1. 1.
  dinimizce yenmesi,biz müslümanlara yasaklanan hayvanın etidir.kendi boku yetmiyormuş gibi başka hayvanların da bokunu yiyip çamur içinden çıkmayan bir hayvanın etinden butundan ne hayır beklenir sorusunu akıllara getirir.kalp sağlığına zararlı olduğu gibi,bir müslüman olarak;müslümanlar tarafından bu etin tüketilmemesi şiddetle önerilir.
  31 -32 ... toplum dü$manı
 2. 2.
  bu görüş yalnızca müslümanları bağlar**.bir ateist,deist,vb felsefe yapmaktan öte gidemeyen bir inancı bağlamaz.*.islam düşmanının sırf ''düşmanlık'' yapmak için savunduğu hayvanın etidir.
  15 -20 ... toplum dü$manı
 3. 3.
  (Dinimizin yasakladığı husulardan birisi de domuz etidir. Bu yasaklamanın pek çok hikmeti vardır. Biz burada sadece bir kaçına işaret edeceğiz.)
  " YILDA 3 BiN TON DOMUZ YAĞININ KULLANILDIĞI ÜLKEMiZiN, TEMiZ iNSANLARININ DiKKATiNE"
  1)ZEHiRLi MADDELER:
  Domuz eti çok yağlıdır. Yenildiği takdirde bu yağ kana geçer. Kandaki fazla miktarda yağ atardamarların sertleşmesine, tansiyon yükselmesine ve kalp enfatüsüne sebep olur. Ayrıca domuz yağı içerisinde "sutoksin"denilen zehirli maddeler mevcuttur. Vücuda giren bu maddelerin dışarı atılması için lenf bezlerinin çok çalışması gerekir. burum lenf düğümlerinin(nbademcik gibi)iltihaplanması ve şişmesine neden olur. Bu duruma DOMUZ HASTALIĞI da denilen "skrofuloz a neden olur.
  2)FAZLA MiKTARDA KÜKÜRT
  Domuz etinde bulunan anormal miktarda kükürt kıkırdak kas ve sinirlere oturarak eklemlerde iltihaplanmalara yol açar. Kireçlenme ve bel fıtığına yol açar.
  3)AŞIRI BÜYÜME
  Domuzda büyüme hormonu çok fazladır. Domuz etiyle alınan bu anormal miktarda ki büyüme hormonu vücüdun düzensiz büyümesine neden olur. Ellerin ayakların yada kafanın anormal şekilde büyümesine yol açar.
  4)DERi HASTALIĞI
  Domuz eti ve yağı kullanan kişinin derisinde "imidazol" denilen maddeler kaşıntıya yol açar. Egzama dermati, nörodermatit gibi iltihabi deri hastalıklarına zemin hazırlar.
  5)TRiNŞiN
  Domuz etiyle insanlara geçen bu hastalık domuzlarda ağır bir hastaık yapmamasına rağmen insanlarda öldürücüdür. Bu hastalıkğın tek kaynağı domuzlardır.
  6) SiROZ
  Ottowa Üniversitesi araştırmacıları domuz eti tüketimi ile karaciğer iltihaplanması olan siroz arasında orantılı bir artış tespit ettiler. Araştırmayı yapan Dr. Amin Nanji ve Dr. Samuel French domuz eti ile alkol tüketildiği zaman riskin dahada arttığını belirtiyor. isviçre, Norveç ve Finlandiya gibi ülkelerde kişi başı kişi başı ortalama domuz eti tüketimi ile sirozdan ölenlerin oranları doğru orantılıdır.
  7) KANSER
  Domuz eti ve yağı, cilt kanseri, mide kanseri, bağırsak kanseri, lenf kanseri gibi kanser çeşitlerine yakalanma riskini arttırmaktadır. Ayrıca taşıdığı aşırı büyüme hormonu nedeniyle kanserin gelişmesine zemin hazırlamaktadır.
  8) OBEZiTE
  Yapılan araştırmalarda vücudun metabolizmasının dengesizliği ile oluşan bir tür hastalık olan obeziteye yakalanma riskinin domuz eti kullanımı ile doğru orantılı olduğu belirtilmekte. işte bu nedenle özellikle hristiyan ülkelerde obezite çok yaygındır.
  9)HAYA DUYGUSUNU AZALTMASI
  Yapılan araştırmalardadomuz etinin barındırdığı bir tür maddenin insanlardaki kıskanma ve haya duygusunu azalttığı kanıtlanmıştır. Bu durum toplum içinde fuhuşun ve ahlaksızlığın artmasına cinsel sapkınlıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Özellikle ülkemiz için önemli olan Türk aile yapısı bu nedenle bir tehdit altındadır. Çünkü eşini kıskanmayan tek varlık domuzdur. Yani bir domuz aynı zamanlarda birçok domuzla birliklte olur.

