bugün

dr. ebubekir sifil hocaefendi türkiyenin en ciddi ehl-i sünnet alimlerinin başında geliyor. medreseli tekkeli ilahiyatçı cemaatçı tüm ehl-i sünneti kapsayan kucak açan bir alim. bir sürü fraksiyona ait gazete ve mecmuada yazıyor. ehl-i sünnet ilkeleri konusunda tavizsiz. vahhabi, şii, reformist ve mezhepsizlere verdiği ilmi cevaplar hayranlık uyandırıcı. sünneti korumaya çalışan bir adam. her şeyin birbirine girdiği, dünya resminin flulaştığı zamanımızda fener gibi doğru yolu gösteren bir ilim kaynağı.
dr. ebubekir sifilin yeterince tanınmaması, örneğin sözlükte kimsenin hakkında yorumda bulunmamış olması islam aleminin düştüğü durum açısından çarpıcı ve düşündürücüdür. ehl-i sünnet itikadında orta yolun bu zatınki olduğu düşünülmektedir.
annesi vefat etmiş pazartesi günü. Allah rahmet eylesin, hocaya da allah sabır ihsan etsin.
allah validesine rahmet etsin,ebubekir sifil gibi çok kıymetli bir evlat yetiştirmiş allah ayrıca razı olsun ve muhterem hocaefendiye de sabır versin.
ankara üniversitesi ilahiyat öğrencilerinden gelen talep sonucu daha önceden izin alınmış ve yeri-zamanı belirlenmiş konferansı iptal edilerek engellenmiştir. bunun yerine aynı gün ve saate yaşar nuri konferansı konmuştur.
ebubekir sifil hocafendi nin konferansını iptal edince bu toprakları 1000 yıldır tenvir eden, islamın yegane hak yorumu ehl-i sünnetin sesi kısılır mı sanıyorlar. aldanıyorlar!
tevessül konusunda öğrenmesi gereken çok şey olan yazar.
dini ilimler konusunda gerçek bir alim olduğunu bildiğim kimsedir. hiçbir kitabını görmemiş olsam da, yazdığı bir çok makaleyi görmüşümdür. din dediğin ehl-i sünnettir; gerisi hikayedir..
bir cok ilmi ve Edebi calısmalar yapan , gazete ve dergilerde makaleleri olan , ehli sünnet calismalari ile dikkat ceken degerli yazar .
modern islam düşüncesi'nin tenkidi adlı kitabında fazlurrahman ve yancısı hayri kırbaşoğlunun cilalı görünen düşüncelerinin aslında ne kadar da kepaze olduğunu neredeyse matematiksel bir kesinlikle isbatlamıştır.allah ondan razı olsun
bugün darul-hikme'de semineri olan düşünce adamı.hoca iki yıldır sürdürdüğü bu seminerde, insanın varoluşsal yapısından hayatın mahiyetine kadar müslüman bilincinin yeniden inşası için ihtiyaç duyduğumuz temel ontolojik gerçekleri, hikmetle ve derin bir vukufiyetle ele alarak katılımcıları ilim ve düşünce ufuklarına taşıyor.
ilmi altyapısı güçlü, mütemadiyen takip edilmesi gereken bir hoca.
geçenlerde hilal kaplan'ın sunduğu "muhalif" programına ihsan eliaçık ile beraber katıldı. o vakit itibariyle ayarmatör bir kişiliğe sahip olduğunu da gördük. 17 yaşındaki ergen komünist modundaki ihsan eliaçık'ı ayar manyağı etti. eliaçık muhtemelen baya pişman olmuştur programa çıktığına.
darul hikme de yer alan ilmi ve konuşması harikulade olan hoca. eliaçık la olan münazara da kendinden o kadar emin ve karşısındakine karşı aksi fikirde olsa bile o kadar öğretici ve sakindi ki bu noktada da hayranlığımızı kazandı.

ehl-i sünnet e yakışır bir kişiliktir. sahabe mizacı var aynı zaman da kendisinde.

