bugün

entry'ler (61)

yurtiçi kargo

Telefonlara cevap vermeyen, sikayetleri dikkate almayan, calisanlarin oldukca kaba ve saygisiz oldugu kargo sirketi.

juju salimeni

taştır kendisi.

o ses türkiye

Ilk söyleyenlerin sms icin daha fazla zamanı oldugundan kazandığı tv programı.

kızların gururlarını inciten başlıklar

bizim başımıza ne geldiyse zaten karşıdaki gibi olmama zihniyetinden geldi. Bu körü körüne demokratlık ve hümanizm bize hiçbir fayda sağlamaz. Ermenistan hem böyle söylemlerde bulunacak hem de uluslarası sahada ezik gibi gösterecek kendini biz de hem faşist ermeniler gibi olmayalım diyeceğiz hem de uluslarası sahada bizden barbar hiçbir ülke olmaacak öyle mi? Yağmacı hasan'ın böreği nerde öyle ya? Bizimle nasıl konuşuluyosa öyle komuşacağız biz de. Adam doğru yazmış helal olsun.bizim başımıza ne geldiyse zaten karşıdaki gibi olmama zihniyetinden geldi. Bu körü körüne demokratlık ve hümanizm bize hiçbir fayda sağlamaz. Ermenistan hem böyle söylemlerde bulunacak hem de uluslarası sahada ezik gibi gösterecek kendini biz de hem faşist ermeniler gibi olmayalım diyeceğiz hem de uluslarası sahada bizden barbar hiçbir ülke olmaacak öyle mi? Yağmacı hasan'ın böreği nerde öyle ya? Bizimle nasıl konuşuluyosa öyle komuşacağız biz de. Adam doğru yazmış helal olsun.

alarm öncesi uyandığı halde alarmı kuran kişi

efendim?

kars

Uğruna methiye düzenlerin gelip birkaç gün yaşadığında ayakkabısız kaçacaklarından emin olduğum, soğuğu, ot bile bitmeyen toprağı, caddenin ortasına haaaarrrrrrkkk diye balgam atmayı normal gören insanları, kazıkçı esnafı, pahalı hayatı, yahşi batı'yı getiremeyen 1 aydır kolpaçino denen filmi çevirip çevirip izleten kahvehaneden bozma sineması, devletin yardım etmemesinden değil tepeden inme yöneticilerin iş bilmezliğinden kanaklanan iğrenç şehirciliği ile eğitimdde sağlıkta, kültürde vb Türkiye sıralamasının en altında kalan -fakat bunu hiç umursamayan- doğu kasabası.

milliyetçilik toplumsal bir şizofrenidir

negatif milliyetçilik toplumsal bir şizofrenidir olarak değiştirilirse hak verebileceğim sav.

hicran sokağı

ustalık kendini geliştirmek ister diye düşünüyorum. senaryoları en çok filme çekilen safa önal 70lerde neyse 2000lerde de o olduğunu bu filmle bize kanıtladığı için ona usta derken gerçk ustalara saygısızlık ettiğimi düşünürüm. bu filmler ve bu adamlar belki de çok daha yaratıcı şeylerin yapılmasına engel olmuşlardır ve hala ortalarda olarak insanları sinema salonlarından soğutmaktadırlar kanaatimce..

çakma kotlu sivri burunlu dg gömlekli ve jöleli

(bkz: arjantin ense)

bir zahmet

(bkz: seni bulacaam oğlum)

avukatlığı yalancılık zanneden türk insanı

ülkemiz bir hukuk devleti değil kanun devletidir dolayısıyla avukatlar adaleti sağlamak değil kanunlardaki boşlukları bulup müvekkillerini temize çıkartmak amacı güderler ve bunun için de fena para almazlar ha.

two and a half men

durum komedilerinden nefret ettiren dizidir. sanki birgün önce -bir bölüm önceyi kastederek söylüyorum- hiçbirşey olmamış gibi her sabah herşey sıfırdan başlıyormuş gibidir. adamlar bir önceki bölümde 20şer kilo alıp göt göbek yapmışlardır bir sonraki bölümde herşey eskiye dönmüştür. tamam bu durum komedisinin özelliğidir ama ben belki böyle safça yaklaşmaktan safça bir zevk alıyor olamaz mıyım?

serçe parmakla kulak karıştırmak

kulak zarına ulaşabilmek gibi imkansız bir amaçla yapılıyormuş gibi sert uygulandığında güneşe bakmak kadar etkili olabilen hapşırık getirici bir yöntem.

elektro baglama

3 ekim tarihli beyaz showda trabzonlu kolbastı ekibinin müziğinin temelini oluşturan, sesi duyulduğunda yüzde bir buruşma dişte bir kamaşma yaratan ve mucidi erkin koraya olan sevgimi alıp götüren hede.

akrep burcu erkeği

kırmızı sevmeyen, hiç de intikamcı kinci olmayan, ota boka liderlik etmek gibi bi karın ağrısını da taşımayan ama buna rağmen yükseleni de akrep olan marjinal tipleri bile kendi içinde barındırabilen soğuk bir sonbahar gününde dünyaya teşrif etmiş erkek topluluğu...

cilveli saat soran esini olduren adam

acınması gerekenin kadın değil adam olduğu olay...

asil adi gulsen arkadaslari munevver diyor

Cem Yılmaz'a ait olan "Feri Cansele benzediği için ben Feri diyorum. Asıl adı Gülşen arkadaşları Münevver diyor yalnız kalınca da Kuzu diyorum" cümlesi...

şoförün bahtı kara muavinin gönlü yara

ilyas salman'ın iç parçalayan, insanı alıp uzaklara götüren şiirselliğin zirveye çıktığı özdeyişi...

başlık girdiğinde devamlı bugün e tıklayan yazar

"o daha yeni abisi"nden tutun da "insanlar senin başlığına entry girince kendini bi b.k mu sandın"a kadar bir sürü tepkiyle karşılacak yazar tipi..

yanlış başlık açtığında ne yapacağını bilmemek

"aynı" yerine "ayne" yazdığında insanların sana "aa salağa bak, hay senin türkçe hocanı..." gibi cümlelerle hitap edeceğini bilmene rağmen nasıl düzelteceğini bilmediğin için bunları sineye çekmek...