bugün

entry'ler (822)

nureddin yıldız

son dönemlerde yükselişe geçmiş, dini insanlara yanlış lanse eden; kendisine 'hoca' denilen bir 'sapık'.

cübbeli ahmet hoca

aklı başında olmayan biri olduğunun o kadar kanıtı varken hala bir çok insan bu adamın iyi bir müslüman olduğunu düşünüyor. çok yazık.
edit: oğlum siz ne gerizekalı insanlarsınız lan. bu adamın üç kağıtçının önde gideni olduğunu size her halükarda açıklarım.

uludağ sözlük

değişik bir sözlük.
biri size küfür ederse ve sizde karşılık verirseniz ceza yiyebilirsiniz.
bu yüzden biri size küfür ettiğinde 'anasının amını siktiğimin çocuğu' diye başlık açıp altınada 'bazı insanlara söylemek istediğim kelimeler öbeği' diye tanım girerseniz hem ceza yemezsiniz hemde mesajı alması gereken gavat görmüş olur.
not: eğer etmek istediğiniz küfürle ilgili başlık açılmışsa gizli ve bilinçli imla hataları yapabilirsiniz. 'anasının amını siktiğiimin çocuğu' gibi. (bkz: ++rep plss)

cem karaca nın en güzel parçası

ölüm
oh be
resimdeki gözyaşları
tamirci çırağı
obur dünya
mapus damları
raptiye rap rap
bindik bir alamete
ıslak ıslak
allah yar yar
adamın kötü şarkısı mı vardı?

cumhuriyet caddesi

bursadan bu kadar sözlük yazarı varken bu kadar az entry girilmesine şaşırdım. bursanın merkezindeki caddelerdendir. yaklaşık 1-1.5 km uzunluğunda trafiğe kapalı. içinden tramvay geçer. istanbuldaki istiklal caddesi rol model alınarak düzenlendi. üzerinde bir çok dükkan var (genelde perdeci ve aktar). cadde üzerinde yürüyüşe çıkmak zevklidir.

uzman kariyer

dershane hocaları kalitelidir. sanırım kpss dershaneleri arasında bursa'da sadece bunu kapatmadılar.
edit: işbu entry girildiği zamanlar ohal kapsamında kapatılan dershaneler falan var.

30 eylül 2016 milli takım aday kadrosu

https://pbs.twimg.com/media/Ctm522ZW8AE24aw.jpg
arda turan, selçuk inan, burak yılmaz, caner erkin ve gökhan gönül yine aday kadroda yer almadı.

maç yapacağımız ukrayna'nın oyuncusu Andriy Yarmolenko milli takımlarda 24 gol atmış. bizim bütün aday kadrodaki futbolcular milli takım kariyerlerinde toplam 27 gol atmış. allah sonumuzu hayır etsin.

edit: uyarı geldi. adam 24 değil 26 gol atmış.

cübbeli ahmet hoca

şirk bataklığına batmış bir insan. malesef cahil müslümanları da kendisiyle beraber cehenneme götürmekte. allah inşallah doğru yola iletir bütün hurafecileri ve üfürükçüleri.

kukla

zamanında bunun yazılarını okumak için sözlüğe girerdim. iyi yazıyodu ibnetor. bir gün sesini paylaştı buradan. yılmaz morgül hakan kakızı sikmiş doğan çocuk bu sesle doğmuş sanki. inanamadım. bildiğin en has ibne gibi ses tonu vardı ve konuşma tarzıda öyleydi. dinlerken o elini dirseğinden kırıp bileğini sağ sola çeviren ibne gözümün önünde canlandı.
sonra 4-5 ayda bir girdim sözlüğe. bu günde bir gireyim ne var ne yok sözlükte dedim. götü meydana çıkmış diyorlar. nerden nereye be kukla.

akdeniz üniversitesi

otomasyon sistemi içler acısıdır. saatlerce notunuzu öğrenmek için giriş yapmaya çalışıp durursunuz. koskaca üniversite bunu yıllardır halledemez.
(bkz: amınıza koyayım)

popcash

sitesi olan kişilerin üye olup sitesinin türüne göre reklam aldığı bir şirket. urlsini kaydettirip üye olduktan sonra firma tarafından siteniz inceleniyor ve 24 saat içinde onay geliyor. size verdikleri kodu sitenizin htmlsine yazıyorsunuz. sitenize her tıklandığında hesabınıza para geliyor. tıklanmalar arttıkça her tık başına gelen parada artıyor.
not: başlarda az geliyor biraz. sonra artıyor.