öte yandan milli gazete de köşe yazarlığı ve tvnet ilmihal programını yapmaktadır. azami derecede istifade etmek gerekir.
her türlü çeviride bir anlam daralması olduğu akla getirilirse meal okumanın zararlı olduğu anlaşılır.yeni yeni türeyen sivilceli ergen mealciler bu gerçeği ispatlamaktadır.
din bilgileri konusunda insanı kendisine hayran bırakmaktadır,
zannederim yeme-içmeye harcayacağı vakitleri de kitaplara ayırmaktadır.
modern islam düşüncesinin tenkidi(yaşar nuri öztürk'ün görüşlerinin eleştirisi) kitabında yaşar nuri'nin ne kadar cahil ve bilgisiz oldugunu gözler önüne sermiş büyük alim.
Şu an ihsan şenocak hoca ile birlikte cnn'de başka şeyler programında hoş sohbet vermekteler. izlemek de fayda var.
Yalova üniversitesi öğretim görevlisidir.
kendisi ile ilgili olumlu şeyler yazmış olduğum giriyi sildiğim akademisyen ki bir önceki girimde kendisi için âlim yazmıştım. keşke yazmasaymışım.
nevruz'daki pkk propagandasını "bir olma zamanı" propagandasıyla yutturmaya çalışandan âlim olmaz. kâfirin elinden çekip koparılan bu vatanı bölücülerle paylaşma sürecine destek veren adamdan âlim olmaz. ermeni sevdalısı söylemler altında yürütülen ihanet sürecini alkışlayandan; rum, yahudi, ermeni, türk birdir diyenin sırtını sıvazlayandan hadis âlimi hiç olmaz. tiksindiğim edip yüksel'in dahi ağzında daha az iğreti duruyor rasulullah kelimesi. zirâ en azından onun safı belli.
kendisi ehli sünnet olmakla şii düşmanlığını birbirinden ayıramadığı için suriye iç savaşı'nda hükümetle aynı safa düştü. suriye iç savaşı'nı desteklemeyen milli görüş çizgisinin yayın organı milli gazete'de epeyce yazdı ama artık iyice o gazetenin yayın politikasına aykırı bir hale bürününce ayrılık kaçınılmaz oldu.
kendisini ilk başta abdulaziz bayındır'a verdiği ayarlarla tanımıştım. Ehlisünnettir. Alimdir.
kendisine inanılmaz saygı ve sempatim var.ehl i sünnet in sarsılmaz kalelerinden eyvallah.konuşurken gayet basit ve sade konuşuyor fakat yazılarında çok fazla gereksiz ve süslü kelimeler kullanıyor.bu kelimeleri kullanmak için kastığı çok belli.illa akademisyenliğini belli edecek.
http://www.youtube.com/watch?v=-eYFIDvmM_o
insanları kur'an'dan uzaklaştırmak için meal okumacılığını yeren, ama arapça kur'an'ı anlamadan ve kendini zorlayıp ağlamaya çalışarak; bunu beceremiyorsan da ağlar gibi yaparak okumayı tavsiye eden bir garip din tüccarıdır. aa pardon, bunu kendisi söylemiyor; muhammed peygamberin söylediğini iddia ediyor. çünkü anca bu şekilde kandırabilirler insanları, iftiracılar... https://youtu.be/JMBClk6vbkU

son zamanlarda caner taslaman'a sataşıp duran ve alenen tahrik eden bu garip oluşum, bir anlık gafletle caner'e tartışma teklifinde bulundu, caner de teklifi kabul etti. inşallah yapılacak olan bu tartışmayla ilgili sifil ve yandaşlarının her türlü demogojiye, hileye baş vurcağına dair hiçbir şüphem yok. caner'in de inşallah bu saldırıları savuşturacağına dair hiç endişem yok.
hatta sifil, demogojiye şimdiden başladı. sifil'in twitter'dan kendisine sürekli "toraman" hitabıyla seslendiği caner taslaman, bu hitaba karşılık sifil'e misilleme yaparak "ebucehil sefil" dedi. bunun ardından sifil kendine yakışan bir şekilde durumu hemen nasıl çarpıttı, nasıl puan toplamaya çalıştı kendiniz görün:

https://mobile.twitter.co...status/878669768156426240

sanki caner buna değil de gerçek ebubekir'e demiş bu lafı... işte bunlar böyle bir oluşum, bunlar böyle bir pislik!
(bkz: Syphilis)*
Bir programında talebesi olan moderatör tarafından " kalp gözleri açıktır " pof pofu verilmiş hoca efendidir.

Kalp gözleri açık birisi tasavvuf kitaplarına göre peygamberi, hatta haşa Allah ı bile görür.
Ebubekir hocanın da makamını düşürelim ve peygamber i gördüğünü kabul edelim.

Sorum şu: iki saattir ki caner hocaya " utanmıyor musun " lafını vurup duruyor. Bıre adam! ayıp değil mi maneviyatta peygamberi gördüğün halde, hangi hadisin uyduruk hangi hadisin peygambere ait olduğunu sormuyorsun? Bunu sadece ebubekir hocaya sormuyorum. Kalp gözleri açık bir insan ölmüş bir peygamberi manen görüp, konuşur diyen ne kadar hacı, hoca, şeyh varsa hepsine de soruyorum. Bakın bu ümmet uyduruk rivayetler yüzünden darman duman oldu. Sizler peygamberi manen görünce o zamanı nasıl geçiriyorsunuz? Aşktan kendinizden geçerek mi? Çok bencilsiniz çok, ümmeti için kendini ateşlere atmış bir peygamberle hiç alakanız olmayacak kadar çok...