bugün

(bkz: kanmazlık)
doyumsuzluk olsa gerek.. bi şehirde yaşarken diğer şehirde kalan aklımız. aynı şeylerdir yaşanacaklar aşağı yukarı. akşamı ya evinde geçirmek istersin ya bir parkta cafede. oturup muhabbet edeceksin ,sözler yine üç aşağı beş yukarı aynı.. yazı yaşarken kışı özleyip sonbaharı iple çekeceksin, tam o sırada ilk bahara dönmek isteyeceksin.. insan doyumsuz.. bir sevgilin olacak eskisini özleyeceksin, onu koynuna aldığında özlediğim bu değilmiş diyeceksin.. savrulmaya devam edeceksin bu tozlu yollarda. yağmur yağacak üstüne, banyo yapsaydım daha iyiydi diye kızacaksın, ağlayacaksın ah nerde bu yağmur gizlesin beni diyeceksin... her gün beynini uyuşturan alkol doyurmamaya başlayacak alışan bünyeni. doyumsuzlukla bir kadeh daha artıracaksın günden güne.. üç aşağı beş yukarı, doyumsuzluk hepimizde görülür..
cinsel konudaysa hastalık seviyesindedir.Bir başkasına aşıkken bir diğeriyle olma hırs haline gelebilir.Tehlikelidir.
insanoğlu her halükarda doyumsuzdur. bir ev ister, evi olur. bir de araba ister, arabası olur; bu sefer daha büyük bir ev, daha lüks bir araba ister. hep böyledir bu.
histerik olma durumunun bunyede yaptigi tahribattir.
düz saçlıyken kıvırcık saç, mevsim yazken kar tatili yapmak istemektir.
(bkz: en iyisini istemek)
(bkz: hep istemek)

her şeyi, en iyiyi istemek, daha fazla istemek; sahip olunca da başka bir şey isteme durumudur.

Bu insanlar genellikle de mutsuz olurlar.
(bkz: insanların mutsuz olmasının tek sebebi)
---- spoiler----

"... her şey yalandi çünkü. Her gülümseyiş sıkıntılı bir esneme, her sevinç bir lanet, her zevk bir tiksinti gizliyordu; en güzel öpüşler bile insanın dudaklarında, daha yüksek bir şehvetin gerçekleştirilemeyen isteğinden başka şey bırakmıyordu."

---- spoiler ----

(bkz: Madame Bovary)
(bkz: Gustave Flaubert)
Alkım yayınları, 2006. S.243
dünyadaki tüm sorunların başlamasının sebebi.
kötüdür tabi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.