bugün

soğuk algınlığında kullanıldığını bildiğim bitki.
nick name olarak da kullanıldığını bilirim.
sulu yerlerde yetişen ot
ince dalımsı yaprakları ile egzotik kokuya sahip baklanın ayrılmaz ortağıdır.
maydanozdan sonra en çok kullanılan taze ot. sindirimi kolaylaştırıcı bir bitkidir.bir çok salata ve zeytinyağlı yemeklerde kullanılır.
bilimsel adı Anethum graveolens'tir.
hazimsizlik ve hickiriga iyi gelen, mide gazlarini onleyici ozellige sahip bitkidir.
Yaprakları ya da tohumlarının kurutulmasıyla genellikle balık ve deniz ürünlerinden yapılan yemeklerde baharat olarak kullanılır. Ayrıca zeytinyağlı yemeklere de hoş bir tat ve koku verir. Dereotunun anavatanı, Avrupa'nın güneyi ve Asya'nın batısıdır. Ülkemizde yabani olarak bulunur. Ayrıca kültür bitkisi olarak bahçelerde de yetişir.
baslı basına yenmese de salata corba türü yiyeceklerin üzerinde biber dolmasında harika giden ot türü.
cacıga da süper yakışan ottur.
yemeklerde ve salatalarda kullanılır, harika kokar.
türk halkı olarak çok da benimsemememize rağmen kalsiyum açısından süt ve süt ürünlerine göre çok daha zengin bir ottur. yoğurtla birlikte her yerde kullanılabilir.
mercimekli köfteye katıldığında ayrı bir lezzet veren nimet-ül harika.
yaz günlerinde sarmısağın yerini devrettiği ottur kendisi. böyle naif ve çok sesli gibi çok tatlı. tatlı dediysem baskın yani. bir kuplesi bile tadını almanıza yardımcı olur nitelikte. sarmısak gibi. sevmesi pek kolay değil, emek istiyor. ben emeklerimin karşılığını anca şimdi alabiliyorum.
dere otlu yoğurt mu?
sütten gelme beyazı yeme bahanesi.
enginarın yanı sıra kereviz * ve bakla yemeklerine yakışan ot.
egelilerinin yakından tanıdığı ot. çok baskın farklı bir kokusu var biraz rakı gibi. ben pek haz etmiyorum ama kahvaltıda bile yiyenler var.
Kibirli bir görünüşü olduğuna inandığım yeşillik, mishal göbek marul öyle midir efendim?
değildir.
Ne şirindir, ne sevimlidir. (bkz: olsa da yesek)
tiroidi az çalışan insanların yemeklerden önce birer yemek kaşığı yemeleri gereken bitki.
dünya kadar kabak ve bakla olsun elinde, bu ot olmazsa ikisinin yemeği de bir hiçtir. bir hiç! anlıyor musun? heyecanlandım kusura bakma. otlara karşı aşırı zaafım hepten ayyuka çıkıyor da bu mevsim, ondan böyleyim.

ayrıca da manyak kokusuyla mest eder. (-tadıyla da kokusuyla da- taze naneyi en tepeye ve apayrı bir yere koymak kaydıyla) allah'ın lütufları arasında ilk üçe girer diyorum.

edit: nokta yerine koyduğum iki nokta yüzünden 14 ay sonra silinen bu entry'imi de gammaz arkadaşıma hediye ediyorum.

diyor ve ediyorum.
güzel bir kokuya sahip ot türüdür. semiz otlu cacığa veya salatalıkla yapılan cacığa bir miktar eklendiğinde hoş bir aroma verir. haydari de nane yerine tek başına kullanılabilir.
salatalara konması farz olan süslü bitki.
en çok kabağa yakışan ve kokusu mutluluk veren ottur.
kısıra çok yakistigini dusundugum ot. bi de bunu tuzlu kuru pastalara katiyorlar. farkli oluyor ama fena degil aslinda...
barbuya pilakinin kardeşidir.
mücver de onsuz eksik kalır.
dolmanın içinde çok hoş bir aroma bırakır, yaz salatalarının vazgeçilmezi, cacığın olmazsa olmazı, hele reyhanla birlikte salatanın içindeyse yemek ne kadar güzel olursa olsun ikinci planda kalacaktır.
dere otunda bulunan protein miktarı, sütteki protein miktarından 2 kat fazlaymış..