http://popcash.net/register/82349
buradan üye olabilirsiniz.

tuba büyüküstün

http://www.ntv.com.tr/san...ul,laXu6cB_zUeHX_7pXp9Jdw
--spoiler--
Vatikan'dan Tuba Büyüküstün'e ödül
Ünlü dizi ve film oyuncusu Tuba Büyüküstün'e Vatikan bünyesinde her yıl düzenlenen Uluslararası Giuseppe Sciacca Ödülleri kapsamında 'En iyi Kadın Oyuncu' ödülü verileceği açıklandı.
--spoiler--
bizimde babamız mason olsa bize de ödül verirler.
tanım: beş para etmez oyunculuğu olan kadın. sikik sikik türk dizilerinde yüzü kıçı başı güzel diye oynatılan oyuncular yüzünden biraz iyi gözüküyor sadece.

sözlük yazarlarının itirafları

önceden hep dünyayı dize getireceğimizi. çok güçlü olduğumuzu düşünürdüm. birlikten kuvvet doğar düşüncesiyle bütün ülkenin tek yumruk olacağını düşünürdüm. ve gelişeceğimizi büyüyeceğimizi en fakirimizin bile karnının tok olacağı bir ülke olacağımızı hayal ederdim.
tabikide bunlar bir boktan anlamadığım ergenlik zamanlarımda kalan ruh halimdi. artık üniversite son sınıf öğrencisiyim. ekonomi ile ilgili bir bölüm okuyorum.
ekonomik verilere baktığımda şuan biz amerikanın 1800 lü yıllardaki halinden bile gerideyiz. düşünün artık ne kadar geride olduğumuzu. kore'deki samsung şirketi tek başına bütün türkiye'nin ticaret hacminden fazla düşünün yani aslında bir halt olmadığımızı. apple bir ülke olsaydı dünyanın en zengin 21. ülkesi olurdu yani aradaki farkı siz hayal edin. bunları söylememin sebebi yani ne kadar fakir olduğumuzu parasız ve güçsüz olduğumuzu göstermek içindir.
ama türkiye dünyanın en güçlü 3. kara ordusuna sah... aynen aynen. hı hı aynen öyle. gelişmiş ülkeler şirketler her bir saniyesini nasıl değerlendirelim nasıl efektif bir şekilde kullanalım diye düşünürken biz daha hala başörtüsünün yasak olup olmamasını konuşuyoz. biri atatürk'e bilmem ne demiş onu konuşuyoz. pkk yı konuşuyoz. peygambere biri dil uzatmış onu konuşuyoz. ak sarayı konuşuyoz.
bir tane televizyon programında da ekonomiyi nasıl ilerletebiliriz, hangi atılımları atmamız gerekir diye tartışan insanlar olsun. ama hayır; bizim medyamız bir tane sunucu, onun bir yanına bir tane sol ideolojili birini diğer yanına sağ ideolojili birisini alıp onları tartıştırıyor.
güzel icatlar ve fikirlerle gelen mühendislerimizi koruyamıyoruz. ya amerikaya kanadaya gitmek zorunda kalıyorlar yada adamların durduk yere intihar edesi geliyor ortadan kaldırılıyorlar.
polise taş atarken yaralamaya çalışırken başına gaz bombası çarptığı için ölen bir geleceğin teröristine hümanizm timsali insanlarımız! o sadece bir çocuktu diyorlar ama aynı hümanizm'i 16 yaşında kurban bayramında et dağıtırken önce dövülen sonra bıçaklanan sonra üçüncü kattan aşağı fırlatılan sonra tekrar bıçaklanan sonra yakılan ve en sonunda arabayla üstünden geçildikten ve tekrar dövüldükten sonra öldürülen (bu olayların yarısında zaten bu çocuk ölüydü. hıncını alamamışlar) bir müslüman kardeşimize göstermiyorlar. ya o sadece çocuktu diyorsan bu çocuğada o sadece bir çocuktu diyeceksin ve tepkini göstereceksin. demek istediğimiz toplumun bütün kesimlerini herkes kucaklamalı. senin o pis ideolojini yansıttığı için bir tarafı destekleyip üzülüp diğer tarafı desteklemezsen bu böyle sürüp gidecektir maalesef.
aslında ben bile bu yazıyı yazarken bir tarafı ötekileştirdim. artık kanımıza kadar işlemiş ötekileştirmek. artık insanların izlediği kanallardan bile dinsiz solcu muhafazakar milliyetçi olduğuna çabucak karar verebiliyoruz.
neyse biraz ordan biraz burdan yazdım. itirafıma gelecek olursak.
benim itirafım; bence türkiye'de artık bu saatten sonra helak olacak ülkelerden biridir. siyonizme karşı dinsizlerle kur'an'da geçen savaşı kazanacak insanların türk insanları olduğuna inanıyordum. fakat artık benim ülkemden bir umudum kesinlik ve kesinlikle bitmiştir. gavurlar zenginleşmeye ve müslüman ülkelerde karışıklıklar iç savaşlar çıkarmaya devam edicekler. sünni alevi şii işidçi kürt türk kemalist solcu sağcı ve gelecekteki saçma saçma kelimelerle ayrışmaya devam edecektir. ve belki bundan yüzlerce yıl sonra kurulacak bir devlet !!kötülükle!! olan savaşı kazacaktır.
tek çözüm; birbirimizi o bu şu diye ötekileştirmeden islam'a veya ortak geçmişimize dayanıp omuz omuza vermek ve teknolojide güzel atılımlar yapıp zengin olmak ve ülkeyi geliştirmek. kendimize değil başka ülkelere entrikalar oyunlar oynamak. bunları yaparken 'pis kürtler, lanet yobazlar, örümcek beyinliler, faşistler, liboşlar, kemalistler' diyenlere hassiktir lan deyip işimize devam etmemiz ve kışkırtmalara kulak asmamız lazım. allah'a emanet olun.

