bugün

Stoper mevkisi kontrolsüz çıkış yapma lüksünün kaleden sonra en az olduğu bölgedir. tüm takımın rakip yarı alana yığıldığı anda bile sürekli olarak sağını solunu kontrol edip , tetikte olmalısın. Haliyle yıllardır yardıra yardıra hücuma katılan eboue yi stopere koymak büyük risktir. O zaman sergio ramos nasıl gayet güzel stoper oynuyor diyenleri duyuyorum. Eboue ramos olmadığı gibi , galatasaray da real madrid değil haliyle. O taktik belki ligde tutar ama avrupa da duman olursun.
kale direği olarak da sahaya çıksa her fenerbahçe maçında birini illa pazara yollayacaktır. futbolcudur.
türkiye'deki sağ beklerin hasıdır. stoperde oynamasına gerek yok, hemşehrisi kolo toure'yi getirse yeterli olacaktır.
çimleri yatak belleyen oyuncu. takım arkadaşları bile sinirlendi o derece. ama gs fanboyları yok yeaaa demeye başlarlar birazdan.
Kendine faul yapıldığı zaman kalkması en az 30 saniye süren futbolcu. Sürekli olarak kendine faul yaptırmayı da başarıyor. Her maç kendine en az 4-5 faul yapılıyor ve eğer galatasaray öndeyse bu da vakit geçirmek için 3-4 dakika demek.
googlede orospu cocugu kelimeleri aratilinca görsellerde cikmayan futbolcudur.

görsel
türkiye de zencilerin olan sempatinin azalmasının tek sebebi.
Adam gibi adamdır. Boş zamanlarında kuş avladığı söylenmektedir. *
cahil bir halk ve futbol izleyicisi olduğumuzu biliyorum da bu kadar da olmaz yahu. galatasaray sözlükte bile biri bu adama yaşlı der, biri twitter hesabını paylaşır sözde...

kendisi 1983 doğumlu olup 29 yaşındadır, ayrıca bir röportajında aynen şunu demiştir: ''dürüst olmam gerekirse twitterın tam olarak ne olduğunu bile bilmiyorum''
galatasarayin son 1.5 senedir basarili futbolunun gizli aktorlerinden biri olan siyah incimiz. allahina kurban eboue.
hayatinda maicon, philipp lahm, rafael, zabaleta (daha onlarca isim yazabilirim) izlememis kisilerin dünya'nin (yanlis okumadiniz dünya'nin) en iyi 3. sag beki ilan ettikleri oyuncu. sizin izlediginiz futbola sokayim, ergenler...

edit: gs'li ergenler rahatsiz. kedi caninizi sizin...
fener zenci sever akımının son ürünü.
hadi maicon'la lahm tamam da zabaleta'yla karşılaştırılırsa o futbola ben de sokarım.

daha ezik bir adam bulamadınız mı lan karşılaştıracak?

türkiye'ye de eboue kalitesinde bek az gelmiştir -rc3 değil, o ayrı- , hali hazırda gökhan gönül haricinde kimseyle karşılaştırılmaması gerekir. ki o bile bi yere kadardır.

arsenal'de 6 sene top oynamış adam, daha napsın anlamadım ki amına koyyim?

hee bana sağ bek de ben sana cafu derim, bence sağ bekin hası odur. daha iyisi gelmedi, olmadı.
dünyada kaçıncı sıradadır bilmem ama gelmesi bir yönden kötü oldu biz galatasaraylılar için. ulan biz yıllarca sabri ile oynadık ve dedik ki hep: ''ya ortaları kötü ama savunma yapıyor koşuyor, sürekli bindiriyor filan...'' meğerse sabri bir bok yapmıyormuş ya lan. bizi bu acı gerçekle yüzleştirmeyecektin arap. eboue, galatasaray beki için o kadar iyi ki sayesinde hakan balta' nın ne kadar yetersiz olduğunu da anladık.
paso uzun taç atıyor.

kimse de demiyor ki "aga uzun taç atıyosun da böyle golümüz yok amına koyim!".

atma lan, rakip defans alıştı içeri giriyor. oyna yanındakine al topu kes ortayı ya.

