1. 1.
  -deli gibi, çılgınca.
  -bir kırıkkale ilçesi.
  ... the kene
 2. 2.
  --spoiler--
  bu kişinin bizzat babasının babası yani dedesi cemal paşa kürt aşiretlerle birleşip diyarbakır ve çevresindeki ermenileri kıtır kıtır kesmiştir.evet bildiğiniz kıtır kıtır.hatta dicleye atılan ermeni cesetleri sonucunda nehrin günlerce kıpkırmızı aktığı bizzat diyarbakırın yerel halkı arasında efsane olmuşur!
  (bkz: çüş)
  --spoiler--

  1915 yılında bölgede misyoner olarak bulunduğunu tahmin ettiğim yazar. ermeni tehciri konusunu kendince halletmiş ve olayı açıklamıştır.

  --spoiler--
  evet bildiğiniz kıtır kıtır
  --spoiler--

  (bkz: ben buna gülüyorum)
  1 -5 ... imhotep
 3. 2.
  aynı zamanda ege bölgesinde 'yabani zeytin ağacı' anlamına gelen kelime.yazarında bu sebeple kullandığını düşünüyorum hatta eminim.evet.
  2 ... delice
 4. 3.
  ayrıca copy pastenin ustası fetocuların hastasıdır .herzaman emin olabilirsiniz.
  1 -6 ... delice
 5. 4.
  delice (sıfat)

  1 . davranışları aşırı, deli gibi olan:
  "bu defterin içine ne delice saadetler yazmıştı."- ö. seyfettin.
  2 . zarf (deli'ce) delicesine:
  "sadi nahit'i delice kıskanıyordu, içi bir barut fıçısı gibi hasetle doluydu."- t. buğra.
  3 . isim, bitki bilimi buğdaygillerden, genellikle buğday tarlalarında yetişen, tohumu zehirli, yabani bir bitki (lolium temulentum).
  4 . isim, bitki bilimi aşılanmamış zeytin ağacı, yabani ağaç.
  5 . isim, halk ağzında atmaca, şahin.

  Tdk
  ... zookeeper
 6. 5.
  Kafa yapısı bana yakın olmasından dolayı takdir ettiğim yazar. Ama benden daha güzel yorumluyor olayları. Takdir mi ediyorum kıskanıyor muyum bilmiyorum. Sorgulamasını da ayrıca takdir ettiğim, önüne konulanı yemeyen önce bir koklayan yazar.
  2 -1 ... rick blaine
 7. 6.
  (#3849581) nolu entry vasıtasıyla sezen aksunun köpeğinin ölümü ile dindar zenginlerin yaptıklarını birbirine bağlayarak olağanüstü yazarlığını göstermiş kişilik.

  insanların birbirinin fakirliğini umarsamadığı, zengin ile fakir arasındaki uçurumun tavan yaptığı bir dünyada zenginlerin yaptıklarını eleştirilebilir ama illada türbanlının bindiği jeepin özellikle belirtilerek * ona vurgu yapmak girilen entrynin kasıtlı olarak yazıldığı ve yazarın içindekileri böyle durumlarda alakaya maydonoz şeklinde ortaya dökmesine fırsat olarak algılanabilir.
  3 -1 ... realredbull
 8. 7.
  kürtleri aşağılamakta bir çekince görmeyen vatan evladı. kendisine buradan selam ederim.
  (#3885327)
  3 -3 ... siklopentanoperhidrofenantren
 9. 8.
  #3942182 halifeliği çok kötü, tu kaka bir şey olarak niteleyen yazar. düşündüm de acaba dünyadaki tüm katolikleri bağlayan papa gibi tüm müslümanları etkileyebilen ve bir çatı altında toplayabilen bir lider olsa nasıl olurdu? zamanında arapların kafası çalışmadıysa ve atatürk halifeliği ortadan kaldırdıysa bu kesin gerekliydi anlamına mı gelir? sığ düşünceden uzaklaşıp biraz daha sorgulayıcı olmak lazım mirim.
  3 -1 ... tu kaka bana
 10. 9.
  zeytin kelimesi eklendiği vakit, bir ezginin günlüğü şarkısının ismini meydana getiren kelimedir. (bkz: delice zeytin)
  ... dionysos