ttnet

kaç aydır bu sikindirin sözlüğe birşey yazmıyordum. bu orospu evladı şirket için içimi dökeyim biraz.
bu anasını eşşekler sikesice internet sağlayıcı şirket, bu amına koduğumun orospu çocukları, aylardır internetimdeki düzenli kopmalara çare bulamadılar. bu ecdadını siktiğimin çocukları ne adamlar getirdiler buraya, kaç kere garip garip adamları evimize soktuk problemi bulsunlarda halletsinler diye ama internette kopmalar devam etti. tabikide bu süre zarfında paralarını tıkır tıkır almaya devam ettiler. 'biz size internet sağlayamıyoruz kopmalar oluyo o yüzden bu süre zarfında ücret almayacaz' gibi çağa uygun hareketler bu orospu evladı yaratıklarda göremezsiniz.
sözün özü başka bir internet sağlayacısı şirketle anlaşıp onlara para vermek varken bu şeref yoksunlarına para verenin beynini sikeyim. nokta!
ananı sikeyim ttnet. ünlem.
ekleme: size muhtaç bırakanları sikeyim orospu evlatları.
ekleme 2: verdiğimiz paralar haram zıkkım olsun. boğazınızda kalsın. tez zamanda batarsınız inşallah. şerefini siktiklerim.

turizm sektörü

adam akıllı para kazanmak için su katılmamış orospu çocuğu olmanız gereken sektör. şerefsiz adinin teki olmalısınız, insan duygularına önem vermemelisiniz bu sektörde güzel para kazanabilmek için. işleri yolunda giden bir turizmci bulursanız bilin ki bu nitelikleri taşıyordur.

devlet bahçeli

akp, chp ve hdp ile koalisyon için toplanıp anlaşamazsa ve mhp koalisyona yanaşmazsa erken seçim olursa ciddi anlamda oyları artacaktır. akp'nin chp ve hdp ile yakınlaşması en azından akp'nin tabanından mhp'ye geçiş gösterebilir.

