bugün

atipik antidepresan. akşam alınır uykusuzluğa iyi gelir.
(bkz: ukte)
sabah uyanıp yataktan kalkmayı zorlaştırsa da uykuya dalışı kolaylaştırdığından iyi bir ilaçtır kendileri.
bir nuri alço ekipmanıdır.
trazodon içerir. diğer antidepresanlardan farkı serotonin*, noradrenalin ya da dopamin yolağını etkilemeden sadece sedatif etki sağlaması olan, buna bağlı olarak da yan etkisi daha az olarak görülen antidepresan ilaç. uykuya dalışı kolaylaştırır.
uykusuzluğa son bağlımlılığa devam cümlesini kurdurandır.
en zararsız uyku ilacı. ilk aldığımda ruhum çekilir gibi oldu ama ikincisinde aynı şeyi hissetmedim.
(bkz: iyiymiş)
bu ilacı içip uyuduktan sonra sabah yataktan kalkmak istemessiniz. gerneşip durursunuz.. içtikten sonra uzun süre oturduysanız birden bire ayağı kalkınca başınız çok kötü bir şekilde döner. ve ilacı içtikten sonra birşey okumanız imkansızdır. yazılar yerinden oynuyor çünkü.
17 haziran 2012, saat 03.17 gibi ilacı ilk kez kullanmaya başladım. şu an saat 03.45 ve geceye alışkın bünyede göz kapakları ağırlaştı, ilaçla ilgili bilgileri okumak da gittikçe zorlaştı. ilk olarak söyleyebileceğim şey, kesinlikle işe yarar olduğu. hatta desyrel'le ciddi düşünüyorum bile diyebilirim. hatta ve hatta şu an klavyede ellerim sürünüyor, rahat rahat yazamıyorum. doktor reçeteyi yazdığında adamı sallamadığıma lanet olsun. ilaç kullanılan günler ilerledikçe gerekli editler gelecektir. esen kalın.
kodomonon yerine psikiyatr haftada bir geldiği için, tin tin nörolojiye başvurdum. aynı ilaçları yazabiliyor diye. sürekli bir uykusuzluk halim var. hani uyuyamayıp yorgunluktan sürünme şeklinde değil. vücudu da beyni de kapatamama hali.

her neyse, gittim herife. "beyni kapatamıyom" dedim, "normal yea herkeste oluyo" dedi. bu ilacı yazdı, iki haftaya görüşeceğiz.

ilk gece

beynim hala çalışıyor ama araya pamuk sıkıştırılmış gibi. bir ilerleme problemi var. normalde fikirler hızla dönerken birine takılı kalma hali.

ikinci gece

çok tatlı bir uyku hali. 1 saatlik kabus dolu bir uyku. sonra inanılmaz bir ayıklık. sonra, çok saatler sonra birkaç saatlik, uyuduğumu hissettiğim bir uyku.

üçüncü gece

sıfır uyku.

gün içinde sağa sola koşturup yorulmasam da standart ev işleri, alışveriş, akşam yürüyüşleriyle vücudu ham bırakmamaya çalışıyorum. ilaca destek olayım diye. ilk üç günden manzaralar böyle. sanıyorum ciddi bir plasebo etkisi yaratıyor. inanırsanız olur, tadında.
uyku ilacı ile antidepresan arasında gidip gelen ilaç.
18 saat hiç uyanmadan uyuduğumu bilirim.
nuri alço ilacı.
doktorunuz günde 3 doz yazdığında; her seferinde 10 dakika içinde oturduğunuz yerde kesintisiz 3 saat dünya ile ilişiğiniz kesilir. normal uykuya eklenince toplam günde 18 saat kedi gibi ama deliksiz uyursunuz.

hani dağa falan kaldırılıp, fatmagül'ün suçunun gerçekleşmesi işten değildir.
tabiki bu yoğun uykuya etki durumu; sizin aşırı alkol, sigara, çay ve kahve tüketmenizle doğru orantılıdır.
"bana narkoz geç etki ediyor" sikayetleri gibi.
Kesinlikle ama kesinlikle antidepresan vs ilaçlara karşı biriyim.
Ancak bu ilacı doktor ile görüşüp uykusuzluk durumunu anlattığınız takdirde kullaninca uyku düzeni geri oturacaktir.
bazen elini ayağını öpeyim desyrel dersiniz.
söyle ki 50 saat uyumadiginiz halde yine uyku namına bir şey yoktur. Gece bir tane alırsınız 15 dakika içinde önce kafaniz gider sonra gözleriniz. Sabah da zink diye uyku alındığı için erkenden alarmsiz uyanirsiniz.
Tabii ki bu bir ilaç buna bağımlı olmak çok ama çok zararlı ancak uyku düzeni kolay bozulan ve bir o kadar kolay da yerine gelen bir şey. Bir gün saatinde uyanıp uyumak yeterli.

