süre zarfında 15 dakika uyuyabilmen, ya da bilemedin 20 dakika. hadi taş çatlasın 25 dakika. ama yol arkadaşın, en az, o rahatsız koltuklarda acımadan 15 saat ya da 10 saat o da olmadı 5 saat deliksiz uyuması ve yolculuk boyunca senin ona gıcık olman, uyandırmak icin fırsatları kollaman ve bunalımlı bir şekilde yolculuğun son bulması.

- ıhmffff (uyandı) geldik mi?
- heeee! geldik! (allah'ım ya)

uyuz

4.nesil yazar.hosgeldiniz...

yasa gore isim olsun kampanyasi

fikret isimli bir bebeği sevemem arkadas! aguş aguş nasil diyeyim ben ona, dövecek gibi bakiyor resmen.

hulusi kentmen vs munir ozkul

hulusi kentmen hep zengin olmustur, munir ozkul ise hep fakir.

bir tereddütün romanı

bir peyami safa romanı, belki de en güzel romanı...

12 gundur sevgilisi ile sevisemeyen ankaralilar

(bkz: olan var olmayan var)

müslüman ol sawyer

eğer müslümanlığı sayid jarrah'dan görüp öğrenecekse vay haline!

---spoiler---

s2e24 de hatırlarsınız sayid arkadasımız namazı lamba gibi bölüp 4 parmaklı heykele bakmıştı. öyle namaz mı bozulur lan?

---spoiler---

kızların kankası olan erkekler

ilkokul yıllarında kızlar ile ip atlamaca oynayan erkeklerdir. isimleri ben de var;

(bkz: berk)
(bkz: batu)
(bkz: alper)

ilkokul yıllarında kutu kolayı ezip futbol oynayan erkekler ve bir ömür kızlar ile iletişim kuramayanların listesi ise;

(bkz: jakopaydin)
(bkz: mehmet)
(bkz: hüseyin)

ateizmi bulan kisinin son soyledigi soz

ateizmi bulan kişinin olmeden once soylediği sozdur.

- bu saatten sonra korktu dedirtmem arkadas!

penguen

kemikleşmiş okuyucu kitlesini koruyacak olan dergidir. met-üst var, baruter var, yaşaroğlu var, öktem var, genco var, dinlenmiş var, erdem (hem selçuk hem de alpay) var, solmaz var. bu kişiler yaptıkları işlerde yine bizleri kendilerine okuttururlar. güzel olan daha çok sevdiğimiz isimlerin yeni bir dergi de karşımıza cikacak olmalari. nitekim fermuar dergisi ile ne kadar mutlu olduysak ve penguen almayı ihmal etmediysek ayni sekilde yine penguen-fermuar almaya devam ederken yeni cikacak olan dergiyi de alacagiz. gelelim yeni kadroya,

(bkz: anam şimdiden heyecanlaniyorum)

memo tembelçizer, umut sarikaya, ersin karabulut, uğur gürsoy, ersin karabulut, oky,

teheyyy, isimlere bak hizaya gel valla. bu isimlere kimbilir daha kimler katılacak, kimbilir daha hiç tanimadiğimiz hangi cevherler katilacak. insan heycanlanmiyor değil. yalniz dualarimiz bu isimlere hem penguenden ayrilmiş, hem fermuarda bi iki kere çizmiş olan esin ozbek'in katılmamasi. yok arkadas, o katılmasın. neyse bir başka duamiz da madem bu kadar çok sevdiğimiz isimler bir yerde toplandı bari aralarına, nuri çetin, barış atar, emrah ablak da katılsın.

he bir de... uğur gürsoy'un cok daha fazla cizmesini isteriz.

tabi yazacak cok sey var. simdiden heyecanlaniyoruz. unutmadan adam gibi yazi yazacak bir yazar da katılırsa cok sahane olur.

not: keşke alpay erdem de sadece yazilari ile katılsa. bak sadece yazilari ile diyorum, cizimleri ile değil, yaziiii.

nott: geni müjde'nin de dergiden hemen uzaklaştırılması lazım, en acilinden.

zirve bazen asagidadir

karakalem dergisinin kapak cümlesi.

karakalem

altay oktem onderliğinde eylul 2007 'de ilk sayisi cikaracak olan dergi.

(bkz: zirve bazen aşagıdadır)

hakem devam dedi

futbol maclarında yaşanan olay neticesinde hakemin dediğini iddia eden spiker cümlesi. tabi biz hiç duymadik boyle bir şey orası ayrı.

- okan hakeme baktı! hakem devam dedi. okan ne devami hocam! gormuyor musun faul dedi, hakem yok yok bişi yok devam dedi. okan ya hocam kacinci bu yeter ama ya dedi, hakem bak beni kizdirma atarim he dedi. okan yokya, kolaysa at dedi. evet sayin seyirciler ben daha fazla duyamiyorum, bu arada gol olmus. gooooooooooooooooooooooollllll !

her bir erkege on online bayan

iş aş şimdi haydar baş kadar saçma sapan bir slogan. yer mi lan anadolu insanı bu sloganı. (bkz: yemez) bir de kimse bu siteye girmez.

----spoiler-----
yalan arkadaslar, hesapladım sitede 18 erkege 0,86 kız düşüyor, ehehe.
----spoiler-----