bugün

entry'ler (126)

her üniversitenin bir sözlüğü olması

- merhaba ben üniversiteyim, bir sözlüğüm var.
- hmmmm, size bi' agri kesici bi' de antibiyotik veriyorum. geçmez ise tekrar pazartesi gelin.

ahan da saat on ikiyi geçti

belalti yazar topluluğunun vardiya başlangıç repliğidir.

andımızı mikrofonsuz okumak

efor sarfettiren, meşakkatli bir iştir.

şebnem ferah

yabancı hali için:
(bkz: amy lee)*.

askerlik şubesi önünde beklemek

>= 20 yaş erkek grubu için, gerçekleşmesi ihtimali büyük* bir durumdur.

bill gates

bi' çok küfür yemesiyle bilinir, bi' de çok parasıyla...

sözlük yazarlarının öğrenim gördüğü üniversiteler

üzerinde üniversite adları yazan tüm yazıları okuyabiliyorum**.

aynalar olmasaydı

bayanlar için; tencere yüzeyine bakarak, 2 saat makyaj yapma, 1 saat makyaj tazeleme, 1.5 saat makyaj silme durumu gerçekleşirdi.

erkekler için; 1-2 dakika tükürükle restgele saçı yana yatırma durumu gerçekleşirdi.

sevgiliye hitap biçimleri

modern talking'deki abilerimiz bu konuda güzel bir şarkı sözü söylemektedir.

you're my heart, you're my soul...

uludağ sözlük

bir sözlükten ayrılma sebebi saat 00:00'ı bulunca girilen entry'ler olabilir mi acaba? evet olabiliyor be uludağ sözlük. mide de bir yere kadar. girmesinler demiyorum* ama burda girmesinler diyorum. ilginç olan odur ki bu entry'leri girenlerin 25 ve üzeri yaşta çoğunluk olduğunu düşünüyorum. hala mı aklınız belaltına çalışıyor be kardeşim. gidin üretin, çalışın, vatana hayrınız olsun. yapamadığınız fantezileri burda yazıp da burda haz almayın. ne bizi yorun, ne de sözlüğü kirletin. sözlükten soğulmuyor aslında, insanlardan soğuluyor.
kötü sözlük yoktur, kötü ahlaklı insanların bulunduğu sözlük vardır.

tuncay şanlı ingilizcesi vsfatih terim ingilizcesi

tuncay şanlı'nınki türkçe ingilizcesi. ama fatih terim ingilizcesi bi' başka. çünkü fatih terim dili zenginleştiriyor, dile birşeyler katıyor*. t. şanlı kesinlikle eline su dökemez.

saw vi

sonuncusunu beğenmedim. yakında lost saw olacak yani. her seride bir gizem ver, merak uyandır sonra beklet süründür.

--spoiler--
giriş sahnesindeki kız sana sesleniyorum. insan kendi kolunu bir o kadar kolay satırla kesebilir mi ya? insan çok acı çeker bağırır. amatörlük diz boyu. daha içten yapsaydın.
yine her zamanki gibi ilgili kahramanımız 00:01 saniye kala yetişir. ya 01:06 yap mesela da mantıklı olsun. utanmasa son saniyede kırmızı kablo kestirtecekler.
işler yine tıkırındaydı. herkes her zaman ilgili zamanda üzerine düşen vazifeyi yaptı.
kimsede demiyor ki aga bu nedir*? kafanda bir şey var uğraş enerjisini kesmeye çalış. ne hemen sağını solunu kesiyorsun?.
--spoiler--

unutulmaz film replikleri

lord of war
"sana cehenneme git derdim ama sanırım sen zaten ordasın."

hiç sigara içmeyip akciğer kanseri olan insan

ırsi bir hastalık değilse yakın çevresinde sigara içenlerden nasibini almış kişidir. durakta beklerken sigarısını rahatça içen başkasını "rahatsız ediyor mu acaba?" diye düşünmeyen bir dingilin ve bunun gibi türevlerinin kurbanı olma olasılığı yüksek kişidir*.

msn de sesli harfler kicina kacmis gibi konusmak

slm, nbr, mirc zamaninda da vardı. sonra msn'e aktarıldı. ama şimdi de iyice abartıldı be kardeşim. bu kadar da değildi. sorsan türk'lüğüne dokundurmaz. ama dilini batırmaktan geri kalmaz.
(bkz: adamın dilini keserler).

hastası olunan sözler

herkes ölecek yaştadır. - c. suavi.

dinlemekten asla bıkılmayacak şarkılar

alphaville - big in japan.

tiki ile emo arasındaki farklar

ikisi de yolda çevrilip dövülmeliktir. farkı, emo'yu dövmenin daha zevkli olmasıdır.

okunabilen en büyük sayı

copy-paste yapılabilen en büyük resmi sayıdır.
(bkz: okunamayan en okunaklı okunası sayı).

dingil

ünlü amerikalı mekanikçi. (bkz: dean gill).