1. 1.
  (bkz: ah ulan ah dedirten sarkilar)
  2 ... caruso
 2. 2.
  Orhan Gencebay ın müthiş okuduğu eserdir. Arabesk diye dinlemeyenler çok şey kaçırmışlardır.
  4 ... paradigma
 3. 3.
  kaderimin oyunu ile orhan gencebay'ın en iyi parçası olduğunu düşündüğüm, her türlü kafaya zank diye işleyen, hangi akılla orhan gencebay'ın sözlerini yazdığına bir türlü kafamın basmadığı, her türlü duyguya sevk eden, anlamsızlıktan feyz almamış bünyelerin, yarım bıraktığı boşluğun içinde bulunduğu gecelerde, dinlenmesi farz olan, keman solosuyla olayı yardırmış, arabesk diyenlerin, tek tek çalan bütün enstrümanları analiz edip bir daha, şarkıyı dinlemesinin de hak olduğu, ''ahh'' lar içinde dinlenilen, bilimum, kafa yapıcı maddelerin bile dile geldiği, nasıl olduğu bilinmez duygularla dinlenen, her dinlenildiğinde de, orhan gencebay'ı baş üstüne taşıyan şarkı*..
  3 ... faidelibilgi
 4. 4.
  "türkçe yazılmış en iyi aşk şarkısıdır" desem fazla abartmış olmaktan çekineceğim şarkıdır. ya ben iflah olmaz bir arabeskçiyim ya da orhan baba bir dahi...
  evet, evet...
  (bkz: iflah olmaz arabeskçi)
  2 ... volkanar
 5. 5.
  insana arabeski sevdirebilecek kadar guzel bi sarki bu.. dinle dinle agla, derdi olmayani bile dert sahibi yapar yalniz, siddetle sakininiz derim ama tam uc bucuk saattir de baska tek bi sarki dinlemedim..

  dilerim her arzun
  gerçek olsun
  hayat bu... şansın hep açık olsun
  hatıralar, hasret benim
  ömrüm senin... senin olsun
  1 ... dmjoes
 6. 6.
  ajda pekkan yorumunu siddetle tavsiye ettigim eser.
  1 ... mulayim
 7. 7.
  bu sarkiyi eger icerken dinlemiyorsan, dinlersen icersin. oyle bi yerden vurur ki "arabesk bu dinlemem ben" diyemezsin.
  6 ... sydera
 8. 8.
  Ebru gündeş kaçak'ta okumuş çok fena olmuş.

  ona basit bir müzik söz uyumu denmez heralde, eğer gerçekten başka bir sevgili bulmuş yıllardır çıktığınız bir insan varsa her gece ağlatır, içtirir, hayattan kopartır, bağımlılık yapar. Olmaz böyle bir şey dedirtir.

  El telefona gider gider durur, arayamazsın. O başkasınındır, evet işte bir zamanlar benim sevgilimdin diyor, şimdi başka bir aşk buldun diyor, dertler benim çile benim hayat senin olsun diyor.

  işte sizin aşkınızda bu kadar büyükse sizin şarkınız kesinlikle bu.
  2 ... thefirstfbli
 9. 9.
  gece gece dinlemesi pek iyi olmayan şarkı. özellikle, entry'nin girilmiş olduğu bu saatlerde, normalde ağlayamayan bir insan olsanız bile, çok pis ağlatma potansiyeli vardır..
  1 ... faidelibilgi
 10. 10.
  an itibariyle dinlemiş olduğum * orhan gencebay klasiklerindendir. kral şarkıdır vesselam.
  1 ... necben