seçim nedeniyle üniversitelerin tatil edilmesi

ulan bu ne gerizekalıca bir olaydır lan. millet sınav sonrasına biletlerini almış hazırlıklar yapmış plan yapmış sen 5 gün ara ver. bide tatilin ilk günü benim son final sınavıma denk gelmektedir ve biz o sınava girmek için 5 gün daha üniversitenin olduğu şehirde kalacağız. lan gerizekalılar sınava girdiğim akşam yaşadığım şehire gidip sabahleyin oy verecektim. asıl şimdi oy veremiyorum.
siz bu halkın durumundan hiç mi haberiniz yok mallar. hangi öğrenci oy vermek için 800 km yol gidip 80 lira verip geri üniversiteye aynı yolu ve masrafı çeker. hiç mi beyniniz yok. sizin halkın durumundan hiç mi haberiniz yok lan. uçağa binip oy verip geri gelirler falan diye mi düşünüyorsunuz. bu ne saçma bir şeydir. allah sizi bildiği gibi yapsın. tek bir sınava girmek için planlarım alt üst oldu. bir sürü masraf çıktı, oy veremiyorum ve daha neler neler. mallar! yök'ün amına koyayım.
bu arada sınava girdikten sonra tek yaşadığı şehire gidecek ve o yol ve masrafı bir daha çekecek. hahahah yok daha neler. hee yarrağam hee. 1000 lira burs veriyonuz ya gidip geliriz tabi aynen aynen.

devlet vergilerin yüzde 70 ini halktan alıyor

evet böyle maalesef. devlet elde ettiği gelirin %70 ini halktan %30 unu kurumlardan alıyor. avrupa ülkelerinde bu olay tam tersidir. yüzde 60-70 kurumlardan alınırken %30-40 halktan toplanır.
bu özelleştirilen kurumların veya şirketlerin ne kadar serbest, vergiden ve vergi denetiminde ne kadar özgür olduğunu gösterirken halkın hiç bir ses etmeyip gelen her zamma her vergiye 'okey' dediğini gösteriyor.
aman yabancı sermaye elimizden kaçmasın diye tutuşanlar halk isyan etmesin diye endişe etmelerine gerek yok. nasıl olsa halk birşey demiyor kurumların vereceğinide veriyor.
bu yüzden o şirketler dahada zenginleşirken halk tabi ki olduğu yerde seyrediyor.

sevişme teklifini zina deyip reddeden erkek

eğer öyle erkekler varsa nikahıma alıyorum falan filan diyenler olmuş. hassiktir diyorum onlara. lan öyle dediğimiz için zaten yanımızda kimseler olmadı uzun yıllar boyunca. size anca 'uslu uslu uyuyacaz aşkım' deyip gece allem gallem edip yatağı kana bulayan erkekler yaraşır.

ekonomik büyüme

aslında hiçbir önemi olmayan istatistiktir. gene tabi ki bir ülke için iyi bir şeylerin olduğunu gösterir ama aynı zamanda hiçbir şey ifade etmez.
şu anki iktidar partimiz propagandasını yaparken türkiye'nin dünya'nın en büyük 17. ekonomiye sahip olduğunu söylemektedir. fakat kurtuluş savaşı yıllarımızda bile ülke zaten dünya'nın en büyük 20-23. ekonomisine sahipti.
önemli olan bir ülkenin gelişmişlik düzeyidir.
birleşik arap emirlikleri şuan dünya'nın en zengin yaşayan ülkelerinden biri. kişi başına düşen geliri en yüksek ülkelerinden biri olabilir. kocaman kocaman gökdelenleri harika spor arabalarla insanların yaşadığı bir ülke olabilir ama bu o ülkenin geliştiğini göstermez.
türkiye 'yaşanılması gereken ülkeler' sıralamasında 83. ülke.
vatandaşlarının mutluluğu sıralamasında 78. ülke.
hayat kalitesi anlamında 52. ülke.
cinsiyet ayrımcılığında 128. ülkeyiz. (bende cinsiyet ayrımcısıyımdır. ama bu kadarda olunmaz la)
en sağlıklı ülke olarak 44. sıradayız.
sen istediğin kadar en büyük ekonomiye sahip ülkelerden biriyiz diye söylen. vatandaşlarının durumu böyle iken 1. olsan ne olur olmasan ne olur.