akhisar mı lan avrupa takımları yerleşikken taçtan hata yapsın gol yesin.
takımın bu gece için beğendiğim 3 adamından biriydi kendisi..
Önündeki oyuncu engin , aydın , hamit ya da amrabat olsun hiç farketmeden hepsine uyum sağlayan ve rahatlıkla ileri geri gidip gelebilen bir oyuncu. Sağ kanatta oynayan bir oyuncunun tam isteyeceği türden bir sağ bek.
''şöyle enteresan bir şey söyleyeyim. biz playstationda eboue' yi kendi takımımıza alıyorduk şimdi onunla beraber oynuyoruz'' semih kaya
geçen sene gençlerbirliği - galatasaray maçında gol atmıştır. * umarım yine bugün de gol atar kendisi.
dünyanın en fazla sakatlanan futbolcusu. galatasaray maçı izlerken pozisyon sonrası yere düşen ve kıvranan bir oyuncu
varsa bakmaya gerek yok kesin eboue'dir o.
--spoiler--
Galatasaray'ın Fildişi Sahilli futbolcusu Emmanuel Eboue ülkesinde hayır işlerine devam ediyor. 2007 yılında kurduğu ve kendi ismini taşıyan vakıf aracılığıyla senenin belli dönemlerinde çeşitli yardım organizasyonları düzenleyen deneyimli oyuncu kendisi ülkesinde olmasa da faaliyetlerini sürdürüyor. Vakıf, bu girişimlerin sonuncusunu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi.

Emmanuel Eboue Vakfı, Fildişi Sahili'nin kuzeyinde bulunan Korhogo kentinde yardıma muhtaç çocuklara el uzattı. 170 bin nüfusa sahip olan şehirdeki ilkokullarda okuyan toplam 2000 çocuğa okul gereci bağışlandı. Okul eşyalarını teslim alan yerel yöneticiler Emmanuel Eboue Vakfı yöneticilerine yaptıkları yardımdan dolayı teşekkür ettiler. Vakfın Ferkessedougou'da 2000 ve Seguela'da 2000 olmak üzere 4000 malzeme daha dağıtacağı ve böylece toplam dağıtılan okul gereci sayısının 6000'i bulacağı belirtildi.
--spoiler--

http://skorer.milliyet.co...detay/1636906/default.htm
galatasaray'ın bu akşam kazandığı galibiyette büyük rolü olan nijerya'lı sağ bek.
en ufak darbede kendini yerlere atan, bebeği ölmüş gibi ağıtlar yakan vasat topçu. tek özelliği zaman geçirmektir. arsenal'den gönderildikten sonra arsenal taraftarlarının ardından helva dağıttığı da göz ardı edilmemeli.
hakemle cok asirici oynayan kisi. rakibi'nin ceza almasi icin her boku deniyor. kendisine yapilan normal bir faul'de bile kamyon carpmisa dönüyor. futbol'un iyi yönlerinden cok, pis yönlerini görüyorum bu adamda. ha arada ufak tefek ayaklar yaparsin, ama bu herif resmen bokunu cikariyor. gün itibariyle raul meirelles oyundan atildiginda yaptiklarina bakarsaniz ne demek istedigimi anlayacaksiniz.

is bu ki eksileri toplayacagimi biliyorum, ama senin basacagin eksi gercekleri degistirmez kardesim. "ama x oyuncu da aynisini yapiyodu! sen önce o'na bak!" mazeret degildir. sana yapilinca isyan, baskasina yapilinca eyvallah hic bir zaman hayat prensibim olmamistir. yillardir küfür ettiginiz provokatör futbolculardan hicbir farki yok bu adamin. zamaninda o provokatörlere söverken, bu adam ayni boku yaptiginda otuzbir cekip orgazm olmayacaksin, eyyamcilik yapmayacaksin!

elbet yarin rakibine camur futbolcunun biri gelir, sen de isyanlara binersin. o zaman senin gibi düsünen sahislar bol bol "eboue" ismini kulaklarinda yankilayacak, merak etme...
caner gibi kendisinin yarı ebadındaki adamın yavasca bir carpmasında kendini yerlere atan ilginc bir futbolcu. iyi camurcu.