  iŞTE DiNiMiZiN KESiN BiR DiLLE YASAKLADIĞI DOMUZ ETiNiN ZARALARINDAN BAZILARI BUNLARDIR. ALLAH BiR ŞEYE HARAM DiYORSA MUHAKKAK Ki O iNSANLAR iÇiN AÇIK BiRER TEHLiKEDiR. ŞÜPHESiZ Ki EN iYi BiLEN ALLAH(C. C.) DIR.

  ALINTIDIR.
  41 -14 ... eurasia
 4. 4.
  domuz eti dinimizce haram kılınmıştır yenmesi yasaktır ayrıca kalp hsatalıkları tirijamin ve kolestırol yapar. yemek yada yememek size kalmıştır.
  10 -5 ... ben hakimim masum bey0
 5. 5.
  (#432688)
  1 -3 ... gothic evil
 6. 6.
  fazlaca Yağlı olduğundan birçok hayvansal ürün gibi sağlığa zararlı olabileceği doğrudur, kalp rahatsızlığı olanlara ve kolesterol problemi olanlara kesinlikle zararlıdır. Fakat sığır etinden de pek farklı değildir, sığır eti de aynı şekilde zararlara yol açabilir. ZAten avrupa ve amerikada iddia edildiği kadar sağlıksız bir ürün olması durumunda satılmasının "döt isteyeceği" birşeydir. Gelişmiş ülkelerde asla iddia edildiği gibi sağlıksız şeyleri satmaya kimselerin gücü yetmez, yakalanırsanız boku yersiniz. Tadı da ciğer, sakatat vb gibi ürünlerden -bana göre- daha güzeldir.

  Bunun yanında çok ucuz olduğu için tercih edilmesinde fayda olan bir besindir, türkiyede yaygınlaşması durumunda genel olarak et fiyatlarının da ucuzlayabileceğini düşünürsek daha iyi bir beslenme için şarttır.
  4 -13 ... baybars
 7. 7.
  yiyenlerin domuzla hiç bir alakası olmadıgı, yemeyenlerin de yiyenlere domuzluk yapmaması gereken et cesidi
  17 -11 ... dopdop
 8. 8.
  kendi pisliğini yiyen pis bir hayvandır evet;fakat tavukta kendi pisliğini yer,demekki bu açıdan değerlendirmemeliyiz bu eti...

  hz muhammed (s.a.v) peygamberimizin yaşadığı arabistan oldukça sıcaktır,o tip bir iklimde insan bünyesi domuz gibi yağlı bir hayvanı kolay sindiremez,o yağa fazla ihtiyacı da yoktur.bunun yanında zaten arabistan da o devirde çok fazla domuz da yoktur.

  dinimizce yenmesi haram olması hem sağlık,hemde coğrafi olarak yararlıdır,zaten ihtiyacımız olan bir et değildir.
  5 -1 ... disco inferno
 9. 9.
  ingilizcede pork olarak geçen yiyecek. yurt dışında "does it contain pig?" diye sorular sorup milleti dumur etmemek için kullanılması gereken sözcüktür ayrıca.
  7 ... diyosun
 10. 10.
  (bkz: baba günahtır be içelim anam)
  dur lan: aşağıdaki gibin yapiimmm
  -baba günahtır be
  -içelim anam
  -ya o diilde ayferi gördün mü?
  -haa yeni tokmakçı bulmuş diyolar
  -var yaa atıcan arabanın arkasına offf
  -harbiden şerefeeeee
  -para nerden ayıptır sorması
  -sorma enayinin tekini tokatladık
  -süpersin abimmm yakışır
  -tabi canıımmm domuz eti yemiyek de...
  -tabi tabi günah be baba, içelim anam

  dur lan 2: sütünü içtiğimiz inekler düne kadar kendi bokunun üzerine yatardı. bilenler bilir. otu yerkende bokmuş püsürmüş bakmazlardı. yukarıda da yazılmış tavukta sağolsun kendi bokunu yumurtasını bissürüsünü yer... balık desen neyi yediğini hatırlamaz bile. ne yiyecez ulannn. sebze? sebzeyi neyle büyütüyolar, inek bokuylan değil mi? Adına da organik diyorlar daha pahalıya satıyorlar.
  14 -10 ... karga