bugün

plakası 38 olan ilimiz.
açık gözler şehri.
özellikle garson olanları çok tehlikelidir.Zorla çay içirirler.Acıkmışsınızdır diye,döner yaptırdım der,önünüze döneri koyu verirler
- hacı emmi nöördün?
- iyiyim evlat sen nöördün?
- nöörek işte yuvarlanıp gidiyok.
- şu bizim Ahmet emmiyi gördün mü bugün?
- noldu? nöörecen?
......böyle gider.
sadece iki profosyenel takımı olup, ikisini de süper ligde oynatan il.
(bkz: kayseri ınh ınh)
5 senedir öğrenci olarak kaldığım ve faydası zararından fazla olası şehir. nitekim 5. senemde kayserili olmayan birisinin kayseride iş açmaması gerektiğini ve öğrenci olarak sürünmesi gerektiğini öğrendiğm şehirdir.
her kayserilinin muhakkak maruz kaldığı esek sucuğu esprisine maruz kalmıs pastırma kokulu insanlarla dolu, planlı, gelisen hatta planlı sekilde gelisen anadolu sehri.
kentin her yerinde çeşme olduğundan şaşal su almanın şapsallık olarak addedildiği hatta lokantalarda su istediğinizde bir sürahi suyun getirildiği öğrenci için de pek uygun olmayan fakat tarihiyle, doğasıyla ve mükemmel caddeleriyle güzel kent
30 bin kişili bir stada sahip şu anda süper ligde 3.cü sırada bulunan ve kalacağa benzeyen kardeş takımının erciyesspor olduğu takım...
asurluların anadoludaki en büyük ticari merkezleri olan kültepe kaneş karumu'nun bulunduğu kent.
(bkz: kalıtım)
üniversite öğrencisini kendine benzetebilen tek şehir
istanbul işgal edildiği zaman başkent olması düşünülen ama sonradan bu vasfı ankaraya kaptıran şehir..
kökü asurlular'a kadar uzanan ilimizdir.hayvancılığın son zamanlarda geliştiğini göz önünde bulundurursak tarım da pek olmadığı için halkı tamamıyle ticarete yönelmiştir.dolayısıyle herkes bir yarış içindedir bu şehirde.
tikisi en az olan gelişmiş şehir.zengin ile fakirin ayırt edilememesi güzeldir.
afyonlular sucuk nedir bilmezken ermenilerden sucuk ve pastırma yapmasını öğrenen üstüne üstlük bunlardan daha zeki olduğu tahmin edilenlerin şehir.
dışardan bakıldığı zaman olumsuz imaja sahip olan fakat giden hiçbir insanın hakkında olumsuz konuşmadığı çok güzel bir şehir planlaması modern ve yüksek yapıların geniş caddelerin ve birçok sosyal aktivitenin bulunduğu gittikçe gelişmekte olan şehrimiz. Caddeleri geniş ve düzenli oldugundan araba sürmesi çok zevklidir.
son bir yıla kadar gezilecek tek yeri sivas caddesi olan ama son senelerdeki gelişimiyle yaşanacak bi şehir olduğunu ispat etmiş yaklaşık 1 yıldır sokakları köstebek yuvası gibi olan şehir
iç anadolu dışındaki yaşayan bazı sivrilerin kötülediği kayserililerin hepsini açık gözlü gözü hırs bürümüş görüp yobaz denilen şehir. gelip görmezlerki salaklar b.ka dönmüş tinerci şehri haline gelmiş istanbuldan izmirden daha ferah şehir imkanları bakımından herşeye sahip hele son yıllarda açılan birçok yeni mekanlar sayesinde elit zevklere hitap eden bir şehir olduğunu ama kötü bilinsin razıyım hiç olmazsa göç gelmezde istanbula benzemez.
(bkz: allah şehrimizi korusun)
son 5 yılda çağ atlamış şehirdir. 6 ayda bir gitmekte olup her seferinde çehre yenilediğini görmekteyim. bununla birlikte civar illerden olan göç artmıştır. yaşanacak bir şehirdir. türkiye'nin asayiş problemi en az şehirlerinden biridir.
görüldüğü gibi olmayan şehirdir...
övünülecek tek şeyi mimarisi iken şimdi o yollardan eser kalmamış her yer delik deşik olmuştur..
dışarı çıktığınızda gidebileceğiniz 2-3 cafe vardır ..sosyal yönden sıfırdır..
4 yıldır burdayım nasıl dayandım ben de bilmiyorum :/
erciyes'e kanatlarını açarken, alt ve üst yapısını da usul usul geliştirmiş, iklimsel koşullardan dolayı doğa kısmında tarih kadar başarılı olamamış, çok katlı binaların getirdiği betonlaşmadan dolayı ciddi bir havaya bürünmüş zengin şehir.
gelişime açık olan şehrim. yeni açılan alışveriş merkezler vs. ler gelişime ne kadar açık olduğun gösteriyor fakat yine kayseri'nin kroları çekilmiyor hiçbir yerde. *
geniş yolları, park sorununun olmaması, şehirleşmesi vs. ile öne çıkan şehir, büyükşehir belediye başkanının muhteşem yol ve raylı sistem projeleri ile artık sıkıntı çekmektedir.
Son 10 yılın en fazla gelişen ve değişen şehirlerindendir.Şehir merkezinin Nüfusu 3 yılda 300 bin artarak 800 bine ulaşmıştır.Ticari kaabileti,sanayisi ve tarihi ile AnadolunuN yükselen bir şehridir.Özellikle Büyükşehir Belediyesi Türkiyeye örnek bir belediye anlayışı ile hizmet vermektedir.Bu arada Erciyes Üniversitesi şehrin çehresini değiştirmiştir ve öğrenciler kentin kültür ve sosyal hayatına önemli katkılar yapmaktadır.
türkiyedeki paragöz işadamlarının başkenti ve aynı zamanda memleketi (kayserili arkadaşlar kızmasın doğruya doğru)
gayet güzel bir şehir.

(bkz: memleketine entry girmeyen hayirsiz yazar) *
işe yaramayanın okula gönderildiğine dikkat çekilen, uzun zamandır gidemediğim memleketim, toprağım. *