Gece uykusu mühim.
sözlüğün getirisidir. * *
son çare olmadıkça her türlü ilaç ve kimyasala karşı olan biri olarak, üstesinden gelemediğim uyuyamama derdime derman olur umuduyla iki gece yarımşar doz kullandığım ilaç. işe yaramadı; ben yine yatakta debelenmeye devam. bilmiyorum belkide bendeki problem daha derin.

hapı yuttuk vessalam.
desyrel den mi kaynaklanıyor yoksa antipskotik ve antidepresanların genel özelliği mi bilmiyorum ama ben ilk bir ay uyuyamadım. doktor kontrolünde kullanılması tavsiye edilir. özel mesaj atmak isterdim sana arkadaşım ama çaylağım burdan görürsen iyi olur. geçmiş olsun.
Bu saat oldu hala bi faydasını göremediğim ilaçtır. Uykumu getirdi Evet ama bi yerde bi yanlışlık olacak ki dakka başı esnememe rağmen uyuyamıyorum. Acaba uyudum da rüya mı görüyorum. Kafayı bi nebze güzelleştirdiği kesin*.
Kilo aldırıyor mu bu ilaç ona göre kullanayım.
en sağlam uyku ilacıdır.
gece uyutur, sabah uyku sersemliği yapmaz,
ama anti-depresan olduğu yalandır..
Uzun zamandır kullandığım ilaç. Alınması takriben 1 saat içerisinde yoğun bir uyku çeker. Yalnız ben bir yan etkisi keşfettim; akşamları sıkışma, daralma hissi, ne yapacağını bilememe, depresyondaki göğüs daralmasına benzer sıkıntılar. ilacı keser kesmez bu belirttiğim sıkıntıların hepsi geçti.
Ictikten bir saat sonra uyuyakalirsiniz 50mglikla. Sabah cok susamis uyanirsiniz ama gece deliksiz uykunun vazgecilmezidir.
Yanlislikla unutup 2 tane arka arkaya ictim butun gun uykulu agir basli ve mide bulantili gecti. Dikkat edin asla dozunu asmayin ben 24 saati doldurmayi bekliyorum.
uyku ilacı değildir, anksiyete bozukluklarına karşı kullanılan bir antidepresiftir.
yan etkilerinden biri uyku yapmasıdır.
kaygı giderici etkisi, uykuya kolay geçişi sağlıyor.
Doktora kan tahlili yaptırmaya gittim, şeker 290 çıktı. Hal böle olunca şeker hastası tanısı konuldu bana. ilerleyen günlerde bu hastalığı araştırmayla geçti tüm vaktim. Her komplikasyon ları gördüm kendimde. Önce kardiyoloji derken göz. Sonra bir bakmışım sertleşemiyorum. Doğru Üroloji bölümüne. Neyse doktora anlattım durumumu uzun uzun dinledi beni. Dediki sana bir ilaç vereceğim gece yatmadan iç kan dolaşımını sağlayacak. Ben de gittim aldım ilacı gece içtim desyrel 50 mg. Pat 15 dakikaya uyumuşum. Oda yetmedi gece tuvalete kalktım aman oda ne ayakta duramıyorum. Neyse 2 gün geçti benim sertleşme sorunu ortadan kalktı. Bende meraktan bir araştırayım dedim ilacı ki uyku ilacı çıktı zıkkım. Yani doktor dediklerimi cıddeye almamış sorunu benim beynimde bulmuş olacakkı bu ilacı vermiş. Buradan bilmeyenlere sesleneyım çok amaçlı kullanabilirsiniz ilacı, tabikide doktor kontrolunde.
Doktorumun brintellix 10 mg ile birlikte 50 mg olanından verdiği ilaç. Üzerindeki "antidepresif" yazısı beni keko, emo, ergen hissettirmiştir.

Burası editlenecek.