bugün

acayip gelen.
tuhaf
ördek çükü gibi bir şey bu hayat
tuhaflığı ölümden geliyor
daha doğrusu doğmaktan

can yücel
diyelim ki; bunalımdan bunalıma koştuğunuz, bütün bir dünyayı yakmak istediğiniz bir günün ertesinde, yeni güne nedensizce gülümseyerek ve mutlu uyanmak.

sinirler çöküyor herhalde.
genellikle olan biten herşey için kullandığım terim...
bile bile lades..
"mutlu bile olduk bazı.." *
göktan'ın pop-rock soundlu yeni şarkısı. vokaller vs her şey on numara.

başladı ve bitti tuhaf...
"alışılagelmişin dışında" ile aynı anlama gelen söz.
göktan'ın son albümü beşinci sonbahar'da yer alan enfes şarkı. söz-müzik: tolga sunter

Sanki bir hayaldi çok çabuk tükendi
Bu aşk kendini yoketti
Başladı ve bitti tuhaf

Söyle aşk var mı?
Böyle derinden
Söyle aşk yalan mı?
Vazgeçmek kolay mı?

Hayallerde de tükendi,sürüklendi
Kayboldu bu nehirde
Yok oldu gitti
Başladı ve bitti
Aşk yalan artık bu şehirde

" ilk dinlediğimde bir çağlayanın altında kalmış gibi hissettim, nefessiz, tüm enerjimi alıp götürdü melodisi.oysa deniz kızları su altında yaşar."
sikimsonik bir başlığa çok entry girilmesini mi istiyorsunuz? başlığınıza tuhaf kelimesini ekleyin yeter. ekürileri: hödük, görgüsüz.

(ara: tuhaf)
meraklı bir yazar, hoşgelmiş...
(bkz: #7016548) türkiye'de ortalığı karıştıran zihniyete sahip yazardır. ben türk vatandaşıyım demek çok mu ağır bir şey? yahu türkiye vatandaşıyım deyince yine içinde türk geçiyor. nasıl bir pratik zekanız var çözemedik gitti. atatürk sadece türk ırkını mı kastetti söylemlerinde? anayasa 66 ne der? yahu size bunların yanlış anlatıldığına inanmak istiyorum. diğer türlü düşününce durum vahim be kardeşim.

ne mutlu türküm diyene derken ordaki türk kavramını ırk mı sanıyorsun sen. yazık...

edit: sözlükten ayrıldıgımı açıklamam üzerine utanmadan arkadan hakaret eden yazardır bu. kalitesi budur... acizlikle suçlamış gitmemi... gülüyorum, kürt milliyetçilerinin sözlükte entry leri okumadığını hala iddia ediyorum! sözlükten ayrılma nedenimi ben belirttim. ama keskin zekan bunu algılayamamış. okumamış çünkü. benim sözlük felsefesiyle düşüncelerim artık çatışıyor. kendilerini erkek sandı bazıları allah allah... doğuştan samuray yahu bunlar...

sizler dünya üzerinde hiç birşeye saygısı olmayan insanlarsınız. senin gözünde de ben ve benim gibiler böyle... bizim kanımızda taşıdığımız milliyetçilik görüşümüz bu milleti kölelikten kurtardı, bağımsız yaşattı. sizin görüşünüz ise bir halkı daima 2.planda bırakacak! kalitene devam et, gidenin arkasından konuşmaya devam etmeye çalış. acizlikmiş, ergenin cümlelerine de bakın. ben sözlükte bölücülük yapıp silinenlerden değilim koçum... hadi bugün bir değişiklik yapta sözlüğe bir daha yazmama nedenimi oku. asıl acizlik, ortamdan faydalanmaya çalışıp birilerinin arkasından laf etmektir. şimdi sana tatlı rüyalar...
en yakın arkadaşım..muhtemelen o beni tanımayacaktır ama yine de iyi ki varsın..
ertuğrul özkök ün anılarından derlediği kitabı, okunası..
o pek yeni bir yazar değil..
o bir altıncı nesil..
o kıymete binmek için ölmek isteyen; ölme biz senin kıymetini biliriz yazarı..
ve o, bu başlığa girilen hoşgelişler ola sözünün sahibidir..
bir duygu olabilir.
bi tuhaf hissediyorum.
osmanlı'yı sevmemek ile geçmişini yok saymayı bir tutan tuhaf yazar.
doğal kaynak suyu.
(#14813727) ne güzel yazmış.
nickine bakınca bu adam altıncı nesildir dediğim altıncı nesil yazar.

çok enteresan lan.
kulak kiri ile sıvı silikonun kokusunun aynı olması tuhaftır.
mutluymuşsun gibi, ama değilmişsin gibi olmak.
sözlüğe ilk girdiğin anda karşına bi entry çıkar ya. işte o çıkan entrynin sahibidir.
Çok acayipse tuhaf, kço aicaypes matnıkıl.
ömrünü başkasının hayatını mahvetmeye adamış tipler.
güncel Önemli Başlıklar